Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kontrowersyjny Styl gry panem Yi ( prawdopodobnie najlepszy )


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W poniższym poradniku chciał bym przedstawić wam ciekawy lecz bardzo kontrowersyjny styl grania Panem Masterem Yi. Wbiłem Diament nim bez korzystania z  żadnych wspomagaczy typu bol czy L#.

Styl poznałem od "Cowsep'a" http://www.twitch.tv/cowsep  i mojego kolegi 

"QwickPLhttp://eune.op.gg/summoner/userName=QwickPL który pokazał mi ten styl, udowodnił że jest najlepszy i nauczył go, dzięki temu że mnie go nauczył wbiłem dywizję  DIAMENTOWĄ!

Oczywiście przekształciłem styl Cowsepa i QwickaPL tak jak mi się najlepiej grało, piszę ten poradnik bo lol mi się ściąga, nie mam co robić i chciałem się z wami tym podzielić.

 

 

Na czym polega ten styl i dla czego jest taki kontrowersyjny?

 

Zdecydowanie największą kontrowersję w tym stylu jest to że gdy twój team przegrywa linię i twardo dostaje w d**ę to nie zwracamy na to uwagi i po prostu olewamy to. Niemal wcale nie gankujemy linii, styl ten polega na jak najszybszym wystackowaniu naszej kochanej  889721414791554647478.png Feral Flare, zdobyciu jak największej ilości globalnego golda typu zrobienie solo drake, solo barona nawet w 15 minucie, gdy któryś z enemy cofnie do bazy szybki tp na jego linię i przejęcie towera, niemal przez cały czas gramy solo i dbamy tylko o siebie (zupełnie jak byśmy grali 1vs5). Pokażę wam w tym poradniku jak grając niemal cały czas solo można się w każdym meczu niesamowicie nafedować.

Krótko mówiąc SAMI WYGRYWAMY GRĘ!

 

Jak się przygotować?

Najlepiej jak przygotujemy aż 3 strony na runy i 2 strony masteriesów.

Dla czego aż tyle? - ponieważ:

 

1: 

Jedna na total AFK farm jeśli mamy bezpieczny team z którym się dogadujemy i zgodzili się grać Save, jest ona również dobra jeśli mamy late game'owy team i nie zapowiada się na przedwczesne teamfighty. 1 strona jest przystosowana do możliwie jak najszybszego czyszczenia minionków w jungli.

Jeśli nie stać was na zakup 3 stron to polecam właśnie korzystanie z tej strony.

 

146271414791556647478.png 1.7% prędkości ataku

402211414871555647478.png 0.76% prędkości ataku

280461414874320647478.png 0.64% prędkości ataku

652621414871504647478.png 4.5% prędkości ataku

Razem:

793851414791558647478.jpg

Do przedstawionej powyżej strony na runy istnieją specjalnie dobrane masterki:

223181414796909647478.jpg

21/0/9 - PONIEWAŻ GRAJĄC Z TYMI RUNKAMI I MASTERKAMI SKUPIAMY SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA JAK NAJSZYBSZYM CZYSZCZENIU JUNGLI UNIKAJĄC JAKICH KOLWIEK POTYCZEK I NIEMAL NIE GANKUJĄC ( ALE O GANKACH POTEM )

Jakie Spelle?

Oczywiście297851414796910647478.jpg i 822881414796910647478.png teleport jest nam bardzo potrzebny do split pushowania i zdobywania objektów

Okazyjnie297851414796910647478.jpg i 290081414796911647478.png   lub  297851414796910647478.jpg i 388321414796912647478.png

 

Z czym zacząć?

Kupujemy 911211414796912647478.png i tylko jedną 340841414796912647478.png Dla czego tylko jedną? -żeby szybko się cofnąć po "Madred's Razors" po polsku bodajże "Szpony Madreda"

 

Od jakiego buffa zacząć?

 

Zaczynamy zawsze od tego buffa z dolnej jungli, żeby nasz bot mógł nam porządnie pulnąć.

