Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Reklamacja w neonecie - wymigują się czy coś?


zeus103

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nwm czy dobry dzial, ale ok, jak cos prosilbym by przeniesc. Chodzi o to, ze zlozylem reklamacje klawiatury i bezproblemu ja przyjeli. "Usterką" klawiatury był wadliwy enter, co powodowało trudniejsze wciśnięcie i częste wypadanie go z tego metalowego zaczepu. Powiedzieli, że naprawa usterki lub ewentualne przyslanie nowego modelu potrwa DO 3 tygodni. Po 3 tygodniach nadal nie bylo klawiatury, rozumiem, ze moze sie przedluzyc np kilka dni. Jednak od reklamacji minelo juz blisko 2 miesiace, a nadal nici. Czy powinienem nadal czekać i czekać aż wreszcie coś wykombinują? Czy jednak powinienem pojsc do sklepu z tym papierem od reklamacji i paragonem i wyjasnic cala sprawe?

Opublikowano

oczywiście, że powinieneś iść. Serwis na rozpatrzenie reklamacji ma 14 dni, jeśli np nie będą mieli części zamiennych i naprawa potrwa dłużej muszą Cię o tym poinformować. W tym momencie powinieneś już dostać nowy sprzęt.

394591421101183179764.jpeg
Opublikowano

A jesli z gory uznaja, ze jest to usterka spowodowana przez użytkownika i mi zwrócą tą z zepsutym enterem? A zakladajac, ze mogliby tak uznac, to czy nie musieliby mi dać nowego sprzętu z powodu tak dlugiego czasu oczekiwania?

Opublikowano

Niemożliwe, żeby po takim czasie stwierdzili, że jest to z twojej winy. Idź robić zadymę, z serwisami tak trzeba :)

394591421101183179764.jpeg
Opublikowano

Okej. Tak swoją drogą, neonet nie ma za ciekawej opinii na opineo. Chociaz chyba skoncze z kupowaniem w rozreklamowanych sklepach i sie przerzuce na morele, mediaarene itp. Majkel, dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Opublikowano

Brat jakiś czas temu oddawał laptopa do ich serwisu (wysyłka kurierem, nie oddawaliśmy laptopa w punkcie serwisowym). Odpowiedź przyszła po ok. 14 dniach, ale była tam tylko informacja, że sprzęt został odesłany do producenta - żadnego terminu, kiedy sprzęt odebrać, czy cokolwiek nie podali.

Po miesiącu oczekiwania zadzwoniliśmy do nich i usłyszeliśmy tylko "proszę czekać". Minął drugi miesiąc i przyszła odpowiedź - "nie da się naprawić".

Trzeba było przejechać się z tą ich odpowiedzią do sklepu, w którym sprzęt był zakupiony, pokazać obsłudze i "zobaczyć, co da się zrobić". A zrobić się nie dało nic, bo sklep obsługiwało trzech baranów, którzy nie wiedzieli, co mają począć w takiej sytuacji.

Raz słyszę "albo zwrot gotówki, albo nowy sprzęt", za chwilę "takich laptopów już nie sprzedajemy, więc tylko zwrot gotówki", następnie "nie możemy zwrócić gotówki" (miało to związek z jakimś dodatkowym ubezpieczeniem laptopa wykupionym w innej firmie, nie pamiętam o co dokładnie chodziło).

Nikt w sklepie nadal nie wiedział co robić, po dłuższej dyskusji zadzwonili gdzieś i okazało się, że możemy jedynie wziąć innego laptopa. Ale że takich nie mieli, to trzeba było wziąć albo tańszego + jakieś inne produkty, żeby wartość była taka sama, albo droższego i im dopłacić.

Ten sklep to jest porażka, albo po prostu nie mieliśmy szczęścia z bratem i trafiliśmy na ten "gorszy" salon.

ㅈㅈ.

Opublikowano

Nie odpowiedzieli Ci w ciągu 30 dni roboczych więc jak do nich pójdziesz MUSZĄ Ci dać nową klawiaturę / zwrót gotówki / zamienny model w tej samej cenie.

Jeżeli będą grymasić możesz ich podać do sądu i wyjebać ich na 10.000zł

0LsM05U.png

Opublikowano

 

Jeżeli będą grymasić możesz ich podać do sądu i wyjebać ich na 10.000zł

to nie ameryka

Cpu i7 4790k : Mobo Msi Gaming 5 Z97 : Gpu GF980 Msi Gaming : Ram Ripjaws 2133 8gb : Buda Zallman HF1 : CpuKuler Zalman Reserator 3 Max Dual SSD: Crucial 100BX 500gb : Monitor AGON AG241QX +2x LG23MP65

Klawa MadCatz S.T.R.I.K.E : TE : Steel Series Rival 300 Podkładka Razer Goliathus : Słuchawki Corsair Void RGB Wirless + Syberia v2

Opublikowano

to nie ameryka

Kpisz sobie?

Typ wygrał sprawę bo wmawiał sądowi, że telewizor który został mu sprzedany nie jest 100Hz chociaż z badań i specyfikacji jasno wynikało, że jest 100Hz.

0LsM05U.png

Opublikowano

nie nie kpie sobie, a to co napisales, nie wydaje sie wiarygodne.

