Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Pluginy vs Skrypty czego lepiej na serwerze używać?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co lepiej używać na serwerze:

 

Więcej pluginów,czy skryptów.

 

Np,lepiej użyć skript do dropu czy plugin ? 

 

Proszę o pomoc ;)

Opublikowano

Pluginy są dużo bardziej wydajniejsze niż skrypty i mniej lagują serwer ponieważ nie zapisują taką liczbę zmiennych jak skrypt i nie obciążają mocno maszyny na której masz serwer.

csHDdb6.png

Opublikowano

Pluginy są dużo bardziej wydajniejsze niż skrypty i mniej lagują serwer ponieważ nie zapisują taką liczbę zmiennych jak skrypt i nie obciążają mocno maszyny na której masz serwer.

Skrypt mniej laguje....

76561198081948961.png

Opublikowano

Zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim zależy do czego chcesz go użyć np.

 

Essentials vs. SK Essentials

 

wiadomo, że plugin Essentials będzie lepszy od SK Essentials, ponieważ w SK Essentialu musi być ogrom zmiennych.

 

A tutaj inny przypadek

 

AutoMessage vs. Sk AutoMessage

 

w tym wypadku sk auto... będzie lepsze.

Wystarczy tylko napisać

 

every 2 minutes:

    send "coś" to all players

Opublikowano

Czyli SK Drop vs Drop,drop normalny jest lepszy ? Mniej obciąża serwer ?

Oczywiscie, ze plugin jest lepszy i mniej obciaza serwer. 

@topic

Pluginow.

Opublikowano

Skrypty świetnie nadają się na mniejsze serwery.

Używanie gildii w skrypcie to głupota, Skript nie wyrabia ze zmiennymi.

Plugin zawsze będzie wydajniejszy od skryptu.

Opublikowano

Przykładowo w Skrypcie na drop musisz użyć kilka zmiennych które zapisują ci się w danym pliku i własnie one obciążają serwer . A w dropie pisanym w pluginie masz fajnie gdyż wykonujesz sobie kilka elementów i one nigdzie nie są zapisywane :) Chyba że zrobisz sobie profeske ze statami itp.

Przykład dropu sk:

on mine of stone:
    if player's tool is a any Pickaxe:
		chance of 0.5%:
			give 1 Diamond to player
			add 1 to {Diamenty.%player%}
			send "&aZnalazles &5>> &bDiament &f[&3+1&f]" to player
			stop
    

Przykład pluginu:

public class Coal implements Listener {

	Random rand = new Random();
	   

    public double getRandomDouble(double min, double max) throws IllegalArgumentException{
            Validate.isTrue(max > min, "Max nie moze byc mniejszy niz min");
            return (rand.nextDouble() * (max - min) + min);
}
   
    public boolean getChance(double chance){
            return (chance >= 100 || (chance >= getRandomDouble(0, 100)));
}
   
    @EventHandler
    public void onBreak(BlockBreakEvent e){
            Player p = e.getPlayer();
            Block b = e.getBlock();
    
            if(b.getType() == Material.STONE){
                    if(b.getLocation().getBlockY() <= 64){
                            if(p.getGameMode() == GameMode.SURVIVAL){
                            	
                            	if(b.getLocation().getBlockY() <= 15){
                            		if(p.getItemInHand().getType() == Material.WOOD_PICKAXE) {
                            			if(getChance(0.5)){
                            				b.getWorld().dropItemNaturally(b.getLocation(), new ItemStack(Material.COAL));
                            				p.sendMessage(ChatColor.GRAY + "+ Wlasnie zdobyles: " + ChatColor.BLACK + "Wegiel ");
                            			}

Przyznam iż w Java jest dużo więcej pisania ale i tak jest ona wydajniejsza:)

csHDdb6.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...