Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Call of Duty: Modern Warfare Dominacja by LosT. - Dyskusja Ogólna


LosT.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Projekt Call of Duty Modern Warfare Dominacja - zostaje zawieszony na rzecz końcowych prac nad Call of Duty Advanced Warfare [1.0] 

(Pozostało już tylko zaaplikować nowe spritesy od potwierdzenia zabójstwa dogtagiem, zaaplikować egzoszkielet oraz zmodyfikować okna MOTD) ~ Dostępne w nowym roku:)

 

 

Witam MPC Forumowiczów! 

Od dłuższego czasu, bawię się w programowanie w języku PAWN (składnia ta sama co C++, lecz wykorzystywany do silników gier [w dużej mierze]), postanowiłem stworzyć "projekt" serwera Call of Duty, pod serwery Counter - Strike 1.6 - pomysł świeży, pełen alternatyw, mądrze i dobrze rozwijany tak myślę i solidnie krok po kroku realizowany.
(Grafika może tchu w piersiach nie zapiera, natomiast grafikiem nie jestem !)


Przedstawiam wam zalążek projektu o nazwie: 

Call of Duty: Modern Warfare Dominacja

 

7530514134037471267765.jpg
 
MOTD wejściowe naszego serwera.
 
Sam Call Of Duty oparty jest na systemie który w grach FPS nazywamy "Dominacją", polega on na zawładnięciu kilkoma randomowymi punktami na mapie, za co przyznawane nam są punkty. Po osiągnięciu odpowiedniej ilości punktów, dana drużyna wygrywa, oczywiście całość przeprowadzona jest w trybie deathmatch (autorespawn), co określony czas oraz kontrolowaniu okolicznych punktów. 
 
Na serwerze jest 36 klas, podzielone na 6 frakcji. Z tego 12 klas to klasy Premium oraz Specjaliści (odpowiednik potocznego MEGA PREMIUM), lecz starałem się stosunkowo nie dopieszczać klas płatnych tak, aby były niezniszczalne i dawały gigantyczną przewagę, a klasy darmowe zostawić obojętnie jakie i niedopracowane. Każdy miłośnik Counter-Strike znajdzie swoją ulubioną broń czy klasę, której umiejętności wykorzysta.

 
3463614133971251267765.jpg
 
Ekran Główny:
 
2361914133971251267765.jpg
 
ukazują nam się dwa hudy, oraz status punktów dominacji USA vs. Rosja .
 
6609014133971251267765.jpg
 
Oraz:
 
8505614133971251267765.jpg
 
(Tutaj moje pierwsze pytanie do was, czy pozbywamy się HP i AP oraz radaru?, chciałem samo HP i AP zniwelować, ale niestety radar także trzeba w tym wypadku bored.gif)

 

Na serwerze również postanowiłem dodać niestandardowe menu znane choćby częściowo z modów Battlefield.

7979914133971251267765.jpg9558214133971251267765.jpg7351214133971251267765.jpg8830814133971261267765.jpg9183214133971261267765.jpg
 
Jak widać spora ilość przydanych komend, funkcji i innych rzeczy, dla graczy, nowych,oraz administracji. 
 
Dodałem także dość ciekawy bajer, mianowicie statystyki klasy. 
Jest to jeszcze w fazie beta, muszę zmienić background, dodać statystykę regeneracji wewnątrz, oraz parę poprawek.


2072714133971261267765.jpg
 
Zmieniony także opis klasy. 
Po za podziałem opisu na frakcję możemy też zobaczyć delikatne zmiany w opisie. (Poziom, Aktywne Bronie)


2817314133971261267765.jpg

 

 
Dodany został także dość mocno rozbudowany sklep (który jeszcze rozbuduje o kilka funkcji przed wypuszczeniem wersji 1.0)


2178514133971261267765.jpg
8859314133971261267765.jpg4601814133971261267765.jpg6656214133971261267765.jpg8494814133971271267765.jpg


 

 

2970314133971271267765.jpg
Na grafice widzimy LosT'a trzymającego w ręku M16, ustawiającego zdalnie odpalaną minę przeciwpiechotną. 
 
Nie obejdzie się też bez KLANÓW !

8598014133971271267765.jpg4142814133971271267765.jpg2768514133971271267765.jpg
6678414133973271267765.jpg

 
Oraz systemu QUESTÓW
8994014133971271267765.jpg1675814133971271267765.jpg

Do którego automatycznie generowana jest treść MOTD (opisu questu)


6632514133971281267765.jpg
 
----------------------------------------------------------------
 
3229614133971281267765.jpg
Na zdjęciu LosT trzymający m240 z celownikiem Reddot, na mapie "Helikopter w Ogniu"
 
8001414133971281267765.jpg
Ukazany system przejmowania punktu wroga.
 