Cpu i7 4790k : Mobo Msi Gaming 5 Z97 : Gpu GF980 Msi Gaming : Ram Ripjaws 2133 8gb : Buda Zallman HF1 : CpuKuler Zalman Reserator 3 Max Dual SSD: Crucial 100BX 500gb : Monitor AGON AG241QX +2x LG23MP65

Klawa MadCatz S.T.R.I.K.E : TE : Steel Series Rival 300 Podkładka Razer Goliathus : Słuchawki Corsair Void RGB Wirless + Syberia v2

Opublikowano

A jesli z gory uznaja, ze jest to usterka spowodowana przez użytkownika i mi zwrócą tą z zepsutym enterem? 

Nie ma takiego czegoś jak "usterka spowodowana przez użytkownika" skoro użytkowałeś tą klawiaturę poprawnie, w celu takim do czego jest stworzona czyli do pisania itp.

 

Jest coś takiego jak prawa konsumenta.

Konsument ma prawo oczekiwać, że każdy kupowany przez niego towar konsumpcyjny będzie zgodny z umową przez 2 lata, począwszy od daty zakupu. To oznacza, że towar (tak telewizor, jak i buty) powinien mieć cechy, o których zapewniał nas sprzedawca i powinien nadawać się do normalnego użytku. Jeśli tak nie jest – konsument ma prawo złożyć reklamację do sprzedawcy. Żeby móc złożyć reklamację wadliwego towaru, konsument nie potrzebuje gwarancji, powinien jednak zachować dowód zakupu. Po stwierdzeniu niezgodności towaru z umową, należy w ciągu 2 miesięcy poinformować o tym sprzedawcę, czyli złożyć reklamację. Jeżeli zakupiony towar jest niezgodny z umową, konsument ma prawo żądać od sprzedawcy jego naprawy lub wymiany, czyli wydania nowego towaru, zgodnego z umową. Wybór należy do Państwa, a nie do sprzedawcy. W piśmie reklamacyjnym należy wyraźnie określić swoje żądanie. 

A jeżeli Ci nie uznają to możesz iść do rzecznika praw konsumenta.

3t6EGVz.png

 

Opublikowano

Brat jakiś czas temu oddawał laptopa do ich serwisu (wysyłka kurierem, nie oddawaliśmy laptopa w punkcie serwisowym). Odpowiedź przyszła po ok. 14 dniach, ale była tam tylko informacja, że sprzęt został odesłany do producenta - żadnego terminu, kiedy sprzęt odebrać, czy cokolwiek nie podali.

Po miesiącu oczekiwania zadzwoniliśmy do nich i usłyszeliśmy tylko "proszę czekać". Minął drugi miesiąc i przyszła odpowiedź - "nie da się naprawić".

Trzeba było przejechać się z tą ich odpowiedzią do sklepu, w którym sprzęt był zakupiony, pokazać obsłudze i "zobaczyć, co da się zrobić". A zrobić się nie dało nic, bo sklep obsługiwało trzech baranów, którzy nie wiedzieli, co mają począć w takiej sytuacji.

Raz słyszę "albo zwrot gotówki, albo nowy sprzęt", za chwilę "takich laptopów już nie sprzedajemy, więc tylko zwrot gotówki", następnie "nie możemy zwrócić gotówki" (miało to związek z jakimś dodatkowym ubezpieczeniem laptopa wykupionym w innej firmie, nie pamiętam o co dokładnie chodziło).

Nikt w sklepie nadal nie wiedział co robić, po dłuższej dyskusji zadzwonili gdzieś i okazało się, że możemy jedynie wziąć innego laptopa. Ale że takich nie mieli, to trzeba było wziąć albo tańszego + jakieś inne produkty, żeby wartość była taka sama, albo droższego i im dopłacić.

Ten sklep to jest porażka, albo po prostu nie mieliśmy szczęścia z bratem i trafiliśmy na ten "gorszy" salon.

 

Jeśli nie ma sprzętu takiego samego to muszą Ci dać nowszy i nie ma czegoś takiego, że musisz dopłacić.

Jest ktoś taki jak rzecznik praw konsumenta i do niego należy się zgłosić w takiej sytuacji.

394591421101183179764.jpeg
Opublikowano

Jeśli nie ma sprzętu takiego samego to muszą Ci dać nowszy i nie ma czegoś takiego, że musisz dopłacić.

Jest ktoś taki jak rzecznik praw konsumenta i do niego należy się zgłosić w takiej sytuacji.

Może i nowszy, ale za tę samą cenę. Raczej nie podarują nikomu kilkuset PLN, bo rozwalił swój sprzęt. Chodziło o to, że nie mieli w sklepie laptopa w odpowiednim przedziale cenowym.

ㅈㅈ.

Opublikowano

Może i nowszy, ale za tę samą cenę. Raczej nie podarują nikomu kilkuset PLN, bo rozwalił swój sprzęt. Chodziło o to, że nie mieli w sklepie laptopa w odpowiednim przedziale cenowym.

Ma być taki sam, albo oferujący takie same podzespoły i Ciebie to nie obchodzi czy będzie droższy.

Jak nie mają to albo czekają na taki sam, albo dają droższy. 

394591421101183179764.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...