Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nagłe zmniejszenie FPSów.


JohnnyCash

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

      Cześć witam wszystkich bardzo serdecznie kieruje się do Was z bardzo trudnym pytaniem.

Mianowicie od pewnego czasu grając w minecrafta zauważyłem bardzo nurtujący mnie problem, gdy mam " aktywny " enchantowany item czyli kilof w ręce z 100-110 fpsów robi mi się 20-30. Gdy zmienię go na ręke lub zwykły blok bez enchantu fpsy wracają do normy. Czy ktoś wie czym może być to spowodowane? Napiszę tutaj co już zrobiłem aby kolejny raz tego nie robić.

 

- Aktualizacja sterowników karty graficznej.

- Aktualizacja javy.

- CCleaner [ Rejestr ] wyczyszczony.

- FireWall wyłączony.

- Minecraft przeinstalowany wielokrotnie.

- Komputer przeskanowany.

 

Czy macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać? Nie wchodzi w grę reinstall systemu, ponieważ aktualnie nie posiadam żadnego a nie chce instalować piratów.

 

- Launcher www.minecraft.net - orginalny.

 

Nie wiem czy to ma jakiś związek lecz wyskakuje mi także taki błąd podczas odpalania minecrafta : http://scr.hu/24yn/3lwii

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Wgraj   Optifine   http://www.minecraftforum.net/topic/249637-151-optifine-hd-c4-fps-boost-hd-textures-aa-af-and-much-more/ zawsze poprawie FP'S 

 
 

 

 

 

 

Tutaj masz filmik jak zwiększyć FP'S http://www.mpcforum.pl/s/5e39a0b

 

A tu poradnik http://www.mpcforum.pl/s/9b81254 Jak poprawić  FP'S na czyli wyjaśnienie jak i omówienie. 

 

 

Mi nie chodzi o zwiększenie fps'ów ponieważ mi 110 w zupełności wystarcza. Chodzi mi jak naprawić bug, ponieważ występuje on od niedawna nigdy wczesniej tak nie miałemt.

 

Swoją drogą to tak myślałem, że przyjdzie ktoś z durnym postem który nic nie wnosi.

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Bardzo dziwne to jest, jesteś pewien że to na pewno ten kilof to powoduje? Np jak grasz normalnie biegasz, kopiesz, skaczesz budujesz i nagle masz taką ścinke na 1 max 2 sek, też tak masz gdzie fps Ci spada do 0? Czy od 110 do 30 i jest ścinka. Interesuje mnie jeszcze ile masz ramu w komputerze? 

 

+ Czy masz zainstalowany dodatek do javy 7 update 67? Czy masz wgrane mody i inne dodatki jeszcze? 

 

 

Ps. Jaki język masz ustawiony w mc?

 

Czekam na odp. Bardzo chcę Ci pomóc, bo sam wiem jak to jest. 

Kappa.

Opublikowano

Bardzo dziwne to jest, jesteś pewien że to na pewno ten kilof to powoduje? Np jak grasz normalnie biegasz, kopiesz, skaczesz budujesz i nagle masz taką ścinke na 1 max 2 sek, też tak masz gdzie fps Ci spada do 0? Czy od 110 do 30 i jest ścinka. Interesuje mnie jeszcze ile masz ramu w komputerze? 

 

+ Czy masz zainstalowany dodatek do javy 7 update 67? Czy masz wgrane mody i inne dodatki jeszcze? 

 

 

Ps. Jaki język masz ustawiony w mc?

 

Czekam na odp. Bardzo chcę Ci pomóc, bo sam wiem jak to jest. 

 

2 GB ramu - komputer jest dość stary, lecz jeszcze 3 dni temu działało bez zarzutów [ Nic się nie spaliło na 99% ]

Java - http://scr.hu/24yn/4zt53

Język [ US ] z czcionką taką bardzo cieniutką.
Tak posiadam wgraną modyfikację Minecraft_forge, Inventory Tweaks, Optifine - wszystkie wyrzucałem i wrzucałem aby sprawdzić czy nie komplikują.
Spadek FPS jest tylko widzialny wtedy gdy mam ubrany [ wybrany ] enchantowany przedmiot - musi być enchantowany.
Zwykły kilof nie powoduje żadnego laga.