Gdy zaczynamy od reda prosimy naszego bota o bardzo mocny pull a naszego topa o zwardowanie blue w 1.55 (podobnie gdy zaczynamy od blue tylko na odwrót). Robimy reda następnie golemy i zjawy ( w przypadku blue następne robimy wilki i dużą zjawę ) Jako pierwszy skill zawsze bierzemy naszą Alfę 361991414796913647478.png jako drugi za to:

a ) jeśli zaczynamy od reda z w miarę dobrym pulem to bierzemy Wuju 320981414796913647478.png

b ) jeśli zaczynamy od blue bierzemy Medytację 489771414796913647478.png

Gdy wyczyścimy dolną junglę,

kupujemy Szpony Madreda 963091414796913647478.png i szybko teleportujemy się do warda postawionego przez naszego top lanera, jeśli jednak trafiliśmy na jakiegoś noba który nie postawił nam warda teleportujemy się do środkowej wieży na topie i biegniemy z buta na blue, w przypadku reda najpierw czyścimy golemy następnie reda.

Gdy już zrobiliśmy nasze buffy możemy przejść do najszybszego sposobu na czyszczenie jungli.

Oto schemat kolejności czyszczenia dla obu stron:

867101414796913647478.jpg

Powtarzamy go niemal w nieskończoność, a gdy zrespią się buffy to robimy je po prostu po drodze.

 

Najefektowaniejszy sposób na zabicie potworków w jungli?

 

Walimy najpierw hit następnie Alfę.

Dla czego tak? - Dzięki temu sposobowi unikamy jednej serii hitów od bijących nas potworków, gdybyśmy zaczęli od alfy to dostali byśmy hita więcej niż tym sposobem. W przypadku wilków sposób na ich clear jest nieco inny. Zaczynamy z e walimy hita w małego minionka następnie szybkie q i hit w drugiego małego minionka. Dzięki temu możemy się ich pozbyć zanim zdążą nas uderzyć. A w przypadku golemów walimy hita z e w małego następnie q i znów hita po czym bijemy dużego. Po zakupieniu flary podobnie tylko bez e bo już nie będzie potrzebne.

 

Jak maxować skile?

 

U mastera to raczej oczywista sprawa  R - Q - E - W

 

Gdy wystackujemy już 25-29 stacków

 

Cofamy się po całą flarę 279851414796913647478.png I...

Abyśmy mogli od razu po powrocie pobiec zrobić solo drake i jakieś 5-10 min później wysolować barona 

688941414796913647478.png747381414796914647478.png i to co damy radę z 323371414796914647478.png

 

W następnej kolejności składamy:

819221414796914647478.png741311414796914647478.png  Następnie możemy wybrać sobie co chcemy kupić z pośród tych przedmiotów:

801911414796914647478.png842281414796914647478.png773621414796914647478.png765421414796914647478.png315301414796914647478.png163161414796914647478.png174161414796914647478.png241011414796914647478.png

Jakie buty?

Tu już w zależności od sytuacji / upodobań

187171414796914647478.png297351414796914647478.png438871414796914647478.png910051414796914647478.png

 

 

W jakiej sytuacji możemy pokusić się o ganka?

 

Staramy się nie gankować wcale i ciągle stackować naszą flarę. Ponieważ master z powyższym zestawieniem to najszybszy jungler w grze ganki są po prostu nie opłacalne, w czasie straconym na zgankowanie linii ( nie mówiąc jeszcze o cofnięciu do bazy ) mogli byśmy farmiąc w jungli nie dość że zarobić więcej siana to jeszcze zdobyć wiele cennych stacków które w late są op. Lecz mamy 2 podstawowe sytuacje w których gang bardziej się nam opłaca. Mówię tutaj o sytuacji w której możemy na pewniaka zdobyć 2 kile / kila i towera. Po 1 kila nie opłaca nam się ruszać d**y. Prosimy naszą każdą linię o zwardowanie bushu w miejscu najbliższym do enemy towera żeby zaskoczyć ich od pleców. ( szczerze mówiąc ja nie ruszam d**y do ganka kiedy nie mam aktywnego ulta i teleporta ) Ale powinniście najlepiej sami ocenić czy możecie sobie pozwolić na gang. 

Gdy gankuję bota używam ulta, dobiegam normalnie do adc ( nie używając alfy ) alfę zostawiam sobie do momentu w którym przeciwnik użyje odskoku/flasha.

Gdy gankuję mida/topa zazwyczaj nie używam wcale ulta. Ganki przeważnie się udają a po zabiciu przeciwnika pushuję mu towera i ulta zostawiam na konieczność szybkiej ucieczki podczas pushu wieży.

 

 

2:

Obecnym zestawieniem gramy jeśli przeciwnicy posiadają mocne ap typu kata/akali/fizz/veigar itp. lub gdy posiadają 2 apków w teamie. W miarę dobrze sprawdza się też we wczesnych teamfightach.

