Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Gothic 3 nie chce się włączyć.


Arard

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdy włączam grę wyskakuje mi błąd zatytułowany: "Where's the guru?" a w nim log:

 

coś tam graphics pixel shader 3.0!

 

Memory statistics

----------------------

Physical memory total: 1014MB

Physical memory available: 269MB

Virtual memory total: 2047MB

Virtual memory available: 1757MB

PageFile memory total: 2439MB

PageFile memory available: 1602 MB

Memory Load: 73%

 

1. Co zrobiłem? Reinstalowałem grę i wgrywałem różne patche. W plikach systemowych G3 zmieniłem ustawienia na LOW.

 

2. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

 

3. Czy konieczny jest zakup dodatkowej pamięci ram?

 

Specyfikacja mojego kompa:

Lenovo r60 IBM ThinkPad

Procesor Intel Core 2 2x1.7GHz

1GB Ram

Karta graficzna Intel 945 Express Chipset Family (224MB) - Integra

 

Mam w planach zakup dodatkowej kości 1GB, jeszcze w tym roku. Pozdro :)

 

A tak ps.: League of Legends na minimalnych chodzi i działa na 30-40 fpsach o.O

Opublikowano

Aha. No też tak myślałem. Kość ramu kosztuje 40,-, więc spk. Na moim poprzednim kompie, który miał Intel Core 2 duo 2x3GHz, 1GB Ramu, ale grafikę GeForce 7600GS Gothic III chodził w miarę płynnie, ale czasem zdażyło się przyciąć :) Zostałem zmuszony kupić tego lapka, bo spaliła się płyta główna (lenovo r60 kupiłem za 26zł od kumpla).

Opublikowano

@554461402688252517908.png Scientist.

@Arard

To nie RAM! To źle zainstalowany patch. Najprawdopodobniej źle zainstalowałeś patcha albo zamiast usunąć i zainstalować Gothic 3, co trzeba zrobić aby odinstalować patcha usunąłeś z gry pliki patcha. "Where's The Guru?" To quest dodany przez patch.

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngMilerovsky No, ale słuchaj. Może to nie RAM, ale grafika. Bo 256 integry to trochę mało. Mojemu koledze na Win8 na 8GB Ramu 2GB Grafiki odpaliło normalnie bez patchy. A tak btw. Odinstalowałem i zainstalowałem Gothica. Nic ręcznie nie usuwałem. Po prostu Reinstall potem Install :)

Opublikowano

Miałem to samo...

Twoja karta graficzna nie obsługuje Pixel Shader 3.0.

Nic nie pomoże, próbowałem przez ok tydzień i nic...

Jedyne wyjście to nowa karta grafiki...

­Keelah se'lai

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...