Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pomoc] Jak Zrobic Script Na Czyszczenie Tabelek Z Navicat


eryk0921

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

Dzisaj szukam waszej pomocy!

Nie jestem pewien jaki powinnien byc script ktory by automatycznie czyszcil tabelki w log.

Wiem ze do usuwania pliku scirpt jest "rm -rf" ale nie jestem pewien co do wyczyszczenia.

 

EDIT@

Zauwazlem ze jak sie wyczysci tabelki to wtedy nie dzialaja i trzeba naprawic... Wiec jak moge zrobic zeby automatycznie bral z back-up wyczyszczone pliki ktore dzialaja i zeby zamienial?

 

Dam + i 5/5 za pomoc

vql8wi.png
Opublikowano

w navicat w bazie player wciśnij CTRL+Q i wpisz

To jest ukryta treść, proszę

i wykonaj / run

ale ja nie chce wchodzic do bazy tylko automatycznie zeczy sie robilo script typu:

rm -rf /usr/rain/channel/*/syslog

To jest akurat do usuwania pliku syslog w folderach channel...

A ja chce taki co przywraca z back-up pliki lub ktory czysci pliki z log

vql8wi.png
Opublikowano

To jest ukryta treść, proszę

Wklep to do konsoli zastępując ścieżkę do backupu prawidłową, jak zadziała to zrób plik powiedzmy: log.sh w /usr/home wrzuć do niego powyższe polecenie, później w konsoli

To jest ukryta treść, proszę

I teraz dodaj wykonywanie tego automatycznie(crontab)

To jest ukryta treść, proszę

Chyba styknie:

To jest ukryta treść, proszę

Podany wpis będzie wykonywał to co 12h, aczkolwiek nie jest dobrym wyjściem bawienie się plikami na włączonej bazie.

Jest lepsze wyjście, a mianowicie:

Robisz skrypt php, jakiś prosty na zasadzie:

podłącz się do bazy

wybierz bazę log

TRUNCATE TABLE log

TRUNCATE TABLE shoutlog

itd. każdą tabelkę, którą chcesz(nie wyczyść localsów przypadkiem)

rozłącz się

i koniec skryptu, wrzucasz go na swoją stronkę - gdzieś gdzie masz zwykły serwer www z php.

Później w cronie wrzucasz:

To jest ukryta treść, proszę

(nie ręczę, że zadziała, ale masz tutaj pokazane mniej więcej o co chodzi)

Jest jeszcze trzecia opcja - jeszcze lepsza, ale trudniejsza dla Ciebie - zainstalować parser php z portów i odpalać po prostu skrypt .php w cli bezpośrednio na bsdku - bez pośrednictwa serwera www.

Opublikowano

Bez parsera PHP nie wykonamy zadnego zapytania do MySQL, wiec tak czy siak... A ktos chyba nie bylby az tak glupim (bez obrazy) zeby trzymac skrypt PHP gdzies na zewnetrznym serverze gdzie kazdy moze sie dostac ;d

9.png

userbarwb.png
Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

Może zabezpieczyć go przez .htaccess na ip, w tym przypadku wrzuca się skrypt jak normalną stronę, zabezpiecza katalog i wrzuca automatyczne wykonywanie skryptu i tyle.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...