Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak wyłączyć komputer za określony czas?


Azet666

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Więc postanowiłem napisać jakiś prosty poradnik, bo nie mam nic do roboty akurat, pokaże to na prostym systemie windows xp.

 

#1-Jak wyłączyć komputer za minute.

 

1. Otwieracie notatnik.(chyba każdy wie jak wygląda notatnik) Jeśli ktoś miałby z tym problem:56018842385174153258.jpg

 

2.Wpisujecie w swój otworzony notatnik

09802161631668355300.jpg

3.Teraz bierzecie plikarrow-10x10.png --->zapiszarrow-10x10.png jako

Wybieracie dowolne miejsce do zapisania u mnie jest to pulpit.

Nazwa pliku: byleco.bat <--- Ta końcówka jest ważna!

Zapisz plik typu:Wszystkie pliki.

Kodowanie:ANSI.

33806827030245566847.jpg

Klikacie zapisz.

Pojawia Wam się ikonka <w tym miejscu co zapisaliście>

23506616694504099963.jpg

Uruchamiacie to i wyskakuje Wam informacia, że Wasz system zostanie zamknięty za minutę.

 

 

#2-Jak wyłączyć komputer za określony czas.

 

1.Klikacie na start-->uruchom -->cmd

 

2. Wyskakuje Wam czarne okienko wpisujecie

05751376122041361923.jpg

 

120 <--- 120 na końcu jest do wyboru są to sekundy. 120sekund=2minuty.

 

 

3.Klikacie enter i pojawia Wam się komunikat za ile Wasz komputer zostanie wyłączony.

24191586350222815117.jpg

 

#2-Jak anulować wyłączenie komputera.

 

1.Klikacie na start-->uruchom -->cmd

 

2.Wyskakuje Wam te czarne okno i wpisujecie poniższy kod i klikacie enter.

65278464101126813419.jpg

 

-->Jeśli nie chcecie, żeby Wasz komputer zbyt długo chodził możecie ustawić bs'a/moda/fisha czy cokolwiek i iść np. spać.

 

Kopiowanie za zgodą autora.

Opublikowano

Dlaczego napisałeś to w dziale Metin2, skoro to nie ma nic wspólnego z metinem? xD

Wybacz, ale pewne rzeczy mogą się pomylić jestem przy kompie ponad 20h i ledwo żyję.

Opublikowano

Szkoda że każdy to wie ale plus bo całkiem całkiem przedstawiłeś.

 

Da się prościej poprzez Win + R  wklepujemy -shutdown -s -t 3600 i wyłączy się za godzinę

Maksymalnie 5 linii w sygnie.

Opublikowano

A ja akurat nie wiedziałem, więc całkiem spoko tutorial :)

53617914622311377282.png

                                                                                              Sygnatura by KarMixx

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...