Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań o stworzenie serwera


ghoul

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas temu mój 11 letni siostrzeniec poprosił mnie, abym zrobił mu serwer metina na hamachi, dla niego i jego kolegów. Pomyślałem - czemu nie. Korzystając z poradników na tym forum udało mi się zrobić maszynę z FreeBSD 7.4 na plikach 2010 by sherer na game 2089. Pomyślałem też aby przy tej okazji wdrożyć w życie kilka własnych pomysłów aby serwer nie był taki jak "każdy inny". I tutaj mam kilka pytań:
1) Czy istnieje jakiś dif lub zapytanie mysql, które "wyłączałoby" exp z mobów ? (nieważne co bijesz, pies czy pająk zawsze masz zero expa, exp dostajemy tylko za questy).
2) Jak zrobić difa, który wyłączyłby "głód" konia ? Nie proszę o gotowca, lecz o pokierowanie czego szukać w game za pomocą ida.
3) Aby podmienić game wystarczy podmienić plik znajdujący się w /usr/home/game/share_data czy może coś więcej ?
4) Mógłby mi ktoś napisać przykładowy quest, w którym jako nagrodę dostaje się losowego itema z jakiejś grupy ? (np. mam kd szamana +1 idę z nim do npc, oddaję kd i dostaję za to inny losowy kd, ku za inne ku, instrukcja za inną instrukcję itd.)
5) Czy istnieje jakikolwiek sposób na to aby KU miały "zawsze" 100% na wejście ?(bez rady pustelnika, chciałbym go usunąć).
6) Jak zablokować instrukcje tak, by nie móc czytać ich przy skillach na m, ale czytać je przy skillach na g ? (zamiast kamienia duchowego, system ten sam co ku - 100% na wejście i na g2 1 instrukcja, na g3 2 instrukcje itd. bez czasu pomiędzy czytaniem).
7) Jak z serwera CAŁKOWICIE usunąć polowania i śluby ? (chodzi mi o questy).
8) Jak usunąć sklepy od baek-go i wędrownego domokrążcy ?
9) Jak całkowicie usunąć rudy z serwera ?
10) Na początkach Metin2 pl przy jaskini małp stał strażnik, po zagadaniu do niego wpuszczał graczy w pt do jaskini, od tego momentu mieli oni ok 30 minut na dojście do końca i zabicie bossa. Jeżeli nie zdążyli całe pt przenoszone było do miasta a lider zmieniał się w małpę. Ktoś może ma tego questa ?
11) Jeżeli tego samego bossa bije kilku ludzi (mogą być w pt) i niektórzy z nich są low lvl, boss nie dostaje obrażeń od graczy z wyższymi lvlami ponieważ obrażenia są "odbijane" przez tych z niższym lvl. Moim zdaniem obrażenia powinny się dodawać i boss powinien dostawać obrażenia od wszystkich, którzy go biją. I tutaj pytanie, czy ktoś już znalazł sposób na naprawę tego ?

To narazie na tyle. Nagrodzę lajkami każdego kto pomoże.

Opublikowano

Jakiś czas temu mój 11 letni siostrzeniec poprosił mnie, abym zrobił mu serwer metina na hamachi, dla niego i jego kolegów. Pomyślałem - czemu nie. Korzystając z poradników na tym forum udało mi się zrobić maszynę z FreeBSD 7.4 na plikach 2010 by sherer na game 2089. Pomyślałem też aby przy tej okazji wdrożyć w życie kilka własnych pomysłów aby serwer nie był taki jak "każdy inny". I tutaj mam kilka pytań:

1) Czy istnieje jakiś dif lub zapytanie mysql, które "wyłączałoby" exp z mobów ? (nieważne co bijesz, pies czy pająk zawsze masz zero expa, exp dostajemy tylko za questy).

2) Jak zrobić difa, który wyłączyłby "głód" konia ? Nie proszę o gotowca, lecz o pokierowanie czego szukać w game za pomocą ida.

3) Aby podmienić game wystarczy podmienić plik znajdujący się w /usr/home/game/share_data czy może coś więcej ?

4) Mógłby mi ktoś napisać przykładowy quest, w którym jako nagrodę dostaje się losowego itema z jakiejś grupy ? (np. mam kd szamana +1 idę z nim do npc, oddaję kd i dostaję za to inny losowy kd, ku za inne ku, instrukcja za inną instrukcję itd.)

5) Czy istnieje jakikolwiek sposób na to aby KU miały "zawsze" 100% na wejście ?(bez rady pustelnika, chciałbym go usunąć).

6) Jak zablokować instrukcje tak, by nie móc czytać ich przy skillach na m, ale czytać je przy skillach na g ? (zamiast kamienia duchowego, system ten sam co ku - 100% na wejście i na g2 1 instrukcja, na g3 2 instrukcje itd. bez czasu pomiędzy czytaniem).

7) Jak z serwera CAŁKOWICIE usunąć polowania i śluby ? (chodzi mi o questy).

8) Jak usunąć sklepy od baek-go i wędrownego domokrążcy ?

9) Jak całkowicie usunąć rudy z serwera ?

10) Na początkach Metin2 pl przy jaskini małp stał strażnik, po zagadaniu do niego wpuszczał graczy w pt do jaskini, od tego momentu mieli oni ok 30 minut na dojście do końca i zabicie bossa. Jeżeli nie zdążyli całe pt przenoszone było do miasta a lider zmieniał się w małpę. Ktoś może ma tego questa ?

11) Jeżeli tego samego bossa bije kilku ludzi (mogą być w pt) i niektórzy z nich są low lvl, boss nie dostaje obrażeń od graczy z wyższymi lvlami ponieważ obrażenia są "odbijane" przez tych z niższym lvl. Moim zdaniem obrażenia powinny się dodawać i boss powinien dostawać obrażenia od wszystkich, którzy go biją. I tutaj pytanie, czy ktoś już znalazł sposób na naprawę tego ?

 

To narazie na tyle. Nagrodzę lajkami każdego kto pomoże.

1)  Wystarczy w mob_proto exp ustawić na zero.

3) Jeśli w auth, ch jest symlink to wystarczy tylko tam wymienić.

4) Proponuje przeszukać dział z questami, napewno znajdziesz tam takie jakich szukasz.

5) 

This difference file is created by The Interactive Disassembler

game
000651BF: 41 00

7) W folderze quest poprostu wyrzucić niepotrzebne questy, usunąć je z quest_list, i jakby odnowić ten folder poprzez make.sh lub jak kto ma to nazwane.

8) Myśle że to Ci pomoże http://www.mpcforum.pl/topic/453354-tut-jak-doda-nowego-npc-i-do-niego-itemki/

9) Wydaje mi się że wystarczy je usunąć z respu na mapach.

Opublikowano

1.Do bazy danych musisz wykonać zapytanie

UPDATE mob_proto set exp=0;

3.Jeżeli masz zlinkowane game w channelach to wystarczy podmiana pliku game w folderze share, czy gdzie go tam masz wgranego.

5.Przeniesienie czytania ksiąg do questa lub dif.

6.Musisz do tego utworzyć quest, tak jak jest utworzony do kamienia duchowego.

7.Ślub - marriage_manage.quest, a co do polowań to musisz szukać - usuwasz je z locale_list.

8.Zawartość sklepów w shop_item, a sam sklep w shop - tabelki mysql.

9.share>locale>xxx>map>nazwa_mapy>stone.txt i masz tam grupy żył.

Opublikowano

ref.

Wie może ktoś, który quest odpowiada za polowania ?

A może ktoś zna odpowiedź na drugie pytanie...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...