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Spróbuj zmienić język na English UK. Zobacz czy to coś da. A jak nic nie da to zmień na Polski. I zmień ten druk na większy. 

 

 

Przeczytałem w internecie właśnie to : roblem rozwiązany, pomogła zmiana języka z powrotem na angielski. 574541411414550285462.png Wielkie dzięki za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

 

 

 

 

 

Zobacz czy to coś da u Ciebie.

Kappa.

Opublikowano

Spróbuj zmienić język na English UK. Zobacz czy to coś da. A jak nic nie da to zmień na Polski. I zmień ten druk na większy. 

 

 

Przeczytałem w internecie właśnie to : roblem rozwiązany, pomogła zmiana języka z powrotem na angielski. 574541411414550285462.png Wielkie dzięki za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

 

 

 

 

 

Zobacz czy to coś da u Ciebie.

 

Sprawdziłem

 

English [ UK ]

English [ US ]

Polski

 

Pogrubiona i ta druga: 

 

Z Enchantem:

 

o33tGAc.png

 

 

Bez Enchantu:

 

iUeuKo6.png

 

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Czyli większej różnicy nie ma? Masz optifine?

 

Przypuszczam, że wina leży w animacji enchantu. Zainstaluj optifine i w ustawieniach wideo( w menu Animations) wyłącz animacje itemów(Items Animated).

 

 

Spróbuj tego.  Nadal szukam ;/ 

Kappa.

Opublikowano

Czyli większej różnicy nie ma? Masz optifine?

 

Przypuszczam, że wina leży w animacji enchantu. Zainstaluj optifine i w ustawieniach wideo( w menu Animations) wyłącz animacje itemów(Items Animated).

 

 

Spróbuj tego.  Nadal szukam ;/ 

 

Wyłączone, brak rezultatu ;/

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Piszą też aby pobrać wersje optifine do właśnie 1.7.2, masz taką zainstalowaną? 

 

Guys the new version of optifine, solves it , go on optifne website , and download the last version of optifine for 1.7.2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@up Coś takiego znalazłem, zobacz : 

 

Uruchom -> %appdata% -> .minecraft -> options.txt -> zmieniamy wszystko na :

invertYMouse:false
mouseSensitivity:0.49295774
fov:0.45070422
gamma:1.0
saturation:0.0
renderDistance:1
guiScale:2
particles:1
bobView:false
anaglyph3d:false
advancedOpengl:false
maxFps:260
fboEnable:false
difficulty:1
fancyGraphics:false
ao:1
clouds:false
resourcePacks:[]
lastServer:areopvp.mcpro.co
lang:en_US
chatVisibility:0
chatColors:true
chatLinks:true
chatLinksPrompt:true
chatOpacity:1.0
serverTextures:false
snooperEnabled:true
fullscreen:false
enableVsync:false
hideServerAddress:false
advancedItemTooltips:true
pauseOnLostFocus:false
showCape:true
touchscreen:false
overrideWidth:0
overrideHeight:0
heldItemTooltips:true
chatHeightFocused:1.0
chatHeightUnfocused:0.32394367
chatScale:1.0
chatWidth:0.6126761
showInventoryAchievementHint:false
mipmapLevels:0
anisotropicFiltering:0
forceUnicodeFont:false
key_key.attack:-100
key_key.use:-99
key_key.forward:17
key_key.left:30
key_key.back:31
key_key.right:32
key_key.jump:57
key_key.sneak:42
key_key.drop:16
key_key.inventory:18
key_key.chat:20
key_key.playerlist:15
key_key.pickItem:79
key_key.command:53
key_key.screenshot:60
key_key.togglePerspective:63
key_key.smoothCamera:0
key_key.sprint:33
key_key.hotbar.1:2
key_key.hotbar.2:3
key_key.hotbar.3:4
key_key.hotbar.4:5
key_key.hotbar.5:6
key_key.hotbar.6:7
key_key.hotbar.7:8
key_key.hotbar.8:9
key_key.hotbar.9:10
key_Zoom:29
soundCategory_master:0.41721854
soundCategory_music:0.0
soundCategory_record:1.0
soundCategory_weather:1.0
soundCategory_block:1.0
soundCategory_hostile:1.0
soundCategory_neutral:1.0
soundCategory_player:1.0
soundCategory_ambient:1.0

