Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Jak ustawić żeby można było budować 500 kratek od spawn


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak nie chce ci się robić cuboida w WorldGuard to robisz tak:

 

Wchodzisz w pliki serwera otwierasz plik server.properties i ustawiasz spawn.protection = 500

 

I tam gdzie ustawisz spawn jest 500 kratek blokady


 

Opublikowano

Przy drugim ogólnie można ustawić ochronę spawnu przed budowaniem

spawn-radius: 500

znajdziesz to w pliku server.properties znajdującym się tam gdzie masz silnik serwera.

Przy pierwszym stworzyć cuboid który zaznaczysz spawn i miejsce gdzie nie ma być PvP i nadasz flagę

/rg flag nazwa_cuboida pvp deny

Na pozostałej części mapy nadasz flagę:

/rg flag __global__ pvp allow

Tam gdzie nie będziesz chciał mieć PvP nadajesz flagę z pvp deny, a przed tem tworzysz cuboid.

Members ---> Pro User ---> Postmaker ---> Black Member ---> MPC Champion ---> MPC Gold Member ---> MPC Winner

Opublikowano

Dzięki ej w server properties mam spawn-protection=16 i jak to zmienie na 500 to nie będzie mozna rozwalać ale tez chyba sie nie będzie pojawiał napis ze nie mozna budowac .

Opublikowano

Dzięki ej w server properties mam spawn-protection=16 i jak to zmienie na 500 to nie będzie mozna rozwalać ale tez chyba sie nie będzie pojawiał napis ze nie mozna budowac .

Ponieważ jest to ochrona. Jeżeli nie chcesz tak to możesz równie dobrze zrobić to dzięki założeniu cuboidu, lecz 500 kratek ciężko odliczyć.

Members ---> Pro User ---> Postmaker ---> Black Member ---> MPC Champion ---> MPC Gold Member ---> MPC Winner

Opublikowano

Za pomocą worldguarda, stoisz na środku i używasz (nie pamiętam jakiej komendy), za pomocą której wyznaczasz teren 249 kratek (east/north itd.) :)

I masz cuboid 500, lub sposób podany wyżej i ustawiasz respawn na środku.

 

~Pozdrawiam

logo-mpc.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...