 

Runy:

382351414874321647478.png 1.7% prędkości ataku x9

180201414874322647478.png +3 pancerza na 18 poziomie x9

844741414874323647478.png +3 mr na 18 poziomie x9

549481414874324647478.png 4.5% prędkości ataku x3

Razem:

145921414874324647478.jpg

 

Mastery:

703481414874325647478.jpg

 

Czy wraz ze zmianą run i masterek zmieniamy również styl gry opisany w zestawieniu 1?

 

Oczywiście, w tym zestawieniu posiadamy trochę odporności dzięki czemu możemy sobie pozwolić na counter jungle.

Niesamowicie pomocnymi skryptami do counter jungli są:

JungleTimerHax    https://github.com/shalzuth/LeagueSharp

meta Smite          https://github.com/metaphorce/leaguesharp

 

Możemy sobie również pozwolić na częstsze ganki ( mniej więcej zawsze kiedy będziemy mieli ulta )

Zmieniamy też odrobinę sposób budowania mastera istotnie rezygnujemy z zakupu 747381414796914647478.png resztę składamy tak samo.

 

 

3:

Zestawienie nr 3 wybieramy gdy nasz team nadaje się bardziej na early niż late, jeśli mamy zamiar counter junglować i gankować. Nadaje się do wczesnych teamfightów. 

 

Runy:

382351414874321647478.png 1.7% prędkości ataku x9

126901414874328647478.png 1 armora x9

280461414874320647478.png 0.64% prędkości ataku x9

549481414874324647478.png 4.5% prędkości ataku x3

Razem:

972291414874330647478.jpg

Masterki:

Jeśli enemy jungler to piczka i mamy zamiar sporo counter junglować to:

703481414874325647478.jpg

 

A jeśli trochę boimy się wejść do enemy jungli i wolimy porafmić w swojej to:

223181414796909647478.jpg

 

Jak budować?

Tutaj również mamy wybór. Jeżeli chcemy skupić się bardziej na spushowaniu liń, wczesnych fightach itp. to rezygnujemy z zakupu 747381414796914647478.png lecz jeśli wolimy szybko zrobić solo drake i mieć możliwość wysolowania barona to nie rezygnujemy z zakupu Kamienia duchowego.

 

 

Jakie skrypty mogą okazać się przydatne?

Evade :   https://github.com/Esk0r/LeagueSharp  ( unika skillshotów )

JungleTimerHax :    https://github.com/shalzuth/LeagueSharp  ( pokazuje czas do zrespienia się minionków w jungli nwet gdy nie mieliśmy na nie wizji )

meta Smite :   https://github.com/metaphorce/leaguesharp  (  automatycznie używa skili i smite w celu dobicia buffów/drake'a/barona

MasterActivator :   https://github.com/metaphorce/leaguesharp  ( używa za nas przedmiotów użytkowych / spelli w odpowiednim momencie )

 

 

ucc - " Z ciekawości - mógłbyś podać swojego lolkinga? Ewentualnie jakiś screen z Twoim win ratio itp.  ;) "

346101415031681647478.jpg

Opublikowano

Też z tego korzystam i powiem Ci, że bardzo dobry sposób. Ja na żółtych runach mam crit chance

Opublikowano

Jak ktoś potrafi grać i focusować i umiejętnie posługiwać się umiejętnościami wnoszącymi CC to taki YI gówno zrobi. A co jeśli wszyscy z enemy będą nafeedowani? Twoi kompani będą mieć po 5 lvle a przeciwnicy już 7.

Deadboy

Opublikowano

bardzo ciekawe zaraz ogarne na normalu ^^ pewnie beda mnie flejmić 

 

 

Zrobiłem na 2 meczu 2 penty ale team flejmował mnie na poczatku ze nie gankowalem xD 

Uczeń
Opublikowano

Z ciekawości - mógłbyś podać swojego lolkinga? Ewentualnie jakiś screen z Twoim win ratio itp. ;)
Poradnik ciekawy, u mnie w goldzie pewnie będę musiał dawać /ignore all bo nie obejdzie się bez "master you fucking retard 0 ganks".