Kappa.

Opublikowano

Piszą też aby pobrać wersje optifine do właśnie 1.7.2, masz taką zainstalowaną? 

 

Guys the new version of optifine, solves it , go on optifne website , and download the last version of optifine for 1.7.2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@up Coś takiego znalazłem, zobacz : 

 

Uruchom -> %appdata% -> .minecraft -> options.txt -> zmieniamy wszystko na :

invertYMouse:false

mouseSensitivity:0.49295774

fov:0.45070422

gamma:1.0

saturation:0.0

renderDistance:1

guiScale:2

particles:1

bobView:false

anaglyph3d:false

advancedOpengl:false

maxFps:260

fboEnable:false

difficulty:1

fancyGraphics:false

ao:1

clouds:false

resourcePacks:[]

lastServer:areopvp.mcpro.co

lang:en_US

chatVisibility:0

chatColors:true

chatLinks:true

chatLinksPrompt:true

chatOpacity:1.0

serverTextures:false

snooperEnabled:true

fullscreen:false

enableVsync:false

hideServerAddress:false

advancedItemTooltips:true

pauseOnLostFocus:false

showCape:true

touchscreen:false

overrideWidth:0

overrideHeight:0

heldItemTooltips:true

chatHeightFocused:1.0

chatHeightUnfocused:0.32394367

chatScale:1.0

chatWidth:0.6126761

showInventoryAchievementHint:false

mipmapLevels:0

anisotropicFiltering:0

forceUnicodeFont:false

key_key.attack:-100

key_key.use:-99

key_key.forward:17

key_key.left:30

key_key.back:31

key_key.right:32

key_key.jump:57

key_key.sneak:42

key_key.drop:16

key_key.inventory:18

key_key.chat:20

key_key.playerlist:15

key_key.pickItem:79

key_key.command:53

key_key.screenshot:60

key_key.togglePerspective:63

key_key.smoothCamera:0

key_key.sprint:33

key_key.hotbar.1:2

key_key.hotbar.2:3

key_key.hotbar.3:4

key_key.hotbar.4:5

key_key.hotbar.5:6

key_key.hotbar.6:7

key_key.hotbar.7:8

key_key.hotbar.8:9

key_key.hotbar.9:10

key_Zoom:29

soundCategory_master:0.41721854

soundCategory_music:0.0

soundCategory_record:1.0

soundCategory_weather:1.0

soundCategory_block:1.0

soundCategory_hostile:1.0

soundCategory_neutral:1.0

soundCategory_player:1.0

soundCategory_ambient:1.0

 

Tak mam taką zainstalowaną, podmieniłem to co dałeś i kupcia.

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Przeinstalowałem całego Minecrafta zmieniłem na wersję 1.7.4 - wgrałem najstabilniejszego OP i działa jak powinno dziękuje bardzo lecz jeszcze pozostały dwa problemy. Mianowicie

 

Podczas odpalania minecrafta wyskakują mi te dwa błędy - za każdym razem.

 

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Opublikowano

Ten błąd wyskakuje ale minecraft się po nim odpala tak?  Spróbuj zainstalować najnowszego DirectX'a. 

 

Tak odpala się.

 

Zainstalowany DiretcX i dalej błąd ^^.

| Nie mam sygnatury bo mi ukradli |

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...