Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[BF3 i BF4] Jak zaapelować o podejrzenia o Cheaty?


Patrix0n

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka, wielu z Was nie wie co zrobić kiedy zostaje wyrzuconym z serwera z podejrzeniem o cheaty w BF3/BF4, poniżej opiszę w pełni jak apelować od takiej kary oraz jakie informacje będą nam do tego potrzebne, zaczynajmy!

 

 

Wchodzisz na serwer, po czym zostajesz wyrzucony i otrzymujesz taką informację?

427661414628186550674.png

 

 

W tym momencie musisz skierować się na forum FairPlay i tam apelować od bana, niestety strona FP nie obsługuje języka Polskiego, więc musisz sobie poradzić po Angielsku. Jeżeli nie znasz języka Angielskiego to nie przejmuj się, gdyż poradnik powinien Ci pomóc w stu procentach jednakże gdy dojdzie do dyskusji z Administratorami tejże witryny, a Ty nie będziesz wiedział co odpowiedzieć po prostu skieruj się na moje PW.

http://www.247fairplay.com/forum/ban-appeals/

 

 

Do napisania tematu potrzebne jest Wam konto na forum w takim razie pomogę je Wam założyć, u góry forum macie przycisk Register;

426341414723490550674.png

 

 

Następnie wyskoczy Wam regulamin i zasady forum, oczywiście musicie je akceptować;

409481414723490550674.png

 

 

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularzu, tutaj macie obraz jak to powinno wyglądać;

543171414723490550674.png

 

 

Na sam koniec klikacie register, po chwili pokaże Wam się taka informacja;

109151414723490550674.png

 

 

Dobrze! Rejestracje mamy już za sobą, czas najwyższy napisać temat, w którym postaramy się o zdjęcie naszej kary. Przed tym musicie jednak potwierdzić link aktywacyjny oraz zalogować się na swoje konto, witryna przekieruje was na stronę główną - ujrzycie dział 'Ban Appeals' wejdźcie w niego lub po prostu kliknijcie ponownie link, który podesłałem Wam u góry. Po wejściu w dział z banami stwórzcie nowy temat;

565241414723490550674.png

 

 

Teraz wypełniamy temat danymi potrzebnymi do wspomnianej apelacji, w polu 'Subject' wpisujecie nazwę tematu np. 'Patrix0n Ban Appeal'. Kolejnym krokiem jest wypisanie kilku Waszych danych, które są potrzebne i podane na tamtej stronie jednakże ja zamieszczę je tutaj dla was - wzór oraz czego potrzebujecie, aby poprawnie napisać wątek. Zacznijmy od wzoru, który powinien wyglądać tak;

 

 

Your player name:

Ban reason:

Game name:

PB GUID:

EA GUID:

BID - Battlelog ID:

Date:

 

Po Polsku;

 

Nazwa gracza:

Powód bana:

Nazwa gry:

PB GUID:

EA GUID:

BID - Battlelog ID:

Data:

 

Wypełnione powinno wyglądać mniej/więcej tak;

 

Your player name: Patrixon

Ban reason: Suspected cheating

Game name: BF4 lub BF3 - zależy od tego, w której grze otrzymujecie taki komunikat

PB GUID: Wasz PB GUID, jak go zdobyć powiem Ci niżej

EA GUID: To również napiszę niżej

BID - Battlelog ID: Czyli http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/nazwagracza/stats/idgracza/pc/

Date: No i data

 

 

Czas na ostatni punkt, czyli jak zdobyć swoje PB oraz EA GUID - zaczniemy od PB GUIDu! Mam dla Was formę video jednakże jest ona po Angielsku, oczywiście ja opiszę tutaj wszystko po Polsku. Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Pu5yh6gxV6I

 

Krok 1. Kliknij start, a następnie w polu wyszukaj programy i pliki wpisz '%appdata%'.

480531414723490550674.png

 

Krok 2. Domyślnie odpali Ci folder Roaming, zmień go na folder Local;

943011414723490550674.png

 

Krok 3. W Local znajdźcie folder 'PunkBuster', następnie wejdźcie w folder BF3/BF4 i pb. Przed rozpoczęciem całej operacji wciśnijcie 'Organizuj', po czym wybierzcie 'Opcje folderów i wyszukiwania' i przejdźcie do zakładki Widok. Tam zaznaczcie oraz odhaczcie pewne opcje, które ujrzycie na zdjęciu niżej;

263941414723491550674.png

 

Krok 4. Przyszła kolej na stworzenie dokumentu tekstowego o nazwie 'pbcl.cfg', gdy już takowy stworzycie wklejcie do niego następujący tekst;

 

pb_MsgPrefix "[skipnotify]PunkBuster Client"
pb_Sleep 500
pb_LogToFile 1
pb_SsLog 1
pb_SsSave 1

 

Krok 5. Zapisz plik i upewnij się czy nie posiada on dopisku .txt na końcu! Powinien to być plik konfiguracyjny, tak on wygląda w folderze;

926301414723491550674.png

 

Krok 6. Po wykonaniu powyższych czynności odpalcie jakikolwiek serwer z włączonym punkbusterem (pb musi być włączony), po załadowaniu do gry dołączcie do drużyny i wyjdźcie.

 

Krok 7. Ten krok jest już ostatnim krokiem, wróć do folderu 'pb' - tam gdzie stworzyłeś plik 'pbcl.cfg' i otwórz plik z nazwą 'pbcl.log', w tym dokumencie znajdź linijkę 'PB Server assigned guid =', cyfry które są po znaku równości to PB GUID.

 

 

Czas na EA GUID, szczerze powiedziawszy nie znalazłem konkretnego sposobu na sprawdzenie swojego EA GUID na 'własną rękę' innymi słowy, aby poznać swoje GUID musicie wejść na jakikolwiek serwer (najlepiej z punkbusterem) i zapytać admina na czacie o wspomniany EA GUID. Admin danego serwera powinien mieć dostęp do twojego EA GUID, a nawet jeżeli się nie mylę do PB GUID. Jeżeli tylko znajdę sposób, w którym to możecie poznać swoje EA GUID na własną rękę to zaktualizuję wątek! ^_^

 

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam Patrixon.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...