Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Odpalanie gier z windowsa na androidzie ? czy to możliwe? EMULATOR?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam dość mocną maszynę, Sony Xperia Z2, myślę ze gdyby był sprawny emulator to z pewnością odpalił by mi gry takie jak Age of empires 2,1 i Penumbra czarna plaga.

Poszukiwałem takiego Emulatora i coś znalazłem, coś do czego nie miałem linku download, a mianowicie Wine HQ.

 

Proszę o pomoc może wiecie skąd ściągnąć ten program, albo znacie jakiś inny?

graphic.png
Opublikowano

google masz to znajdziesz wine: winehq.org

a co do androida to sobie odpuść bo maszyna nie jest mocna no chyba ze lubisz grać w gry patrząc na klatki a po kliknięciu masz czas zrobić sobie kawę nim się ono wykona

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

google masz to znajdziesz wine: winehq.org

a co do androida to sobie odpuść bo maszyna nie jest mocna no chyba ze lubisz grać w gry patrząc na klatki a po kliknięciu masz czas zrobić sobie kawę nim się ono wykona

Czemu niby?? Penumbra to bardzo słaba gra czemu telefon z górnej półki z najnowszym Prockiem miałby sobie z nią nie poradzić?

graphic.png
Opublikowano

no to zrób i pokaż jak sobie z tym radzi, to twój problem by to sobie sprawdzić

 

emulacje systemów na procesorach ARM służą raczej do pokazania możliwości że jest możliwe uruchomienie samego systemu a nie że jest możliwe jakiekolwiek użytkowanie programów czy gier

 

skoro gra wspierana jest na linuxie to najlepiej od razu Ubuntu postawić i pod nim uruchomić a nie pieprzyć się z emulacjami które kompletnie nie wspierają jakichkolwiek emulacji 3D a i mają problemy z działaniem czegokolwiek w 2D

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Tak, to jest wykonalne. Poszukaj poradników w internecie, wykonanie tego trudne nie jest, np ostatnio uruchomili Fallouta 2 na SmartWatchu. Niestety wydajność takiej emulacji nie jest zbytnio zadowalająca, sam próbowałem grać i powiem szczerze, że gra na 10-15 fpsach nie jest przyjemna. Lepszym rozwiązaniem jest streaming z Internetu, ale jest to płatne.

Dzięki wspaniałomyślności administracji już nie pomagam na MPC Forum. 

 

Jeżeli w dziale panuje burdel, to skierujcie wzrok wyżej. 

 

 

Jeśli mnie jakoś znajdziecie (patrz > profil) to chętnie pomogę.

 

 

935801456340937867857.png

 

Opublikowano

Porównaj sobie architekturę procesora z telefonu, a potem z komputera. Btw. Penumbra to wcale nie jest mało wymagająca gra.

graphic.png

 

 

Opublikowano

Porównaj sobie architekturę procesora z telefonu, a potem z komputera. Btw. Penumbra to wcale nie jest mało wymagająca gra.

 

No tak w kompie jest spory procesor za to w telefonie tyci ale intel pentium 4 vs Qualcomm MSM897AB 2,3 GHZ do tego kilka rdzeni?

graphic.png
Opublikowano

Czy nie możesz po prostu zrozumieć, że to jest inna architektura, która w żadnym stopniu nie oddaje wydajności na procesorach z PC czy laptopa.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...