Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Photoshop - jak z tym zacząć?


Nitex

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko!

 

Mam do was parę pytań, otóż chciałbym zacząć swoją przygodę z Photoshopem, ale kompletnie nie wiem jak do tego się zabrać. Bawiłem się trochę wcześniej w Gimpie, ale raczej nie było to nic wielkiego, więc chyba powinienem zacząć od kompletnych podstaw? Jest jakiś poradnik który objaśni wszystkie narzędzia, funkcje itp. i potem przejdzie do bardziej zaawansowanych rzeczy? Da się tego programu nauczyć korzystając z poradników dostępnych w internecie? Czy lepiej może poszukać jakiś kursów? Jak wy zaczęliście?

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

Najlepiej zacznij od ściągnięcia darmowego triala na okres 30-stu dni :) 

Podstawowe funkcje poznasz sam, gdyż program ma przejrzysty interfejs .

Zajrzyj również tu :

http://www.mpcforum.pl/forum/365-produkty-adobe/ 

W podwieszonych tematach jest sporo przydatnych informacji teoretycznych, bez których nie można ruszać się dalej ;) 

Co do nauki z internetu czy kursu... jeśli stać Cię na profesjonalny kurs i myślisz o tym poważnie to oczywiście polecam ! Szkoła, kursy w takim kierunku to super sprawa :) 

Dla ludzi takich ja, czyli amatorów/hobbistów wystarczy internet ;) 

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w tej dziedzinie :) 

1363095337-U286162.png

Opublikowano

Poczytałem i pooglądałem poradniki, sam trochę pokminiłem no i zrobiłem pierwszą pracę. Co o niej sądzicie? Co tu jest do poprawy? Proszę o konstruktywną krytykę.

 

post-945009-0-64176700-1415718340.jpg

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

Praca jest całkiem ok, aczkolwiek musisz popracować nad typografią, bo słaby dobór i kolorystyka napisu. I zastanawia mnie po co ten dym za napisem? Światła na renderze robiłeś sam czy były?

Opublikowano

Tło, render i napis. Brakuje wtopienia... Musisz na początku zebrać materiały m.in tekstury, c4d... Trzymaj link do przydatnych materiałów (głównie do sygnatur):

http://signature-lab.deviantart.com/gallery/24535570/Resources

http://signature-lab.deviantart.com/gallery/24114696/PSD-Packs

http://signature-lab.deviantart.com/gallery/43021136/Textures

http://platinification.deviantart.com/art/Psd-Pack-4-By-Platina-300123874

d2oLM0M.png


Opublikowano

Praca jest całkiem ok, aczkolwiek musisz popracować nad typografią, bo słaby dobór i kolorystyka napisu. I zastanawia mnie po co ten dym za napisem? Światła na renderze robiłeś sam czy były?

Dziękuje bardzo za opinię :) Wiem, że z typo słabo, ale w ogóle nie wiem jak dobrać czcionkę  i kolor do pracy (tak mi się zdaje, że tutaj pasował by kolor podobny do koloru tła). Ten dym za napisem, hmm, właściwie sam nie wiem czemu go dałem, wydawało mi się, że z nim praca wygląda w jakiś sposób lepiej. Światła na renderze już były.

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Opublikowano

Praca bardzo slaba. Jak tworzysz prace to musisz pomyslec m.in. o wtopieniu, świetle, kolorystyce, aby wszystko ładnie sie zgralo. Render mógłby byc mniejszy i obok niego jakies c4d (zeby zapelnienic troche puste miejsce). Cwicz cwicz ;p

Opublikowano

Podesłali byście jakiś przystępny poradnik dotyczący wtapiania? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę.

Proponowane zestawy komputerowe na bieżący miesiąc:

KLIK!

Pomogłem? Daj lajka! Potrzebujesz mojej pomocy? Oznacz proszę mój nick w poście @Nitex

:)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...