Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Korzystanie z obiktu stworzonego w MyJFrame w klasie PanelButton


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pewien problem, chcę jakoś lepiej zaprojektować rozmieszczenie wszystkiego w klasa, więc stworzylem sobie MyJButtonPanel z extends JPanel. 

W MyJButton extends JButton zaimplementowałem lisnera. 

W MyJFrame mam stworzony obiekt MyJButtonPanel, W MyJButtonPanel mam stworzone i dodane przyciski. 

MyJFrame extends JFrame
{
   MyJButtonPanel  panelPrzyciski = new MyJButtonPanel();
   add(panelPrzyciski);
}

MyJButtonPanel extends JPanel
{
   MyJButton buttonDodaj(a,b,c,d,Nazwa);
   add(buttonDodaj);
}
MyJButton extends JButton implements ActionListner
{
   public MyJButton()
   {

   }
  @oweraid i metoda()
  {
      if(e.getSource == "buttonOblicz")       <----------------------------------- Co zrobić, abym miał dostęp do tego obiektu stworzonego w klasie MyJButtonPanel?

   }

}

Nie wiem ,czy coś takiego jest możliwe, jak zaimplementuje listnera w Frame i tam stworze obiekt Panelu i dodam do niego przyciski, to moge ich uzywac ponizej w tej metodzie. Jednak takie rozwiazanie mi sie nie podoba bo mam przykladowo:
 

MyJFrame()
{
     MyJPanelPrzyciski przyciski ...
     tworze przycisk1
     przyciski.add(przycisk1);
    .
   .
   .
   .

  teraz panel text fieldow i znowu to samo



}

 

 

 

I na dodatek metoda z listnera poniz, zaczyna sie robic jednym slowem syf ;) Chce to jakos poukladac, i nauczyc sie dobrych nawykow. Prosze o odpowiedz ;) Zdaje sobie srpawe, ze moglem cos napisac bez ladu, ale może ktos zrozumie. 

 

 

 

 

 

 

http://wklej.org/id/1620105/

            
 
Interfejsy rozwiązały problem, Daje może się komuś przyda kiedyś

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...