Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Sony Vegas Pro 10 - Jaka dobra rozdzielczość do renderowania?


teusz0724k

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie, jaką rozdzielczość najlepiej wybrać żeby szybko wyrenderować filmik? Biorę HDV 720-30p (1280x720, 29.970fps) i ustawienia na Best. Klikam Rendering i tutaj zaczyna się baja... Filmik który trwa 3 min + po upływie ok. 7 min renderingu zajmuje ok. 4Gb ?! Czy np. zależy to od wersji filmu jakiego zapisze bo np. daje jako .avi ? Ale jak daje inne wersje rozdzielczości to już jest nie widocznie. Co robić ? 

tumblr_me3px1cAsX1rll4sdo1_500.gif                                                             

 

                                                              

 

 

Opublikowano

Renderuj do formatów ".mp4" lub ".wmv".

Mało zajmują, a jakość też jest dobra.

Kodek ".avi" nie ma kompresji, czyli dużo zajmuje.

 

Na YouTube jest dużo poradników jak renderować w Sony Vegas 10.

Opublikowano

A czy rozdzielczość jaką biore ma znaczenie? lub która lepsza HDV czy poprostu HD ?

 

 

@@ Właśnie skończyło renderować z .mp4 i gdy na filmiku wpisuje coś w google to jest tak rozmazane że nawet nie wiem co i jak. 

 

Jak to poprawić ? :/ Teraz próbuje na .wmv z ustawieniami best. 

tumblr_me3px1cAsX1rll4sdo1_500.gif                                                             

 

                                                              

 

 

Opublikowano

Tak, rozdzielczość ma duże znaczenie. Pamiętaj też o tym że nagrany materiał który masz dodany do Vegasa musi być w dobrej jakości, jeśli chcesz osiągnąć dobrą jakość końcową.

Proponuje Ci HD.

 

Jeśli coś nagrywasz na YouTube to wybierz HD 720-30p (1280x720, 29.970fps). ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...