Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stawianie własnego OTS na VPS (Linux)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Piszę ten poradnik ponieważ wiele osób pytało mnie jak postawić serwer na Linuxie. Obecnie ciężko jest znaleźć aktualny poradnik.

Przed przystąpieniem do czynności przedstawionych poniżej zapoznaj się z poradnikiem:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1224697-poradnik-stawianie-wlasnego-ots-na-pc/

 

Ja osobiście używam Debiana 7 64- bit i też go wam polecam.

Co będzie potrzebne ?

 

PuTTY: http://www.putty.org/

Winspc: http://winscp.net/eng/docs/lang:pl

 

Silnik skompilowany pod Windowsa ( z plikiem do odpalania .exe )

 

Ja na potrzeby poradnika użyje silnika YurOTS 7.6 XML

 

Wchodzimy w PuTTY i tworzymy połączenie SSH z naszym VPS.

8sj1vh.jpg

I klikamy Open ew. zapisujemy żeby nie trzeba było wpisywać tego za każdym razem.

Teraz łączymy się z FTP przez Winspc

I wchodzimy do głównego katalogu

8fg0x5.jpg

Tworzymy nowy folder ots i wklejamy tam zawartość swojego ots

fvb834.jpg

Teraz wchodzimy:

/etc/apt/sources.list

edytujemy go i wklejamy tam:

To jest ukryta treść, proszę

zapisujemy i zamykamy.

 

Teraz logujemy się na konto roota na SSH.

 

s4ts69.jpg

 

Wpisujemy:

To jest ukryta treść, proszę
To jest ukryta treść, proszę

Podczas instalacji musimy wybrać [y/n] wiec wybieramy "y" ( czyli yes )

Gdy wine nam się zainstaluje, wchodzimy w folder z ots'em przez komendę:

To jest ukryta treść, proszę

I odpalamy serwer wine <nazwa.exe> w moim wypadku jest to:

To jest ukryta treść, proszę

jj9348.jpg

Gratulacje serwer stoi, ale się zamyka po wyłączeniu ssh.

Musimy pobrać screena.

To jest ukryta treść, proszę

Instalujemy go jak wine.

Gdy się zainstaluje, wchodzimy w folder z ots.

i wpisujemy komendę:

To jest ukryta treść, proszę

Za YurOTS.exe podstawiacie swój plik .exe

v4q032.jpg

 

Liczę ,że poradniczek się przydał i zacznie powstawiać więcej OTS'ów.

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

uruchamianie ots na linux przez wine nie ma sensu i tylko ram wine  zabiera już lepiej normalnie skompilować silnik na linuxa i normalnie odpalać :)

 

 

i jeszcze jedno pytanie poco pobierać source i rzucać na ftp jak nic z nimi nie robisz na  vps bo i tak rzucasz gotowy plik exe którego kompilujesz na PC więc nie rozumiem poco source rzucasz na vps :)

Opublikowano

uruchamianie ots na linux przez wine nie ma sensu i tylko ram wine  zabiera już lepiej normalnie skompilować silnik na linuxa i normalnie odpalać :)

 

 

i jeszcze jedno pytanie poco pobierać source i rzucać na ftp jak nic z nimi nie robisz na  vps bo i tak rzucasz gotowy plik exe którego kompilujesz na PC więc nie rozumiem poco source rzucasz na vps :)

 

Ale ja tu nie mam source a ten poradnik jak to poradnik, pokazuje jak zrobic i działa.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

No poradnik niby prosty do ogarnięcia tyle, że to jest silnik pod Windowsa, a jak odpalić przekompilowany silnik pod Linuxa to dla wielu czarna magia. Instalowanie brakujących bibliotek, acc, bazy danych.. + silnik pod SQL. Silniki pod xml zawsze były banalne do postawienia, a już ze SQL są większe problemy.

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano (edytowane)

Witam mam Pytanie i czkeam na odpowiedz lecz chodzi mi o to ze nie mam folderu OTS mam go zrobic ręcznie i dodac tam pliki servera ?

Czy co bo nie rozumiem :)

 Chyba ze mam zly System? Linux Debian 7 Beta3 X86 64 Min Gen2 V1

Edytowane przez lenon395
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A macie pod Dabiana 7 do na mintshost juz nie bedzie systemu diabianu 6  sa błady ja sie wpisze Komede apt-get update jak zrobie jak zawsze robilm Nawet Otsa Nie moge wloczyc bo mam -bash: ./Nazwa osa: No such file or directory nawet jak mam 777 644 744 wszyskie kobinacje i zaden nie dziala Prosze o pomoc

Opublikowano

poradnik na dabian 6 ale mam Problem 

Ta komede wpisze I mam Bledy jak nie mialm tego z 2 tygodnie temu

apt-get update
 
Hit http://security.debian.org squeeze/updates Release.gpg
Ign http://security.debian.org/ squeeze/updates/contrib Translation-en
Ign http://security.debian.org/ squeeze/updates/main Translation-en
Ign http://security.debian.org/ squeeze/updates/non-free Translation-en
Ign http://ftp.debian.org squeeze Release.gpg
Ign http://ftp.debian.org/debian/ squeeze/contrib Translation-en
Ign http://ftp.debian.org/debian/ squeeze/main Translation-en
Ign http://ftp.debian.org/debian/ squeeze/non-free Translation-en
Hit http://security.debian.org squeeze/updates Release
Ign http://ftp.debian.org squeeze Release
Hit http://security.debian.org squeeze/updates/main amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/main amd64 Packages
Hit http://security.debian.org squeeze/updates/contrib amd64 Packages
Hit http://security.debian.org squeeze/updates/non-free amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/contrib amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/non-free amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/main amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/contrib amd64 Packages
Ign http://ftp.debian.org squeeze/non-free amd64 Packages
Err http://ftp.debian.org squeeze/main amd64 Packages
  404  Not Found
Err http://ftp.debian.org squeeze/contrib amd64 Packages
  404  Not Found
Err http://ftp.debian.org squeeze/non-free amd64 Packages
  404  Not Found
 
 
 
E: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
 
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Poszperałem w google i znalazłem to: http://tibia.net.pl/threads/247319-ERROR-Unable-to-load-config-lua
Sprawdzę ten config od Focussa i napiszę czy coś się zmieniło.
(piszę, żeby jak ktoś będzie szukał odpowiedzi na ten sam błąd to miał tutaj)


EDIT:
Niestety, nadal nic. Ehh...

EDIT2:
A czy... config może się nie dać wczytać z powodu braku dostępu do bazy danych MySQL?

Edytowane przez MineFan001
Opublikowano

wyskoczył by błąd o mysql (bazę danych) a nie config.

 

Jest pare opcji:

1. masz config w zlym miejscu

2. silnik na którym stawiasz jest wadliwy

3. komentarze w configu

4. nie wiem :D

 

ps. na kompie ci dziala normalnie ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...