Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak podłączyć kontroler DS4 do PC'ta


Miksterek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!


 


W tym poradniku pokażę Wam jak podłączyć kontroler DualShock 4 do naszego PC'ta :)


 


 


Zacznijmy od tego co nam będzie koniecznie potrzebne:


  • Pad DualShock 4
  • Kabel micro USB
  • Visual C 2010/2012 Runtime
  • Biblioteka Microsoft .NET 4.0
  • Zaktualizowanego DirectX
  • Program DS4 Tool

 


No to zaczynamy! ;)


 


1. Wypakowujemy program DS4 Tool. Powinniśmy mieć taki folder.


558051410368020389521.jpeg


 


2. Podłącz pada do komputera przez kabel micro USB ( jeśli robisz to 1 raz automatycznie zaktualizują się sterowniki )


 


 


3. Odpalamy program ScpServer.exe, który znajduję się w folderzę z DS4 Tool


902221410370168389521.jpeg


 


4. Wchodzimy w opcje Hotkeys, gdzie znajdziemy skróty dotyczące Touchpada


 


L2 + Touchpad - Dezaktywuje Touchpada


L2 + R2 + Touchpad - Aktywuje Touchpada


L1 gdy mamy aktywnego Touchpada - kliknięcie z lewej strony pada


R1 gdy mamy aktywnego Touchpada - kliknięcie z prawej strony pada


 


5. Wchodzimy w Hide DS4 Controller 


 


Włączone - Ukrycie pada przed innymi programami, wtedy zachowuje pełne prawa do zachowania i odczyta tego co na nim robimy, czasem może występować problem, że wyszukuje podwójnego pada i ta opcja pozwala to naprawić, ale mogą być problemy na różnych programach itd. np. TeamSpeak


 


Wyłączone - Pad dostępny dla wszystkich programów i powinno się głównie korzystać z tej opcji.


 


6. Options ( dodatkowe opcje )


737211410370213389521.jpeg


 


Za co odpowiadają poszczególne opcje?


 


Color


 


Red, Green, Blue - możliwość zmiany światełka zgodnie z RGB


Use LED as a battery indicator - światło pokazuje stan baterii


Flash LED when battery at 20% - miganie światła, gdy bateria jest na wyczerpaniu


 


Rumble


 


Boost - zwiększenie / zmniejszenie siły wibracji


Left, Right - odpowiadają za wibracje poszczególnych części, czym więcej tym pad mocniej będzie wibrował ( po wciśnięciu ''Set'' w programie )


Enable touchpad at start - włączony touchpad na starcie 


 


Touchpad Sensitivity


 


Odpowiada za czułość pada


 


 


 


Tylko tyle! Nic więcej nie musimy robić, na tym polega cała filozofia, mam nadzieję, że pomogłem! ;)


 


Zakaz kopiowania bez mojej zgody

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Trochę odkopię temat, ale poradnik bardzo dobry i z niewiadomych przyczyn zakopany :)

 

Program jak najbardziej się spisuję testowałem na grze "The Elder Scrolls V: Skyrim" i grało się znakomicie.

Jeżeli chodzi o sam program DS4 Tool to polecam wersję 1.2 o wiele stabilniejsza od poprzedniej.

 

Ps. Mógł by mi ktoś poradzić jakąś gierkę na tego padzika? :D

7729614441163031041951.png

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...