Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam] Kod na zwiększone obrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, potrzebuję kod na miecz z "obrażenia +1" chcę stworzyć własny skypt dodający bronie ale nie wiem jak sie do tego zabrać ;/ oczywiście bronie które można craftować :)

Opublikowano

czyli zwykły crafting broni z danym efektem ? np Oślepienie czy niewidzialność podczas pvp ?

 

Czy raczej zwiększenie obrażeń podczas walki tym mieczem ?

TEMAT


 


Opublikowano

Nie wiem czy da się takie coś w skrypcie, wiem za to, że można w pluginie.

 

Robisz to mniej więcej tak:

 

event od atakowania entity przez entity, nastepnie pobierasz przedmiot z ktorego zaatakowano, sprawdzasz czy nazwa jest zgodna z ta ustalona, jak tak, ustalasz dmg i tyle.

 

 

 

 

fKJeAI4.jpg

 

 

 

Opublikowano

on damage:

    if name of attacker's tool is "&3Miecz Obrazen":

        apply strenght to the attacker for 1 seconds

        stop

 

Kod wyżęj daje efekt mikstury atakującemu graczowi jeżeli jego miecz ma nazwę Miecz obrażeń co w efekcie zwiększy ilość zadawanego dmg

 

on damage:

    if name of attacker's tool is "&3Miecz obraze":

        damage victim by 1 hearts

        stop

A ten kod daje mieczowi +1 do obrażeń bez efektu mikstury :)

TEMAT


 


Opublikowano

chodzi o coś w sensie dodania nowej broni na serwer, czy w takim kodzie może być crafting?


mam pytanie jeszcze z innej beczki czy w skryptach da sie zrobic coś takiego jak : jeśli argument 1 wpisze komendę /komenda włączy się pvp

sorry za takie pytania ale jestem początkujący ;/

Opublikowano

Chcesz skrypt z opcją która daje wybór graczowi czy chce włączyć i wyłączyć PvP ? bo tego nie rozumiem

 

Co do Craftingu da się :) pobierz dodatek Skript+ albo Wild Skript i możesz zrobić Crafting

 

Tutaj masz przykład craftingu z Wildem

    new Recipe "1";                                                              <<Nazwa craftingu wymagana tylko w kodzie w grze jej nie widzisz
    "1".Recipe.registerIngredient{1, 1 Blaze Rod};              <<Nazwa przedmiotu w okienku 1 w crafttable  {1 (- oznacza okno), 1 (- oznacza ilość przedmiotów)
    "1".Recipe.registerIngredient{2, 1 Lava Bucket};
    "1".Recipe.registerIngredient{3, 1 Blaze Rod};
    "1".Recipe.registerIngredient{4, 1 Ender Pearl};
    "1".Recipe.registerIngredient{5, 1 Blaze Rod};
    "1".Recipe.registerIngredient{6, 1 Ender Pearl};
    "1".Recipe.registerIngredient{7, 1 Blaze Powder};
    "1".Recipe.registerIngredient{8, 1 Blaze Rod};
    "1".Recipe.registerIngredient{9, 1 Blaze Powder};
    "1".Recipe.registerResult{Blaze Rod named "&4&lRozdzka Ognia"};   << Nazwa tego co dostaniemy po craftingu oraz jaki przedmiot otrzymamy
    "1".Recipe.register{};

 

A co do efektów z broni masz powyżej dodają dmg jak chciałeś jak chcesz więcej pisz na pw dogadamy się co do napisania skryptów na bronie :) bo nie jest to łatwa sprawa

TEMAT


 


Opublikowano

tak chodzi o skrypt na pvp żeby 2 graczy mogło walczyć tylko z sobą, a po śmierci jednego pvp dla nich się wyłączyło

Opublikowano

To jest trochę trudniejsze z racji pojedynku 2 graczy i nie więcej ale mogę zrobić coś takiego

 

variables:

      {pojedynek1.%player%} = false

      {pojedynek2.%arg 1} = false

command /pojedynek [<text>]:

     trigger:

          set {pojedynek1.%player%} to true

          set {pojedynek2.%arg 1%} to true

on damage:

    if {pojedynek1.%player%} is true:

         if {pojedynek2.%arg 1%} is true:

             stop

   else:

       cancel event

       send "Nie macie pojedynku"

 

Coś takiego :) niech ktoś lepszy ode mnie poprawi to w razie problemu :)

TEMAT


 


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...