Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Księżyc na Twoim prywatnym serwerze metin2


Astera2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Z racji , że zauważyłem pare tematow , w ktorych ludzie pytaja jak dodac ksiezyc w skybox , ktory sie wyswietla po komendzie

/xmas 1

postanowilem w tym temacie napisac krotki poradnik . Sprawa jest bardzo prosta poniewaz ten ksiezyc jest orginalnie w plikach wystarczy zmienic 1 wpis i mamy ksiezyc na swoim serwerze.

 

1. Rozpakowywujemy ETC

2.  Wchodzimy w katalog  ymir work/environment

3. Szukamy pliku moonlight04.msenv

4. Otwieramy go najlepiej Notepad++

5. Szukamy linijki

MainFlareTextureFileName   "D:\YMIR WORK\environment\clouds_zone01.tga"

i zamieniamy ją na

MainFlareTextureFileName   "d:\ymir work\environment\moon.dds"

6. Jeszcze musimy zmienic jeden wers , aby chmury nie zasłaniały księżyca , jeżeli tego nie zrobimy to g*wno będzie widac :) .

-Szukamy w tym samym pliku

CloudTextureFileName  "D:\YMIR WORK\environment\clouds_zone02.TGA"

i zamieniamy na

CloudTextureFileName  ""

7. Zapisujemy wszystkie zmiany

8. Pakujemy ETC i wklejamy do clienta

9. Klikamy Lubię to w temacie :)

10. Cieszymy się księżycem na serwerze .

 

Jeżeli ktoś już naprawdę nie chce sam tego edytowac tutaj udostępniam gotowy edytowany plik

 

Link

http://przeklej.org/file/Leg7tr/moonlight04.msenv

Skan

https://www.virustotal.com/pl/file/c981da23ade67ff1d090c7ed724e8d30dac8ceaeef1a2b74ea1d784b93fd9cb3/analysis/1419804108/

Tutaj daję dowód , że działa.

8430314198041931125251.jpg

Pozdrawiam.

1402682353-PolonezCaroPlus.jpg


 


 

Opublikowano

Nawet fajny efekt.

 

Szkoda tylko że całkowicie trzeba usunąć chmury by było go widać, ciekawe czy dałoby radę zrobić sporadyczne chmury lekko przysłaniające księżyc :)




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

No i jest problem bo zmieniłem na clinecie pod gam 40250 i nie działa...

Spróbuj wstawic ten gotowy plik co dalem do download.

1402682353-PolonezCaroPlus.jpg


 


 

Opublikowano

Nawet fajny efekt.

 

Szkoda tylko że całkowicie trzeba usunąć chmury by było go widać, ciekawe czy dałoby radę zrobić sporadyczne chmury lekko przysłaniające księżyc :)

Możesz , pokombinowac z plikem clouds_zone .

1402682353-PolonezCaroPlus.jpg


 


 

Specjalista
Opublikowano

Nawet fajny efekt.

 

Szkoda tylko że całkowicie trzeba usunąć chmury by było go widać, ciekawe czy dałoby radę zrobić sporadyczne chmury lekko przysłaniające księżyc :)

Lecisz na dwór robisz porządnym aparatem zdjęcie księżyca z chmurkami i masz gotowe :)

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Możesz , pokombinowac z plikem clouds_zone .

 

Zobaczę co uda mi się wykombinować :D

 

Lecisz na dwór robisz porządnym aparatem zdjęcie księżyca z chmurkami i masz gotowe :)

 

Właśnie, "porządnym"

Dasz mi na lustrzankę z 4 tysie, dolicz sobie jeszcze półtora za obiektyw :P




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

 

Witam

Z racji , że zauważyłem pare tematow , w ktorych ludzie pytaja jak dodac ksiezyc w skybox , ktory sie wyswietla po komendzie

/xmas 1

Wszystko ok, ale jedna mała uwaga. Ta komenda nie włącza nocy, tylko event świąteczny (jest różnica). :P

Opublikowano

Ciekawy pomysł, ale raczej mało kto na to uwage zwróci.

Może kiedyś to wykorzystamy do jakiegoś eventu, ale i tak będziemy musieli to przerobić.

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...