Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial]Serwer Non-Hamachi


Rekomendowane odpowiedzi

Bywalec
Opublikowano

Witam w tym Tutorialu pokaze wam jak postawić serwer na Zewnętrznym ip

Bez Żadnego Hamachi. :-)

 

Zaczynamy.

 

1. Robimy Folder Obojętnie gdzie.

2. W tym folderze rozpakowujemy pliki serwerowe (Haslo: mcncc.com)

3. Jak już wypakujemy te Pliczki to wchodzimy tutaj. " Mc倚天2完整版 "

4. Tam będzie taki Komputerek, i Dysk Kopiujemy je i Przenosimy na Pulpit.

5. Nastepnie zmieniamy ich nazwę na np ( SMt2 )

6. I klikamy 2 razy na Komputerek pokaże nam się takie coś

komputerek.png

7. Wybieramy New...

8. Next >

9. Wybieramy: Create a virtual machine.

10. Next >

11. Zmieniamy nazwe z New Virtual Machine na nazwe naszego serwera

zmiananazwy.png

12. Next >

13. Next >

14.Zaznaczamy Adjusting the RAM i wybieramy tyle ram ile chcemy przeznaczyc na serwer.

15. Next >

16. Next>

17. Browse i szukamy tego dysku co wypakowaliśmy go na Pulpicie wygląda on tak:

dysk.png

18. Naciskamy Next >

19. Finish.

20. Wybieramy Settings

setings.png

21. Networking

22. Możemy wybrać albo Realtek PCIe GBE Familly Controller lub Shared Networking (NAT)

realr.png

23. Odpalamy nasz Virtual Serw :P

24 Login Root

25 password : mcncc.com

26. sysinstall

27 Configure

28. Networking

29. Interfaces

30. Enter

31. Enter

32. Strzalka w Lewo

33. Enter

34. Pokaże nam się takie coś

netmask.png

35. Robimy tak jak wytłumaczyłem na Obrazku Wyżej

36. Wybieramy OK

37.Cancel

38. Cancel

39. Exit Install

Pokaże nam się takie coś

Mcncc# to wpisujemy : /etc/rc.d/netif restart

40. i Start

 

Wystarczy zrobic spol pod ip jakie mięliście tu gdzie był NetMask tylko że po lewej stronie w moim przypadku to było

192.168.2.2 Jeżeli zrobiliśmy spol. To robimy tutek z naszym serwerem na MPC i gramy !!!!

 

Poradnik 100% by S&M For MPC

 

Zajęło Mi to 2 godziny doceńcie Pracę i dajcie + :P

Potrzebujesz avatara lub sygnaturę ?


Napisz prywatną wiadomość, pomogę !


Opublikowano

TuT nie jest pełny, zapomniałeś dodać do obrazka z sysinstall na jakie ip zmienić, w tym tzw komputerku zapomniałeś dopisać że trzeba dopisac lokalizacje pliku. Nie jestem pewnien czy potrzeba port mapa.

 

@edit

S&M skoro robisz tut-a to zrób go porządnie a nie byle jak. Osoba która robi pierwszy raz serwa skąd ma wiedzieć co to portmap ? jak go skonfigurować ?.

Bywalec
Opublikowano

Co za problem portmapa włączyć? czy ja ten poradniczek zrobilem dal tych ktorzy nie wiedza ze trzeba odpalic Portmapa ?

Potrzebujesz avatara lub sygnaturę ?


Napisz prywatną wiadomość, pomogę !


Bywalec
Opublikowano

Jeżeli czegoś nie rozumiesz Dzwoń na Skype : S&M

Potrzebujesz avatara lub sygnaturę ?


Napisz prywatną wiadomość, pomogę !


Opublikowano

Nazwa tematu jest jakby to powiedzieć ... myląca ;P

Kiedy wchodziłem do tego topic'u miałem na myśli serwer Zew. IP, a nie zwykły OSS

A jak zrobić serwer tylko dla siebie jest wyjaśnione w wielu innych poradnikach

Bywalec
Opublikowano

To jest serwer nie na Lanie tylko na Zewie czyli ze Mogą u Ciebie ludzie grać bez Hamachi -- .. --

Potrzebujesz avatara lub sygnaturę ?


Napisz prywatną wiadomość, pomogę !


Opublikowano

Spolszczenie dla drugiego gracza to moje ip zew ? I porty odblokowywuje z koncówka .100 czyli moje Ipv4.100

33640.png

33581.gif

31585.jpg

Bywalec
Opublikowano

Twoje ipv zwykle..

Potrzebujesz avatara lub sygnaturę ?


Napisz prywatną wiadomość, pomogę !


Opublikowano

S&M tutki robisz dla ludzi, którzy czegoś nie wiedzą... co to za wytłumaczenie "Czy ja robie tuty dla ludzi ktorzy nie wiedza ze portmapa trzeba wlaczyc"???

 

Poradnik niedopracowany.

18706.png21939.png10610.jpg32282.gif25994.jpg30264.png

1 post ■ | 50 ■ | 100 ■ | 150 ■ | 200 ■ | 250 ■ | 300 ■ | 350 ■ 400 ■ | 450 ■ | 500 ■ | 550 ■ |                          ETAP 1 UKOŃCZONY

600 p. □ | 650 □ | 700 □ | 750 □ | 800 □ | 850 □ | 900 □ | 950 □ 1000 □ | 1050 □ | 1100 □ | 1150 □ |

Opublikowano

@Up

Wrzuć na looz

Tut nie najgorszy...

Ja robię aktualnie tut'a dla kompletnych idiotów

Screeny wszystkiego tam są...

Będzie tut o zew.ip...

Fakt Tut dla osób które mają jakąś wiedzę o serwerach

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Robie wszystko tak jak pisze , wszystko git itp serwer sie uruchomił jak widać w screenie ,i teraz robie spoll i jest błąd ;( jak by ktos mógł niech zrobi pod to ip: 192.168.1.100 :) poleci + :)

 

Edit: link; http://yfrog.com/6bserwerp

 

a i czy jeszcze jak ktoś się umie bawić w te klocki niech napisze na gg 13133229

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

@bekerek123

Jak widać na twoim screenie serwer się jeszcze nie uruchomił poczekaj aż będzie 6/7 razy Operation Timed Out

I dopiero się zaloguj ;D

 

CHADA

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...