Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

jak stworzyć własny serwer?


Gość myworld

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oczywiście pobieramy pliki od darkraya, waat! Ja zaprezentuję Wam jak się ustawia portale, itemy itd, itd!
 

Portale:

 

1.Otwieramy Folder z plikami waat.

2. Otwieramy folder data

3. Otwieramy MapPortals o formacie notatnika.

4. Mamy tam takie coś:

#Nosville-----------------------------------

<START> //Nosville to old Nosville
MAP=1 - Mapa na której będzie portal, 1 - Nosville, 9 - stare nosville itd.
PORTALTYPE=4 - Wygląd Portalu 
X=80 - Współrzędna X (położenie)
Y=105 - Współrzędna Y (położenie)
TARGET_MAP=9 - do jakiej mapy ma nas teleportować. Np. z MAPy 1 do MAPy 9.
TARGET_X=66 - na jakiejś mapie (jak się przeteleportujemy),w jakim miejscu będziemy
TARGET_Y=120 - na jakiejś mapie (jak się przeteleportujemy),w jakim miejscu będziemy
DISABLED=0 - zostawiamy
MAPTITLE=999 - Tytuł mapy, np. damy tutaj mapę 150 i najedziemy na czerwony portal na mini mapce kurosorem to będzie pisać "Kraina Śmierci" 
<END>

5. Jeśli chcesz jakąś fajną (inną) mapkę wchodzisz w pastebin i szukasz ID mapek akurat stronę zapomniałem.

 

Drop item'ów:

 

1. Nap początku wybieramy jakiś item z Items.

 

2. Potem zapamiętujemy VNUM itema

 

3. Robimy tak:

//Ogniste Ziarno
<START>
VNUM=35 - vnum moba
HP=450 - hp moba
MP=450 - mp moba
DROPTABLE=429;0 - drop z moba. Przykładowo: 429 - VNUM itema, 0 - drop w sztukach
GOLD=1;1 - gold
XP=1 - exp
JXP=1 - job exp
SKILLS=0 - skille moba
ATTACK_GRADE=0
ATTACK_DAMAGE_MIN=32
ATTACK_DAMAGE_MAX=40
ATTACK_RATE=27
ATTACK_CRIT_CHANCE=4
//Percent
ATTACK_CRIT_DAMAGE=70
DEFENCE_GRADE=0
SR_DEFENCE=18
SR_DODGE=31
LR_DEFENCE=17
LR_DODGE=31
MAGIC_DEFENCE=13
//Resis
RES_FIRE=0
RES_LIGHT=0
RES_WATER=0
RES_SHADOW=0
<END>

4. Jak słabo ci dropi zwiększ w server.ini raty dropu do 5 lub mniej lub więcej!

 

(narazie tyle)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dodam że jeśli komuś serwer crashuje po nacisnięciu na mobka lub npc jest to przyczyną małej ilości mp, hp wroga lub npc np:

NPC ma:

HP=10

MP=10

To crashnie nam serwer, jeśli HP i MP npc'a lub moba będzie wyższe niż 100 nie crasnie nam serwera jak naklkniemy na tego że moba/npc.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...