Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy da się połączyć authme z vb.net?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

|
|
R
E
K
L
A
M
A
|
|


O tuż robię launcher minecraft i chciałbym zrobić logowanie.

Ale logowanie w tym sensie że podajemy te same hasło co na serwerze.

Da się tak zrobić?

Proszę o pomoc

1-2823925-560x95-7-FF5519-FFFFFF.png

Opublikowano

musiał byś stworzyć bazę danych użytkowników i połączyć ją z np. authme ogólnie będzie z tym trochę roboty

4462514400953061278225.png

Opublikowano

Robisz baze danych XXX w ktorej trzymasz konta i hasla tzn: NICK : HASLO. Potem jak gracz wpisuje w luncherze NICK I HASLO to porownujesz jezeli NICK == NICK ale HASLO != HASLO to anulujesz etc etc ;)

mca.png
Opublikowano

Musisz zrobić skrypt PHP, do którego będziesz wysyłał zapytanie, żeby sprawdził zgodność hasła i nicku z bazą danych i w programie robić coś w zależności od tego, co zwrócił skrypt.

Tzn. masz np. stronę:

http://strona.pl/check.php?user=nick gracza&pass=haslo

I ta strona zwraca 1 albo 0 w zależności od tego, czy dane są poprawne czy nie.

Opublikowano

Ale najpierw muszę wiedzieć jak zrobić żeby najpierw wyciągało to hasło z tego authme.
I dopiero później żeby wysyłało to hasło do bazy danych i żeby zapisywało
nick = nazwa tabeli , hasło = nazwa kolumny
,a później z tej bazy danych było:

http://strona.pl/logowanie.php?user=NICK&pass=HASLO

4948114176528771111416.png


Ale wy mi po pierwsze powiedzcie jak automatycznie uzyskać te hasło


A to ma być launcher.

1-2823925-560x95-7-FF5519-FFFFFF.png

Opublikowano

AuthMe ma z tego co wiem połączenie z bazą, skonfiguruj je, i będziesz miał bazę - potem tylko dostosuj skrypt.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...