2606614133971281267765.jpg
 
Wozy bojowe, którymi można transportować "wojsko" naughty.gif
 
3147814133971281267765.jpg
 
 
Wszystko oparte na zapisie nVault (planuję jeszcze zrobić drugą wersję SQL) 
Obecnie wszystkie pluginy wraz z standardowymi bez amxbansa są aktywne w liczbie 182.
 
1974814133971281267765.jpg
 
Oraz mały wykaz działania na serwerze 950 FPS
(które zapewnia firma 1shot1kill.pl !)

4591814133971291267765.jpg
 
--------------------------------------------------------------------------------------
8532714133971291267765.jpg
Wygląd żołnierza amerykańskiego (CT) z subskrypcją PREMIUM trzymającego M16 z celownikiem typu Reddot
 
4438414133971291267765.jpg
Wygląd żołnierza rosyjskiego (TT) z subskrypcją PREMIUM trzymającego M16 z celownikiem typu Reddot
 
5953714133971291267765.jpg
Wygląd żołnierza rosyjskiego (TT) trzymającego broń krótką typu Colt
 
5141814133971291267765.jpg
Wygląd żołnierza amerykańskiego (CT) trzymającego M16 z celownikiem typu Reddot
 
2944114133971291267765.jpg
Dodana także informacja ogólna o awansach poziomów (co 50 poziomów wyświetla się ogólnie dla każdego widoczne, natomiast każdy inny poziom tylko dla osoby góra go zdobyła)


3933614133971291267765.jpg
Menu pomocy zrobione w postaci okna MOTD oraz grafiki.

4700014133971291267765.jpg
Niestandardowy system PREMIUM (cena rzecz umowna, treść może ulegnąć w każdej chwili zmianie)
--------------------------------------------------------------------------------------
 
Czekam na komentarze 9295314133971291267765.png
 
--------------------------------------------------------------------------------------
 
Przy okazji projektu, poszukuję osoby komunikatywnej mającej w miarę dobry sprzęt (komputer), dobrze poruszającej się w środowisku edytorów wideo (adobre after effect, sony vegas, camatsia studio etc.) aby nakręcić, krótki materiał dot. prezentowanego wyżej modu, tak aby przedstawić pełne jego "predyspozycje"
Każdy kto ma jakieś tam zdolności w nagrywaniu i montażu, bardzo grzecznie jest proszony o kontakt na PW lub GG !

 
 
 

 

Mapy dedykowane przygotowane pod modyfikację:

 
 

http://scr.hu/12tj/puq4q

 

http://scr.hu/12tj/vfwq7

 

http://scr.hu/12tj/50nf5

 

http://scr.hu/12tj/r7288

 

http://scr.hu/12tj/3hw29

http://scr.hu/12tj/5bw0f

----------------------------

 

http://scr.hu/12tj/mih84

 

http://scr.hu/12tj/71py1

http://scr.hu/12tj/xh25f

----------------------------


http://scr.hu/12tj/e5ul7
 
http://scr.hu/12tj/y8p8k
 
http://scr.hu/12tj/xga0w
 
http://scr.hu/12tj/fdc0p
 
http://scr.hu/12tj/6huud
----------------------------
 
http://scr.hu/12tj/qp418
 
http://scr.hu/12tj/awvg4
 
http://scr.hu/12tj/c4v80
----------------------------
 
http://scr.hu/12tj/54cf1
 
http://scr.hu/12tj/gmg1m
 
http://scr.hu/12tj/cyye7
 
http://scr.hu/12tj/qvsjt
 
http://scr.hu/12tj/4e8l0
 
http://scr.hu/12tj/anggs
----------------------------
 
http://scr.hu/12tj/uw0b4
 
http://scr.hu/12tj/9lc08
 
http://scr.hu/12tj/0k9eb
 
http://scr.hu/12tj/bio6a
 
http://scr.hu/12tj/q2o4w

 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Widać, że CoD w 100% przemyślany i unikatowy. Ogólnie nie lubię grać na CoD'ach, ale ten jest warty zagrania i wyróżnia się z poza innych. Dodatkowo podoba mi się ten system flag, gdzie teamy mogą nawzajem przejmować flagi.
 

 

Jedynie co mnie denerwuję to ten dźwięk przy zmienianiu klas.


@1361622928-U485574.pngLosT. proponuję dograć jeszcze jakieś mapy.

 

Opublikowano

Mapa z CS:CZ :D Serwer dobry, nie gram już w 1.6 ale sprawdzę.

Nie do końca. 

Mapy portowane głównie z CoD'a MW2, a reszta robiona od tak, nic z innej wersji CS'a nie brałem.

 

 

 

Jak ten serwer wyjdzie ,na pewno będę grał więc czekam na jego wyjście ;).

Jest w fazie sprawdzania podstawowa wersja.