Zaraz wypróbuję na normalu.
Tylko te runki mi się wydają dziwne - all AS? Trochę papierowo :/

Opublikowano

właśnie te runki nie mają być pod jakieś fajty tylko pod możliwie jak naszybszy jungle clear

Chefo to ile przeciwnicy mają cc jest nie ważne bo wtedy nie bawimy sie team fight tylko ciągły split push. A master to taka postać że na ulcie z wystackowana flarą może wbić się pod wieże po 3 postacie z mocnym cc i całym hp. zabić je po czym spushowac 2 towery i cofnąć do bazy :p Po za tym dzięki naszej alfie możemy uniknąć wielu cc'ków a medytacja mniejsza otrzymywane obrażenia.

Opublikowano

Jakoś nie wydaje mi się by ten styl gry nadał się na "carry'owanie" gier... Przecież wystarczy dobry focus, trochę CC i wardy a ten master yi tylko padnie.

 

"Gdy wystackujemy już 25-29 stacków"

 

Rozumiem, że robimy 25-29 stacków potrzebnych do stworzenia flary czy stacki flary? Przecież flara jest dopiero od bodajże 30 stacka a ty piszesz, że mając od 25 stacków do 29 stacków mamy wrócić się po całą flarę.

 

zaraz obejrzę filmik z gry cowsepa a potem sam wypróbuję

 

4914614149537731230370.jpg

3146414149537731230370.jpg

 

Pierwsza gra tym stylem, pentakill

pozdrawiam opłacało się mainować mastera yi przez tyle czasu dokończę runy i idę wybijać się na soloq

Opublikowano

próbowałem chyba z 5 razy i nie da sie poprostu sie nie da wysolować barona w 20 tym masterem mam runki nr1, masterki wszystko ok flara z 20 stackami w 15 minucie, kamień botrk buty i c**j maksymalnie do połowy zbijam hp i leże, zresztą nawet ten cowsep robił go w 5

Opublikowano

próbowałem chyba z 5 razy i nie da sie poprostu sie nie da wysolować barona w 20 tym masterem mam runki nr1, masterki wszystko ok flara z 20 stackami w 15 minucie, kamień botrk buty i c**j maksymalnie do połowy zbijam hp i leże, zresztą nawet ten cowsep robił go w 5

Cowsep na spokojnie robi w 15, tak jak i ja.

 

Po pierwsze trzeba umiec stackowac, w 15 minucie sie ma juz botrka/buty/flare i kamien. Po drugie trza umiec robic tego barona, bo to, ze ponapierdalasz randomowe Q w niego i ulta wyjebiesz to nic nie da. Sam gralem Masterem z 50 gier bo mi sie bardzo spodobal kiedys i z kolegami robilismy zawsze duo barony w 15 bo na rankedzie ciezej sie tak wystackowac niz na normalu czy customie. 

Zeby zrobic barona podchodzisz do niego, uderzasz go czekasz na jego Atak i klikasz Q, pozniej odpalasz ulta i szybko napierdalasz przy okazji orbwalkujac zeby unikac jego tych podrzutow, zeby nastackowac na drugie Q i znow je uzyc w idealnym momencie kiedy on atakuje, jak ma 1/4 hp a juz brak nam ulta to warto uzyc W w momencie gdy juz ma nas uderzyc i dalej go bic. Trzeba troche wprawy, jest to trudne ale w ten sposob mozna go wysolowac...

Albicoolvod->Katatuki

 

d64cee27e8dd47f0bbd3738cee5a7cce.png

 

Opublikowano

Planuję jeszcze dodaj pkt 4 i 5 w którym opiszę jak grać masterem na midzie i topie tylko muszę sie w przód skontaktować z QwickiemPL ponieważ on częściej nim grał na liniach i wie lepiej jak go składać. Ja wiem tylko to że rezygnujemy z runek na as i bierzemy po ad i na początku się nie bijemy tylko szybko pushujemy alfą robimy zjawy znów pushujemy robimy wilki i tak w kółko aż złożymy coś konkretnego. dodam jeszcze punkt 6 jak grać nim w jungli pod wczesną infinitkę. Mam w planach dodać jeszcze parę wlasnych filmikow ilustrujacych sposób czyszczenia jungli, sposoby gankowania, pvp, szybkiego solo drake i barona w 15min. Nie wiem czy dodawać krótkie filmiki czy zrobić cały poradnik z jakiegoś rankeda. Napiszcie niżej którą opcję wybrać czy moze obie na raz?

Jakoś nie wydaje mi się by ten styl gry nadał się na "carry'owanie" gier... Przecież wystarczy dobry focus, trochę CC i wardy a ten master yi tylko padnie.

