Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie mogę połączyć się z navicatem | Pliki Terenzo


Desant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka, nie mogę połączyć się z navicatem, nie wiem co jest grane, robię tak jak jest opisane w temacie terenzo itp, a gdy wpisuje ip z końcówką 100 (hamachi) wyskakuje coś takiego.

 

Screen:

 

16458623826382212882.jpg

 

 

Konfiguracja (sysinstall) Screen:

 

73511766346963408674.jpg

13856406594031194746.jpg

Opublikowano

Portmap, ma się rozumieć ? 

 

Tak :)

 

878971413729445304126.jpg

 

 

@edit:

 

Czy te błędy przy starcie maszyny mogą mieć coś spólnego, jeżeli nie, bądź tak, jak mogę je naprawić ??

 

97157108983574418143.jpg

63653563030254948396.jpg

11636141902591497888.jpg

Opublikowano

Masz coś źle skonfigurowane:

 

Connection Name: wpisujesz mt2

HostName/IP Address: ip z hamachi z koncówką 100

Port: 3306

User Name: root

Password : takie jak w temacie z plikami

 

i zobacz czy na wirtualnej maszynie masz ustawione Hamachi Network Interface jeśli nie zadziała /etc/rc.d/netif restart (chyba tak była komenda) i /start

Opublikowano

Portmap, ma się rozumieć ? 

 

Tak :)

 

878971413729445304126.jpg

 

 

@edit:

 

Czy te błędy przy starcie maszyny mogą mieć coś spólnego, jeżeli nie, bądź tak, jak mogę je naprawić ??

 

473701413730554304126.jpg

415161413730554304126.jpg

779811413730555304126.jpg

Jak masz te bled wcisnij tylko ctrl + c pozniej zaloguj sie..

co do navi jakie haslo wpisujesz? ^ ^

 

@ Portmap nie jest potrzebny do navi -.-

 

image.png

Opublikowano

Masz coś źle skonfigurowane:

 

Connection Name: wpisujesz mt2

HostName/IP Address: ip z hamachi z koncówką 100

Port: 3306

User Name: root

Password : takie jak w temacie z plikami

 

i zobacz czy na wirtualnej maszynie masz ustawione Hamachi Network Interface jeśli nie zadziała /etc/rc.d/netif restart (chyba tak była komenda) i /start

 

Tak wszystko mam tak ustawione jak napisałeś.

 

 

Jak masz te bled wcisnij tylko ctrl + c pozniej zaloguj sie..

co do navi jakie haslo wpisujesz? ^ ^

 

@ Portmap nie jest potrzebny do navi -.-

 

Hasło takie jak w temacie czyli "metineth"

 

 

Jest to gotowa maszyna od Terenzo?

 

Tak to jest gotowa maszyna od Terenzo

 

 

 

@Edit.:

 

A czy da radę zmienić hasło przed zalogowaniem się do navi ? Czyli np:. zmienić z "metineth" na np:. "123456"

 

@Edit.: x2

 

Chciałem wejść przez virtuala do mysql'a, wpisując komendę "mysql -p" i próbowałem wpisywać hasła, pierwsza próba to "123456" druga próba to "12345" 3 próba to "metineth" a 4 próba to bez hasła

i otrzymałem takie komunikaty. Wyróżnia się tu według mnie 3 próba gdzie mamy error 53, a także te inne błędy, co może być nie tak ??

 

299921413743483304126.jpg

Opublikowano

Polecam dokładnie czytać tematy :)
Po zalogowaniu się wpisz w konsoli następujące polecenia:

rm /var/db/mysql/account/string.ibd
rm /var/db/mysql/player/string.ibd

dodatkowo w razie występowania komunikatu "/etc/rc.conf - not found"

wpisujemy następującą komendę:

ee /etc/rc.conf

szukamy tego:

defaultrouter="Twoje IP"# -- sysinstall generated deltas -- # Sat Jan 18 10:00:06 2014

zamieniamy na to:

defaultrouter="Twoje IP"
# -- sysinstall generated deltas -- # Sat Jan 18 10:00:06 2014

zapisujemy (esc->a->a) i tyle.

To powinno rozwiązać Twoje problemy, jeśli nie to i tak rozwiąże te które pojawią się po rozwiązaniu aktualnych :D

Opublikowano

Polecam dokładnie czytać tematy :)

Po zalogowaniu się wpisz w konsoli następujące polecenia:

rm /var/db/mysql/account/string.ibd
rm /var/db/mysql/player/string.ibd

dodatkowo w razie występowania komunikatu "/etc/rc.conf - not found"

wpisujemy następującą komendę:

ee /etc/rc.conf

szukamy tego:

defaultrouter="Twoje IP"# -- sysinstall generated deltas -- # Sat Jan 18 10:00:06 2014

zamieniamy na to:

defaultrouter="Twoje IP"
# -- sysinstall generated deltas -- # Sat Jan 18 10:00:06 2014

zapisujemy (esc->a->a) i tyle.

To powinno rozwiązać Twoje problemy, jeśli nie to i tak rozwiąże te które pojawią się po rozwiązaniu aktualnych :D

 

Czytałem dokładnie i po pierwszym zalogowaniu się od razu to zrobiłem, tak więc to nie od tego są te błędy, zauważyłem takę coś dziwnego, wpisuje komendę

service mysql-server start
a następnie sprawdzam status a tam pisze
mysql is not running
może tu leży problem ?? Jeżeli tak to jak to naprawić heh...
Opublikowano

Jak dla mnie coś tu przekombinowałeś, powinno być tak że odpalasz maszyne zmieniasz tylko ip w sysinstall (no i oczywiście to co wcześniej pisałem) i wszystko śmiga.

I czemu masz ustawione Intel ®..., a wogóle gdzie to ustawiasz. Odpalasz settings>networking>Hamachi network Interfaces...

Opublikowano

Okej, poddałem się hehe, zrobiłem tak, usunąłem all pliki odnowa wypakowałem, tym razem wybrałem FreeBSD w 32bit, zrobiłem tak jak pisało skonfigurowałem, pozmieniałem i jakimś cudem działa, tak więc dziękuje wszystkim za pomoc, oczywiście like sypnę i po 5 w profilu za chęci pomocy :)

Opublikowano

Okej, poddałem się hehe, zrobiłem tak, usunąłem all pliki odnowa wypakowałem, tym razem wybrałem FreeBSD w 32bit, zrobiłem tak jak pisało skonfigurowałem, pozmieniałem i jakimś cudem działa, tak więc dziękuje wszystkim za pomoc, oczywiście like sypnę i po 5 w profilu za chęci pomocy :)

Nie musiałeś tego robić, trzebabyło odrazu mówić że freeBSD 64bit

Opublikowano

Nie musiałeś tego robić, trzebabyło odrazu mówić że freeBSD 64bit

 

Myślałem, że to nie ma znaczenia, lecz jednak pomyliłem się, no cóż uczyć się trzeba na błędach hehe. Dziękuje raz jeszcze za pomoc :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...