Później planuje rozbudowę niektórych segmentów jeszcze, oraz poprawę kodu (optymalizacja) 

 

 

 

Widać, że CoD w 100% przemyślany i unikatowy. Ogólnie nie lubię grać na CoD'ach, ale ten jest warty zagrania i wyróżnia się z poza innych. Dodatkowo podoba mi się ten system flag, gdzie teamy mogą nawzajem przejmować flagi.

 

 

Jedynie co mnie denerwuję to ten dźwięk przy zmienianiu klas.

 

 

@1361622928-U485574.pngLosT. proponuję dograć jeszcze jakieś mapy.

 

 

Dźwięki to kwestia sporna, zmieniłem dźwięk na bardziej "cichy" oraz "mniej piskliwy" względem oryginalnego bo też działał mi na nerwy, natomiast raczej będę szukać jakiegoś fajnego komponentu z CoD'a MW lub pozbędę się go zwyczajnie. 

 

Co do map, chętnie. Natomiast szukam tylko ciekawych map, przede wszystkim dużych o ciekawych teksturach, gdzie można dobrze wyznaczyć punkty kontrolne, oraz spore ilości dojść do tych punktów, aby można było płynnie grać, bez niepotrzebnego "kampienia". 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Podbijam temat. 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Podbijam temat.  B)

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam. 
Dziś w nocy planuję rozbudowę sklepu,
Zmianę systemu zapisu klanów, 
Edycję celowników przy zoom'ie,
Unormalizowanie i zoptymalizowanie modeli, 

Dodatkowy zapis (po za nVault, SQL do wyboru)

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Odświeżam :)

Dziś miałem okazje po dłuższym czasie znowu potestować sprawność CoD'a, na serwerze od 1shot1kill 950 FPS'ów. 
Efekt był taki, że po za tym iż mój laptop bardzo nieładnie tracił FPS'y to serwer wręcz przeciwnie utrzymywał się na wysokim poziomie blisko granicy 900 fpsów przy ok. 8/10 graczach, co jak dla mnie przy takim zużyciu, które PerThink'i mają oraz ilości wysyłanych wiadomości i modeli do gracza oraz zapytań do serwera jest rewelacją ! 


Natomiast stwierdzam niemiłą rzecz iż osoby które nie mają zewnętrznej karty graficznej ( choćby GT8600 nVidii) to mogą zapomnieć o stabilnych FPS'ach, co jest troszkę niemiłym akcentem. 

Dziś zmodyfikowałem menu opisu klas i naprawiłem błąd który się tak wkradł z złym pobieraniem danych z tablicy frakcji :) 
Rozpocząłem także wstępne przygotowania do kolejnej rozbudowy silnika o nową statystykę "Krytycznego Ciosu", która ma przy określonej ilości punktów dać na 10/20% na zadanie podwójnego ciosu z obrażeń. Kod już napisałem, teraz tylko wdrożyć to w silnik i testować ! :)

Kto czeka na wydanie, ten niech czeka, bo warto :)

 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Już ujrzała :)

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

Pracę co prawda ustały na rzecz innego projektu, ale planuje wrócić do rozwijania w/w :) 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Zbiorowisko pluginów z forum od tego przeznaczonego + lekka edycja

 

Udowodnij mi to "lekka edycjo" użytkowniku z liczbą postów 41 :) 

 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Czyli projekt przerwany , a co teraz powstaje ? 

Nie przerwany, przestałem go wspierać do połowy grudnia, ze względu na pracę nad własnym serwerem pod działalność.

 

Obecnie pracuje nad wykonczeniem sklepu automatycznego i amxbans, potrzebuje jeszcze osobę w miarę dobrze znającą się na MyBB i będzie lux :) 

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie przerwany, przestałem go wspierać do połowy grudnia, ze względu na pracę nad własnym serwerem pod działalność.

 

Obecnie pracuje nad wykonczeniem sklepu automatycznego i amxbans, potrzebuje jeszcze osobę w miarę dobrze znającą się na MyBB i będzie lux :)

No to czekamy :) lost a paczka będzie na jakimś serwerze ? który powstaje , chętnie bym został testerem :).

i1sWQY0.jpg

Opublikowano

No to czekamy :) lost a paczka będzie na jakimś serwerze ? który powstaje , chętnie bym został testerem :).]

Tak, nowy projekt jest na serwerze testowym :) 

 

Mniej więcej wszystko jest sprawdzone, tylko teraz robię poprawki względem dalszego balansu klas.

 

Bardziej potrzebuje kogoś kto dobrze się zna na php / css / html do lekkiej pomocy z strefą klienta :(

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Opublikowano

Odświeżam.

yyj6bCh.png
"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad.
Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę
zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr"
 
~
Nathaniel Borenstein 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...