Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kolorowe pisanie na czacie, krótki opis


kepo0092

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

#0 Pisanie kolorowe na czacie

Masz swój serwer? Chcesz pisać na kolorowo? Ale nie chce ci się pisać &....

Potrzebujesz plugin essentials

#1 Konfiguracja

wchodzimy w /plugins/Essentials/config.yml

Szukamy EssentialsChat

a dokładnie 

  group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
  #  Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
 
Weźmy range Admin chcemy by automatycznie pisała na kolor niebieski jest to &1 
  #  Admins: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
Usuwamy znak # i litere 's' żeby pisało 
 Admin: '{WORLDNAME} &c[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
żeby na czacie nie pisało:
[world] [Admin] [Admin] nick {tekst}
usuawmy
'{WORLDNAME} &c[{GROUP}]
i wychodzi nam
 Admin: '&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
a na czacie to wygląda następująco
[Admin] nick: {tekst}
Teraz ustawimy, żeby Admin sam pisał na niebieski
szukamy &c jest to jasny czerwony zamieniamy to na &1
 Admin: '&r {DISPLAYNAME}&7:&1 {MESSAGE}'
po zapisie i zresetowaniu pliku w grze efekt będzie taki
[Admin] nick: {tekst}
 
Mam nadzieje, że pomogłem i to ogarnąłeś
 plugin znajdziesz na stronie
To co tu opisałem mi działa 100%
Jeśli czegoś nie ogarniasz napisz

1.png

Opublikowano

Bardzo znany sposób , wątpię żeby dobra programista / technik serwerowy nie znał tego.

Lecz poradnik, fajnie napisany , wszystko wyjaśnione.

Można też oczywiście używać macra :)

logo.png

Opublikowano

Git juz przerabiam essentialchat tego szukalem @_@

życie życie jest nowelą 

Opublikowano

Tak zapytam po co jest "[DL]" ? Znak "[DL]" dajesz jak wstawiasz jakiś link z pobraniem. 

 

Co do tematu. Poradnik całkiem przydatny. 

|| 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 | 450 | 500 ||


 

Opublikowano

Nie lepiej uzyc essentials i dodać tam pisanie ?!

________________________________________________________________________________________________________________________

 

WELCOME!!

_________________________________________________________________________________________________________________________

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nom fajnie sprawdzę czy działa jak coś edit dam 

 

@Edit nie działa mi to wpisuje tak 

 

 group-formats:
  #  Default: '{WORLDNAME} {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'
    Admin: '&r {DISPLAYNAME}&7:&c {MESSAGE}'
    Wlasciciel: '&r {DISPLAYNAME}&7:&b&l {MESSAGE}'
 

 

A i takie pytanie wiesz jak zrobić żeby np pisać nie na stałe kolorem ogólnie chodzi mi o wgranie kolorów na chat bo mi nie działają 

 

Dam like jak pomożesz :)

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...