Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmiana klawiszy odpowiadających za tryb pisania na czacie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przejdzie od razu do rzeczy.

 

To poradnik dla zielonych, myślę że część z was wie jak to zrobić, ale  mniejsza.

 

 

Rozpakowujemy root`a, otwieramy "uichat.py"

 

Szukamy:

def ChangeChatMode(self):

I zmieniamy:

        if chat.CHAT_TYPE_TALKING == self.GetChatMode():   -- czat dla grupy
            self.SetChatMode(chat.CHAT_TYPE_PARTY)
            self.SetText("P") -- tutaj zmieniamy przycisk na np. P
            self.SetEndPosition()

        elif chat.CHAT_TYPE_PARTY == self.GetChatMode(): -- czat dla gildi
            self.SetChatMode(chat.CHAT_TYPE_GUILD)
            self.SetText("G") -- tutaj zmieniamy przycisk na np. G
            self.SetEndPosition()

        elif chat.CHAT_TYPE_GUILD == self.GetChatMode(): -- czat dla wszystkich ( wołaj )
            self.SetChatMode(chat.CHAT_TYPE_SHOUT)
            self.SetText("O") --  tutaj zmieniamy przycisk na np. O
            self.SetEndPosition()

        elif chat.CHAT_TYPE_SHOUT == self.GetChatMode(): -- czat dla wszystkich
            self.SetChatMode(chat.CHAT_TYPE_TALKING)
            self.SetText("")

Następnie szukamy:

def __ResetChat(self):

Zmieniamy analogicznie jak wyżej:

        if chat.CHAT_TYPE_PARTY == self.GetChatMode(): -- czat dla grupy
            self.SetText("P")  -- tutaj zmieniamy
            self.SetEndPosition()
        elif chat.CHAT_TYPE_GUILD == self.GetChatMode(): -- czat dla gildi
            self.SetText("G") -- zmieniamy
            self.SetEndPosition()
        elif chat.CHAT_TYPE_SHOUT == self.GetChatMode(): -- czat dla wszystkich ( wołaj )
            self.SetText("O") -- zmieniamy
            self.SetEndPosition()

Szukamy:

def __CheckChatMark(self):

i znów analogicznie zmieniamy:

if len(text) > 0:
            if 'P' == text[0]:
                self.overTextLine.SetText("P") -- czat dla grupy
                self.overTextLine.Show()
            elif 'G' == text[0]:
                self.overTextLine.SetText("G") -- czat dla gildi
                self.overTextLine.Show()
            elif 'O' == text[0]:
                self.overTextLine.SetText("O") -- czat dla wszystkich ( wołaj )
                self.overTextLine.Show()

Szukamy:

def OnIMEReturn(self):

Zmieniamy:

        if (textLen > 0) and (textLen != textSpaceCount):
            if 'P' == text[0]: -- czat dla grupy
                self.__SendPartyChatPacket(text)
            elif 'G' == text[0]: -- dla gildi
                self.__SendGuildChatPacket(text)
            elif 'O' == text[0]: -- dla wszystkich ( wołaj )
                self.__SendShoutChatPacket(text)

Nie zapomnijcie zapisać zmian i zapisać root`a :D

Oczywiście klawisze można zmienić wedle własnego upodobania :)

 

 

Efekt ?

 

 

 

post-380606-0-86659300-1418238985.jpg

post-380606-0-53460200-1418238972.jpg

 

post-380606-0-48527200-1418238996.jpg

post-380606-0-34729200-1418239009.jpg

 

post-380606-0-40604200-1418239036.jpg

post-380606-0-76996000-1418239022.jpg

 

 

 

 

 

Tutorial napisany w całości przeze mnie, bez zbędnego pierdolenia.

Zabraniam kopiowania na inne fora bez mojej zgody.

 

Na wszystkie posty dot. źródła odpowiadam..

 

 

My brain and file "uichat.py"

 


 

Z pozdrowieniami.




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Specjalista
Opublikowano

Trochę bez sensu bo chyba każdy jest przyzwyczajony do !/%/#,no ale liczy się własna praca.

Pozdrawiam.

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Trochę bez sensu bo chyba każdy jest przyzwyczajony do !/%/#,no ale liczy się własna praca.

Pozdrawiam.

 

Owszem, przyzwyczajenie odgrywa tutaj dużą rolę jednak jest to coś w rodzaju urozmaicenia serwera.

 

Bardzo bez sensu tak jak każdy to zna po drugie raczej wątpię żeby ktoś tego nie potrafił....

 

Dodać coś to jeszcze źle.

To że ty o tym wiedziałeś, nie świadczy o tym że pozostali wiedzą.

Może od razu zamkniemy forum, nie warto nic wrzucać.

 

 

@ Down

 

Każdy kiedyś zaczynał, ja podarowałem sobie swoich wywodów, to i tak nie podziała :P




 





I'm here for You, not for myself

Always help You


 

Opublikowano

@ Serwisantmt2

Musisz przywyknąć że na tym forum panuje moda na gnojenie wszystkiego co jest dla początkujących.

Ludzie po prostu zapomnieli jak oni zaczynali swoją przygodę z serwerami i teraz pokazują jacy są wielcy przez hejt.

Przymknij na to oko bo stratą Twojego czasu jest odpisywanie na te "sensowne" odpowiedzi. :D

 

Jak najbardziej na + dla początkujących się przyda. :D

#HEJT_ON

dCrwk2h.gif

Opublikowano

@ Serwisantmt2

Musisz przywyknąć że na tym forum panuje moda na gnojenie wszystkiego co jest dla początkujących.

Ludzie po prostu zapomnieli jak oni zaczynali swoją przygodę z serwerami i teraz pokazują jacy są wielcy przez hejt.

Przymknij na to oko bo stratą Twojego czasu jest odpisywanie na te "sensowne" odpowiedzi. :D

 

Jak najbardziej na + dla początkujących się przyda. :D

#HEJT_ON

Wiesz fajnie że każdy ma swoją opinię rozumiem to i szanuję atmosfera jaka jest na forum taka jest rozumiem tematy które są naprawdę przydatne a do tematów które są niepotrzebne będę hejterski i nie tylko ja bo raczej każdy komu "udało" się stworzyć serwer nawet ten hamachi raczej musiał wejść do pliku game.py

Opublikowano

Nie bez powodu domyślnie odpowiadają za te funkcje znaki specjalne ! % #. Tylko totalny kretyn tego użyje, a Ci co nie widzą tu błędu są dupą, a nie technikami. Temat wart umieszczenia w koszu i nic więcej.

Opublikowano

Nie bez powodu domyślnie odpowiadają za te funkcje znaki specjalne ! % #. Tylko totalny kretyn tego użyje, a Ci co nie widzą tu błędu są dupą, a nie technikami. Temat wart umieszczenia w koszu i nic więcej.

O k***a i nagle na ogólnym "k***a". Przemyślany temat, wiadomo.  ^_^

 

Opublikowano

O k***a i nagle na ogólnym "k***a". Przemyślany temat, wiadomo. ^_^

Równie dobrze można usunąć ifa od filtru przekleństw i efekt ten sam

ZcWbjGf.png


Serdecznie zapraszam :)

Opublikowano

Ja wolę nie pytać ile osób już to wprowadziło jako pro elo elo nowość na serwerze (i będą cofać zmiany), albo ile osób nadal nie widzi jak wielką głupotę zrobili.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...