Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy dobrze myślę o taktowaniu pamięci zegara GPU?


XanterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprzęt:

CPU:FX 8320 @3.5

MOBO:970A-G43

RAM:8GB GoodRam

GPU: GTX 760 gainward

 

 

1.Moje pytanie skierowane odnośnie GPU normalnie ma taktowanie zegara pamięci 6008 Mhz PCI-E 3.0 czy po włożeniu do PCI-E 2.0 robi się tak ze taktowanie jest dwa razy mniejsze.Czy to normalne?

W programach maks taktowanie to 3004 Mhz.

 

2.Czy da się to jakoś zwiększyć.Z mych poszukiwań wynika że żadna M-B pod CPU AMD nie posiada złącza PCI-E 3.0. No chyba że wyjdzie sabertooth 990fx/gen3 r2.0.

 

 

Ogólnie mówiąc komputer służy do graficznego zastosowania mało do grania choć przydałoby się mieć stabilne fps.

PCU: Intel core 2 Quad Q6600 @ 4.5

RAM: Good Ram 4x2GB                                                           <- Kocham Takie Dinozaury  :D

GPU: Nvidia GT 630 Afrox ddr3

M-B: P5B Deluxe 

Opublikowano

Dobra już wiem to co chciałem wiedzieć temat do zamknięcia.

PCU: Intel core 2 Quad Q6600 @ 4.5

RAM: Good Ram 4x2GB                                                           <- Kocham Takie Dinozaury  :D

GPU: Nvidia GT 630 Afrox ddr3

M-B: P5B Deluxe 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...