Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak założyć cuba na całą mapę i jak to sprawdzić?


Hardy359

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam tak jak w temacie, Jak zalożyć cuboid na całą mapę i jak mam to sprawdzić że np jest już na nim cub? Kiedyś to było można zrobić nicią a teraz to nie wiem :(

 

Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Opublikowano

Region na całą mapę to __global__

Jeżeli chcesz aby nic gracz nie mógł robić to wpisujesz:

/rg flag __global__ passthrought deny

 

A regiony teraz sprawdza się skórą krowią

Jeżeli pomogłem, daj + Ciebie nic nie kosztuje Mi znaczy wiele.

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcam do podsyłania pomysłów na film jako poradniki na YouTube

 

Opublikowano

Ok fajnie a jeżeli zrobię to że by gracz nie mógł budować na mapie to potem co mam zrobić by gracz mógł budować na działce np. 14x14 na tej mapie xD ?


Przepraszam że post pod postem ale to ważne!

 

Jeżeli tak pisze jak na obrazku niżej to znaczy że cuboid już jest i że GRACz już nie może budować? Dobrze rozumiem? 

 

post-704083-0-49375100-1411157350.png

Opublikowano

Musisz wydzielić region działki:

(zaznaczasz, chyba wiesz jak) 

1. /rg define NAZWA(np.dzialka3) NICK_GRACZA_POSIADACZA_DZIALKI(np.Stefan13)

Jeśli po tym gracz nie będzie mógł budować to dodaj mu oddzielne uprawnienie:

2. /rg flag NAZWA(ta co wcześniej podałeś) addmember NICK_GRACZA_POSIADACZA_DZIALKI

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Opublikowano

Ok dzięki, na prawdę pomogłeś ale jeszcze mam pytanie co niżej

 

Czy tak jak na obrazku widać to jest już cuboid i że gracz nie może budować dobrze rozumiem?

 post-704083-0-81214300-1411157841.png

Opublikowano

TO jest wskaźnik tego, że Ty teoretycznie nie możesz budować bo w /rg define nie dałeś swojego nicku ale praktycznie jesteś OP'em i możesz wszystko :)
Tak owszem jest cuboid i dany gracz którego nick wpisałeś w /rg define może budować :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...