Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Sterownik graficzny przestaje działać - Laptop Dell


LosT.

Pytanie

Opublikowano

Dzień dobry!

Mam dość spory problem z moim laptopem.
Otóż wczoraj robiłem mu format, zainstalowałem sterowniki przez stronę dell'a oraz przez program intela do sterowników.

Mój laptop to Dell Latitude E6400 z zintegrowaną kartą pamięci mobile intel 45 express chipset family wddm 1.1
Taki sterownik widnieje w menadżerze gdy nie jest nic innego zainstalowane. 

Oczywiście z oficjalnej strony, pobrałem paczkę sterowników ~~480mb, zainstalowałem wszystko i co mnie męczy?
To że wyskakuje mi troszkę dla mnie śmieszny błąd mianowicie:

qvd4sv.jpg
Co śmiesznego w tak tragicznej sprawie?
Pobierałem 4 rodzaje sterowników i każdy sypie tym samym błędem mianowicie "For windows XP" - a sterowniki są zatytułowane na Vista / Win 7 / Win 8 / Win 8.1, także o co tu chodzi?
Dodatkowo chcę zaznaczyć, że dzieje mi się tak tylko w metinie (bo tylko w niego gram) gdy ustawię w CFG metina CPU, pogram chwilę (~3min) po czym zaraz jest taki mega lag, muszę zminimalizować włączyć na nowo patcher i anulować, wejść do gry i brak lagu na 15sekund.
Gdy znów ustawię GPU, na sterowniku z karty graficznej bez instalacji dodatkowego mam momentalnie LAG i brak odpowiedzi, a na sterowniku dodatkowym mam takie jakby rozmazanie tekstur i sytuację muszę powtarzać jak w przypadku pierwszego, po czym po 5'ciu takich zabiegach wyłącza metina.

Bez sterowników grając na CPU wyrzuca mi z błędem metina po jakichś 5-15minutach. 

Co tu może być przyczyną?

Informacja o sterowniku ekranu pojawia się w momencie lagu, znika ekran, zaraz się włącza i lag znika, oraz taki komunikat się pojawia.

Chwilowo reinstalacja ponowna nie wchodzi w grę, czy jest jakiś sposób jak to ugryźć żeby dało się grać?

System ogólnie chodzi płynnie bardzo i dobrze się sprawuje, 100% lepiej niż przed formatem dlatego jestem zadowolony, natomiast przed formatem działał mi metin dobrze, spadki fpsów miałem i lagi spore, ale działał, a teraz? 

Makabra, strach pomyśleć co dalej.
Najśmieszniejsze jest, to że komputer cały wyczyszczony, także o skokach temperatury zbytnio mowy nie ma bo chłodzenie regularnie dobrze działa. 

Any ideas? 

Pozdrawiam,

LosT.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie ma lekarstwa na uszkodzona grafikę jak tylko wymiana układu ( z 300-400 zł ) albo kupno laptopa 

Uszkodzona grafika?

Przecież inne gry mi działają normalnie.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Moze zainstaluj starsze sterowniki do karty graficznej niekiedy pomaga

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7 (maks. 5 linijek).

Opublikowano

Odświeżam.
Oraz pragnę dodać, że na CS 1.6 które sprawdzałem nawet mi FPS skoczyły.
Miałem zawsze niestabilne 40, a teraz mam od 40 do 90+ bez specjalnych zabiegów z configiem i ograniczania się z wyłączaniem GG, Dropboxów i innych aplikacji działających w tle.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Moze zainstaluj starsze sterowniki do karty graficznej niekiedy pomaga

Starałem się ale nigdzie ich już nie ma.

Oficjalna strona z grafiki i producenta PC ma tylko nowe.

 

Bez sterowników pisałem co się natomiast dzieje.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Miałem podobnie na lapku, zmiejszyłem rozdzielczosc gry, lub graj w oknie 

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7 (maks. 5 linijek).

Opublikowano

Odświeżam. 
Any Ideas?

Tryb zgodności powoduje od razu lag podczas wejścia, natomiast jak wspomniałem CS kompletnie przestał się zacinać i nawet spadki nie są widoczne.
Możliwe, że sterowniki są "Zbyt nowe" ? 
Brzmi to absurdalnie, no ale? 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Ktoś coś?

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Miałem podobnie na lapku, zmiejszyłem rozdzielczosc gry, lub graj w oknie 

Od początku gram w oknie wygodniejsze.

 

Żadna rozdziałka nic nie pomaga, czy to full czy min, 16 czy 32b. 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

nie ma lekarstwa na uszkodzona grafikę jak tylko wymiana układu ( z 300-400 zł ) albo kupno laptopa 

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...