Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stworzenie gry typu "kliknij i czekaj"


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko!

Tak jak w temacie chicał bym stworzyć tego typu grę jednak nie jestem pewien co muszę umieć.

gra by była na wzór tego:

naruto-game.pl

albo menelgame

 

Znam się na:

Tworzeniu stron internetowych (html)

Pisaniu w c++ (Raczej się nie przyda)

edycja gotowych skryptów i grafiki

iii to tyle bo nie ogarniam ani php ani msql(no chyba że tylko edycja bo wtedy domyślam się co do czego).

 

Może być nawet gotowy silnik jakieś gry nawet lokalna bo to tylko do moich własnych potrzeb (Chcę sobie z kolegą zagrać w coś zrobionego lub edytowanego przezemnie a najłatwiejsze wydaje się "kliknij i czekaj". ;p ) 

Opublikowano

@Kolumb_PL

no to żeś dojebał haha

 

@op

poszukaj silników taki gier na google, jest duża szansa, że jakiś znajdziesz (tak jak jest do plemion na przykład)

Wątpię, że będzie ci się chciało wszystkiego uczyć żeby napisać gre po to, żeby pograć z kumplem.

Opublikowano

@Kolumb_PL

no to żeś dojebał haha

 

@op

poszukaj silników taki gier na google, jest duża szansa, że jakiś znajdziesz (tak jak jest do plemion na przykład)

Wątpię, że będzie ci się chciało wszystkiego uczyć żeby napisać gre po to, żeby pograć z kumplem.

O co ci chodzi o.O? Jeżeli nie ogarnia podstaw programowania i nie zna silników gier to przecież nie każe mu programować w np. Unity 3d ?!

Ta strona chociaż wygląda jak "dziecina" jest w stanie zrobić ciekawą gre + generuje kod do strony internetowej.


reklama.png

Opublikowano

O co ci chodzi o.O? Jeżeli nie ogarnia podstaw programowania i nie zna silników gier to przecież nie każe mu programować w np. Unity 3d ?!

Ta strona chociaż wygląda jak "dziecina" jest w stanie zrobić ciekawą gre + generuje kod do strony internetowej.

 

A rozumiesz o jakie gry chodzi autorowi tematu?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Co do Scratcha - był nawet filmik gdzie Cukierberg i paru innych to polecało, bo uczy logicznego myślenia itd. Ale z tym nie ma żadnej przyszłości. Znajomość c++ pomoże Ci zrozumieć php (całkiem podobne języki). Samo html to oprawa graficzna, a wszystko co ma się ruszać, zmieniać, liczyć, pobierać skądś dane, logowanie, rejestrowanie itp. itd. robisz w php. W skrócie - ucz się php, stwórz kilka drobnych skryptów i dopiero wtedy możesz się brać do czegoś takiego

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...