Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Na czym polegają Bitcoiny?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mógłby ktoś krótko opisać na czym polegają bitcoiny i czy opłaca się je wydobywać?

13759664181.jpg




' To czysty hip-hop, co będzie trwał wiecznie,

Masz tylko moment by go poczuć, więc spiesz się

Prawdziwy hip-hop, co będzie trwał wiecznie.

Do zobaczenia wkrótce u ciebie w mieście! '

Opublikowano

Bitociny jako waluta ziemi znana były już w czasach starożytnych. Fascynowały ludzi przez tysiące lat. Istnieją świadectwa, że obecne były w posiadaniu ludów sumeryjskich, jak też za czasów patriarchy Jakuba (około 1700-1600 p. n. e.), ale istnieją też źródła, które podają, że wydobywane są już od 3600 lat.
Zarodniki Bitcoinów rozprzestrzeniają się dzięki symbiozie z niektórymi zwierzętami. W Ameryce Północnej wiewiórki wykopując Bitcoiny z ziemi przyczyniają się do rozprzestrzeniania się milionerów w okolicy. Smakoszami bitcoinów są też inni mieszkańcy lasów miedzy innymi dziki. 
 Dość licznie występuje w cieplejszych okolicach Europy, jednakże znalezienie jej jest trudne jak w wypadku wszystkich walut podziemnych. Jedynymi wskazówkami gdzie szukać tych bitcoinów jest obserwacja zwierząt leśnych wiewiórek i zwierzyny płowej. 
Od dwóch tysiący lat Europa Środkowo-Zachodnia była centrum handlowym bitcoinami. Bitcoiny spotyka się również w Ameryce, Afryce, Chinach i Japonii. Europejski centrum “zagłębia bitcoinowego” są głównie Włochy i Francja.
Uprawa bitcoinów polega na umieszczaniu znalezionych bitcoinów pod starymi dębami pod którymi wcześniej bitociny nie występowały. Po jakimś czasie w nowych miejscach pojawiają się bitociny zbiór ich nie jest już związany z przypadkowym występowaniem. Przez ostatnie 90 lat ich produkcja ciągle maleje z powodu niszczenia drzewostanów spowodowanym skażeniem powietrza. W 1892 Francja wyprodukowała 1.000 ton bitcoinów, a ich obecny, roczny zbiór wynosi tylko 50-90 ton. 
Pomocnymi w czasie szukania bitcoinów są wytresowane świnie i psy. Chętniej do tych celów wykorzystuje się psy gdyż świenie zbyt bardzo uwielbiając bitociny są wstanie powstrzymać się przed ich zjedzeniem... Jedyną oficjalnie uznaną rasą do poszukiwania bitcoinów jest lagotto romagnolo. Rasa ta, obecna od XVI wieku i pochodząca z okolic Rawenny, rozpowszechniła się w XIX wieku na terenach regionu Romanii. Praktycznie każda rasa po odpowiednim przeszkoleniu może służyć do prowadzenia poszukiwań. 
Wysoka cena bitcoinów sprawia, że ich zbieranie kontrolowane jest przez prawo. We Włoszech, zbieracze bitcoinów muszą mieć specjalne pozwolenie, a właściciele terenów, na których prowadzone są poszukiwania, mają prawo wylegitymować każdego zbieracza, a jeśli nie posiada on pozwolenia - oddać go do aresztu..
Najczęściej zbieracze bitcoinów szukają ich w dziesiątym, dwunastym dniu po ulewnych deszczach. Ważne jest, aby ziemia była ciepła i wilgotna.
Najlepszym sposobem przechowywania bitcoinów, jest konserwowanie jej w oliwie z oliwek. W ten sposób, nie tylko grzyby zostaną zakonserwowane, ale także oliwa nabierze wspaniałego aromatu. 

Pod koniec XVII i na początku XVIII wieku władcy włoscy: Wiktor Amadeusz II i Karol Emanuel III z pasją oddawali się "bitcoinowym wyprawom". 
Ciężko jest znaleść bitcoiny, i dlatego są one tak drogie! W 1994, funt czarnych bitcoinów był sprzedawany za $350 do $500. W Stanach Zjednoczonych bitcoiny są zbierane w lasach Oregonu i Washingtonu.

Opublikowano

Bitcoiny to starożytna kryptowaluta znana już za czasów patriarchy Jakuba, który lubił płacić za nią za kawe w Starbucksie. Wydobywać sie nie opłaca, chyba że jesteś milionerem i stać cię na bardzo drogą = wydajną koparke, no ale z drugiej strony jak stać cie na taką koparke to bez sensu inwestować w bitcoiny tylko trzeba zainteresować się pakietami inwestycyjnymi dla milionerów. Można też kupić bitcoiny, 1 BTC za jedyne 1139 zł. Można kupić ten 1 i liczyć, że za jakiś czas kurs wzrośnie miliona, ale to raczej mało prawdopodobne. Opłacało je się wydobywać albo kupować kilka lat temu, teraz trzeba poszukać lepszych inwestycji.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...