Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak wypisać pełną liczbę rzeczywistą?


Vipper

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zależy mi na tym, aby otrzymaną liczbę z Long Double wypisać w pełni, czyli nie 1.54353123e+3 tylko kompletną z zakończeniem, liczbą po przecinku zaokrągloną :x (ps. nie wiem czy dobrze opisałem, jak coś to przepraszam) ;)

Opublikowano

Dzięki wielkie! :D Mam teraz inne pytanie: 

#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <stdio.h>
#include <iomanip>
using namespace std;
long double Kapital,Oprocentowanie,Nlat,Hdod;
__int32 K,P,N;
int main()
{
    fixed;
    cout.precision(9999);
    do{
    cin >> Kapital >> Oprocentowanie >> Nlat;
    while(Nlat>0){
        Hdod = Kapital * (Oprocentowanie /100);
        Kapital = Kapital + Hdod;
        Nlat--;
    };
    cout << Kapital << endl;
    system("pause");
    }while(true);
    return 0;
}

 Jak w tym kodzie wyświetlić pełną liczbę Kapital zaokrągloną do 2 miejsc po przecinku? :/

Opublikowano

1. int32_t jest standardowym typedefem, staraj się tego używać

2. nie do końca rozumiesz

fixed;

to nic nie robi

zajrzyj do przykładów

3.

Jak w tym kodzie wyświetlić pełną liczbę Kapital zaokrągloną do 2 miejsc po przecinku? :/

 

cout.precision(2)

4. Waluty powinno się trzymać w bardziej precyzyjnych typach. Najlepiej całkowitych. Trzymać jako liczbę groszy albo nawet mniej. To tak na przyszłość

http://forum.4programmers.net/Off-Topic/91579-troche_humoru_-?p=1055545#id1055545

Opublikowano

PS. jak piszesz w C++ to pisz w C++, zamiast <stdio.h>, <cstdio>

3587513.png


Potrzebujesz pomocy? Pisz śmiało na PW/Skype/Gadu-Gadu!


(albo napisz na forum... ^.^)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...