Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dedyk - Zostaniesz połączony z serwerem


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

stawiam serwer metin2 na plikach:

http://www.mpcforum.pl/topic/768196-czyste-serverfiles-by-terenzo/

 

Zrobiłem wszystko według poradnika na waszym forum,

serwer uruchamia się,

ale dziwi mnie 1, czemu o mapach nic niema tzn:

"MAP ALLOW"

 

Gdy uruchamiam serwer:

root@mk155:/usr/home/mt2 # ./start.sh

Ile channeli chcesz uruchomi▒? (1/4) : 4


# ---------------------------------------------------------------------------- #
# Kasowanie log▒w, dump'▒w i innych zb▒dnych plik▒w.
# ---------------------------------------------------------------------------- #


# ---------------------------------------------------------------------------- #
# Uruchamianie db...
# Uruchamianie ch11...
# Uruchamianie ch12...
# Uruchamianie ch21...
# Uruchamianie ch22...
# Uruchamianie ch31...
# Uruchamianie ch32...
# Uruchamianie ch41...
# Uruchamianie ch42...
# Uruchamianie ch99...
# Uruchamianie auth...
# ---------------------------------------------------------------------------- #

Start log:

http://wklej.org/id/xxxx

 

Syslog:

http://wklej.org/id/xxxx

 

Jeżeli coś jeszcze będzie potrzebne proszę pisać.

 

Pobrałem clienta od Terenza(z jego tematu), rozpakowalem root i w serverinfo.py zmieniłem IP).

Włączam poprzez Launcher.exe serwer, a tu o dziwo zamiast 4 ch pojawia sie:

Ch1 Normalny

Ch2 ...

 

Nie wiem co jest źle, czy client, czy serwer?

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Nie mam, ale coś mi się zdaje że to nie wina clienta, ponieważ czemu nie pisze wszystkich ch?

Poza tym mógłby mi ktoś powiedzieć czy w ogóle dobrze uruchomił się serwer?

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

możliwe że masz inny port w channelach (serwer) niż w channelach (client) , jak widzisz wszystko się odpaliło prawidłowo.

Opublikowano

Z tego co widze porty sie zgadzają.

Sprawdzałem w pliku CONFIG na serwerze oraz w cliencie i te same porty.

 

Nie wiem czy to nie wina pongu,

sprawdzając w cliencie wywalilo mi:

Pong: 1234abcd5678efgh
Hex Pong: 31 32 33 34 61 62 63 64 35 36 37 38 65 66 67 68 

Created by KaMeR1337

Pobrałem plik game,

CTRL+F wkleiłem "1234abcd5678efgh" i czegoś takiego tam nie ma.

Co zrobic?

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

terenzo chula bez pongu

 

 

wchodzisz do ftp : w każdym ch otwierasz plik config i masz takie coś :

 

HOSTNAME: channel41
CHANNEL: 4
PORT: 13003
P2P_PORT: 14003
DB_PORT: 15000
DB_ADDR: localhost
MAP_ALLOW: 1 21 41 3 23 43 4 24 44 5 25 45 108 109 215 216 217 218
TABLE_POSTFIX:
PASSES_PER_SEC: 25
SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PLAYER_SQL: localhost mt2 mt2!@# player
COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common
LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log
SERVER_KEY: fIFjs5S47kdhsMUxsgjSrisTfGRB79PN4qi/D4U6yCX1LYUqBDQOxleqtAxp+cFteti2gp6fnnQ9Td2QFUWjpSuwLX/XDfCTgkCwoxYzb0P20YgIraXKDrN5FHbKYUvOl0Y69NcHUpGo+xU+Tbs2O6AEJYLrqW0BW3ggL6JeVUM*
MALL_URL: localhost
ADMINPAGE_IP: localhost
ADMINPAGE_IP1: localhost
ADMINPAGE_IP2: localhost
ADMINPAGE_IP3: localhost
ADMINPAGE_PASSWORD: @)BV<gvfdzRK_)3b
VIEW_RANGE: 20000
CHECK_MULTIHACK: 0
MAX_LEVEL: 105
TEST_SERVER: 0
XTRAP_ENABLE: 0

 

rozpakuj rooty z clienta i posprawdzaj czy zgadzaja ci sie porty...
 

Opublikowano

Czyli w plikach serwerowych by Terenzo nie ma pongu i to dlatego go nie znalazłem w pliku game?

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Mam postępy.

Podmieniłem root, z poprawnymi 4 channelami(wczesniej było 2).

Włączam metina poprzez Launcher i nie moge nic kliknąć....

Nie działą klikanie nawet w Metineth.exe

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

Kolejne postępy,

teraz loguje się do gry, wybieram postać i po załadowaniu paska client sie wyłącza.

Oraz próbowałem tworzyć nową postać no i po wybraniu królestwa client ma czarny ekran.

Co zrobic?

 

_______________________________________

 

Problem rozwiązany.

Co zrobiłem?

Pobrałem rozpakowane root z tematu czyli:

metin2_root_2013.7z 173 KB
https://mega.co.nz/#!0tRHXKDb!ePTFqjyA0NUP-cLVPbRE2wjVe7kMedkLPPpl6S_qBaU
https://www.virustotal.com/pl/file/03fec630ffce07e2394a29ec2e69aa85c4a85c65a5a4af15dd49a38d3ec5b77a/analysis/1384365231/

I spakowałem :)

 

Na przyszłość, wina wszystkiego była w root(serverinfo.py)

 

Dzięki Lukashyno oby każdy na tym forum był taki jak ty :)

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Opublikowano

pisałem ci to w trzecim moim poście ;) , miałeś wejść do serverinfo i posprawdzać czy zgadzają się porty obok ip przy każdym ch z portami w cofigach

Opublikowano

Może tak, ale w ogole cały root się nie zgadzał jakimś cudem(nie wiem, błąd plików czy co).

Pobrałem ten root rozpakowany, wkleiłem ten sam serverinfo.py i zadziałało, a na starych rootach był błąd ;)

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...