 

"Gdy wystackujemy już 25-29 stacków"

 

Rozumiem, że robimy 25-29 stacków potrzebnych do stworzenia flary czy stacki flary? Przecież flara jest dopiero od bodajże 30 stacka a ty piszesz, że mając od 25 stacków do 29 stacków mamy wrócić się po całą flarę.

 

zaraz obejrzę filmik z gry cowsepa a potem sam wypróbuję

 

Dodany obrazek

Dodany obrazek

 

Pierwsza gra tym stylem, pentakill

pozdrawiam opłacało się mainować mastera yi przez tyle czasu dokończę runy i idę wybijać się na soloq

z tym 25-29 chodzilo mi o to ze mozemy cofnąć sie po latarkę wrócić, wystackowac ją do konca i zabrac sie za drake
Uczeń
Opublikowano

Planuję jeszcze dodaj pkt 4 i 5 w którym opiszę jak grać masterem na midzie i topie tylko muszę sie w przód skontaktować z QwickiemPL ponieważ on częściej nim grał na liniach i wie lepiej jak go składać. Ja wiem tylko to że rezygnujemy z runek na as i bierzemy po ad i na początku się nie bijemy tylko szybko pushujemy alfą robimy zjawy znów pushujemy robimy wilki i tak w kółko aż złożymy coś konkretnego. dodam jeszcze punkt 6 jak grać nim w jungli pod wczesną infinitkę. Mam w planach dodać jeszcze parę wlasnych filmikow ilustrujacych sposób czyszczenia jungli, sposoby gankowania, pvp, szybkiego solo drake i barona w 15min. Nie wiem czy dodawać krótkie filmiki czy zrobić cały poradnik z jakiegoś rankeda. Napiszcie niżej którą opcję wybrać czy moze obie na raz?

z tym 25-29 chodzilo mi o to ze mozemy cofnąć sie po latarkę wrócić, wystackowac ją do konca i zabrac sie za drake

Dać jeden konkretny filmik, w którym pokazujesz co robić w konkretnych sytuacjach.

Potem ewentualnie dać całego rankeda.

Jestem ciekaw tego topa i mida.

Opublikowano

Super poradnik,  potrenowałem 2 razy na botach i 3 rankedy pod rząd wygrane :D
Wrzuć filmik jak robisz solo barona bo mi jakoś nie wychodzi a przydało byś się go zrobić :)

Opublikowano

Miło aż się czyta takie komentarze. Co do tego filmiku to ciężko mi się za niego zabrać bo przez szkołę i pracę mam strasznie mało czasu na to a w każdym meczu tam sie nie da zrobić. Po nad to ostatnio chwyciłem naprawdę mega zajawkę na Siona, możecie się spodziewać niedługo poradniku do niego. szkoda tylko że nic z tego nie mam xD

Opublikowano

Bardzo dobry sposób, wlasnie testowalem praktycznie w late mamy taki as że 1-2 hit sciagamy adc z taka iloscia stackow. 30 STACKOW (czyli cala flara) złożyłem już w 12 min. ! 

Ogólnie teamfight bardzo łatwy na full buildzie, wcześniej nie radzę bo stuny jakies moga wejsc.a na full buildzie to ściągałem tanka na 4-6 hitów (co przy takim as było odczuwalne w 0,5 -1 sek.)

No i na plus oczywiscie jeszcze jest ten out lvl, kiedy my latamy sobie z 16 a enemy po 10 xD

Latwy guide do carrowania gier tylko trzeba ogarniac objectivy i decyzje dobre miec takze mysle ze poziom platyna + raczej

 

Btw czemu ten poradnik jest w jakims dziale cheaterskim??

Opublikowano

ja zacząłem w gold V grać tym stylem. Nawet w brazie polecam kit ze perwsze tfy zaczynmy kiedy enemy maja 30 kili przewagi ale i tak z samą farma robimy easy penty a jak penty nie da rady to split push i gg.

Uczeń
Opublikowano

Czekam na tuta do Siona, bo dzisiaj skończyłem nim 0/9 :D

 

Styl gry zaj*bisty, przypadł mi do gustu.

Ale już niedługo Rito wprowadza nową jungle i poradnik pójdzie o kant dupy rozbić, bo trzeba będzie się nauczyć junglować od nowa i nie wiadomo czy taki Yi da radę.

Ale pożyjemy zobaczymy ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...