Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szybkie pytanie odnośnie laptopa


Hymphh

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. Mój stary, wysłużony i badziewny Sony Vaio VPCEB1M1E zakończył swój żywot, po niecałych 5 latach użytkowania. Czas więc zakupić coś nowego. 

 

Mój budżet nie jest specjalnie wysoki, maksymalnie mogę wydać 2500 złotych. Laptopa używam głównie do grania oraz tworzenia grafiki. Robię wiele rzeczy na raz. Gram, w tle odpalony Photoshop, przeglądarki etc. Głównie pykam w LoLa, także zależałoby mi, żeby właśnie ta gierka nawet na fullu biegała na tych minimum 60 fps, a to chyba nie problem skoro na tym sonym fpsy trzymały się w granicy 50-60.

 

Znalazłem coś takiego: http://www.morele.net/laptop-lenovo-z50-70-59-427413-649018/ 

 

Czy ww. laptop byłby odpowiedni i bez problemu mógłbym grać i robić kilka rzeczy w międzyczasie ? 

35miook.png

Opublikowano

Link nie działa.

 

Do tych zastosowań moim zdaniem dobry był by laptop z matryca FULL HD zobacz sobie Lenovo Z50-70 >KLIK< z i5 ulv 8gb ram i GF840m (spokojnie w LOLA na wysokich ponad 60 FPS.) Laptop posiada matryca FULL HD

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<

 

Opublikowano

Nie wiem czy nawet nie podlinkowałem tego laptopa, co ty wrzuciłeś. Ew. co myślicie o takim zestawie ? 

 

Imo dałoby radę bez problemu: http://www.morele.net/inventory/info/enaDCv/

 

Starałbym się zamknąć w maks. takiej cenie, ew. trochę niżej. Sugestie ?

Ten zestaw co podałeś jest słaby i nieopłacalny.

 

Za 2500 dostaniesz taki zestawik: http://www.morele.net/inventory/info/LbtZrY/

Ew. trochę taniej (nadal 8gb ramu, tylko słabsza grafika): http://www.morele.net/inventory/info/GwtEO/

Ew. jeszcze taniej (ale tylko 4gb ramu): http://www.morele.net/inventory/info/2uaIoq/

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

Mógłbyś mi jakoś mniej lub bardziej wyjaśnić, czemu akurat te podzespoły są lepsze ? Wszystko na 1 rzut oka wygląda tak samo, a laikiem jestem to chciałbym się dowiedzieć @Nitex

35miook.png

Opublikowano

Mógłbyś mi jakoś mniej lub bardziej wyjaśnić, czemu akurat te podzespoły są lepsze ? Wszystko na 1 rzut oka wygląda tak samo, a laikiem jestem to chciałbym się dowiedzieć @Nitex

Wszystko na 1 rzut oka tak samo? To chyba ślepy jesteś. Po pierwsze - nowy, lepszy, wydajniejszy procek. Po drugie opłacalna płyta. Po trzecie dobry zasilacz. Po czwarte dobra i opłacalna karta. Niestety tego o Twoim zestawie nie można powiedzieć.

 

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

W sumie to wszystko jedno, jeśli w takiej cenie znajdzie się przywoity laptop, to też da radę. Więć :D ?

W takiej cenie stacjonarka zawsze będzie dużo wydajniejsza od laptopa, więc to już Twój wybór, co chcesz kupić.

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

A taki zestaw ? Głównie chodzi tutaj o obudowę. Byłbym całkiem skłonny kupić właśnie to, tylko tutaj kilka pytań. Czy będę musiał dokupić jeszcze coś ? Tj. chłodzenie na procesor, pasty, przewody oraz czy karta graficzna wymiarowo wejdzie do tej obudowy ? Z góry dzięki

 

http://www.morele.net/inventory/info/jqhKN/

Słaby zestaw. Po pierwsze - zasilacz. Po drugie obudowa. Po trzecie - w tym budżecie nie wciska się ssd. Po czwarte - podałem Ci już dobry i opłacalny zestaw w tej cenie.

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

Słaby zestaw. Po pierwsze - zasilacz. Po drugie obudowa. Po trzecie - w tym budżecie nie wciska się ssd. Po czwarte - podałem Ci już dobry i opłacalny zestaw w tej cenie.

To twój zestaw, tylko z inną obudową i zasilaczem. A ten ? Wrzuciłem ten zasilacz, co ty wcześniej, tylko obudowa inna, bardziej mi się podoba - http://www.morele.net/inventory/info/bUo13k/

 

No i mógłbyś mi powiedzieć, czy trzeba kupować jakieś dodatkowe chłodzenie, pasty, czy to co tam jest + montaż i komputer gotowy do użytku ? 

 

@Nitex

35miook.png

Opublikowano

To twój zestaw, tylko z inną obudową i zasilaczem. A ten ? Wrzuciłem ten zasilacz, co ty wcześniej, tylko obudowa inna, bardziej mi się podoba - http://www.morele.net/inventory/info/bUo13k/

 

No i mógłbyś mi powiedzieć, czy trzeba kupować jakieś dodatkowe chłodzenie, pasty, czy to co tam jest + montaż i komputer gotowy do użytku ? 

Zrozum, że w tym budżecie nie opłaca się brać ssd, bo musisz ciąć po innych podzespołach. Wywal ssd, wrzuć gtx;a 760. A jeśli już koniecznie chcesz ssd kosztem grafiki  to dorzuć do totalnego minimum jakim jest Crucial m500.

 

Nie trzeba nic kupować, wszystko tam jest.

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

@Nitex , a z takim zestawem jak wyżej, ale bez tego SSD po prostu da radę ? Koszt z tym rabatem wyniesie wtedy 2400 zł, czyli praktycznie idealnie, a do tego to chyba całkiem przyzwoita maszynka, cnie ?

35miook.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...