Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zacząć pisać questy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, jak zacząć pisać questy ? W jakim programie ? Jak zrobić, żeby po zrobieniu questa otrzymać dany przedmiot ? Jak dodać go na serwer ?

8de564b0da6e4f31b2a067305ac9d3df.0.gif
Opublikowano

No tu nic innego pisać nie trzeba, chociaż najpierw zacznij sobie od przeglądnięcia kilku prostych questów co tam w nich jest napisane

The past has gone

 

Opublikowano

na początek polecam edytować questy innych, przynajmniej ja tak robiłem, funkcje jakoś sam ogarnąłem.

a jeśli chcesz od początku to zacznij od polowań.

 

danie itemu: pc.give_item2(70031)  (Dopisujesz gdy ktoś skończy np. zabije moba, chara itd..)

 

70031 - id przedmiotu

would u miss me? 1105814451671351221478.png

 

 

 

Opublikowano

Kopiując, wklejając dane odcinki questów w jedną całość i się nauczysz ;D

quest rybak begin
state start begin
when 9009.chat."Daj mi coś" begin
say("Cześć to ja ")
pc.give_item2(27003, 15)
end
end
end

I już jakiś quest jest ;d

Błędy ? łatwo je poprawić. Pamiętaj o znakach polskiego alfabetu, czyli "ć, ź,ż,ń,ł" itp na końcu say i nie tylko, np. say("łowić") nie zadzaiała, ale say("łowić ") już zadziała ;d

Opublikowano

Ja osobiście uczyłem się z tego TuTa,jest w nim dużo opisane,a co lepsze łatwiej zrozumieć

 

Link:

Opublikowano

Forum aż tak boli?

1. Jak każdy kiedyś zaczynał, link w 3

2. Notepad ++

3. http://www.mpcforum.pl/topic/1189676-kurs-pisania-questow-by-jachupl/

4. Wrzucasz do /usr/home/xxx/share/locale/xxx/quest i w konsoli zależnie od plików jak terenzo to /qc a jak inne to pewnie cd /usr/home/xxx/share/locale/xxx/quest/ && ./qc <nazwa>.quest

Najlepiej nauczyc się funkcji na początek :D

1EPZ6G.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...