Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

W jaki sposób podłączyć 2 monitory ? pomocy!


AvistO

Pytanie

Opublikowano

Witam!

Mam pytanie odnośnie podłączenia 2 monitorów do komputera.

Mam 2x monitory 17’ dość stare.. wejścia na nich VGA

http://zapodaj.net/2803868edfec8.jpg.html

Mam kartę graficzna Radeon HD 6800 Series

Na niej takie o to złącza

http://zapodaj.net/a43ea16929c06.png.html

DVI-I,DVI-D,HDMI,DISPLAYPORT

--------------

Pytanie:

Jak podłączyć 2 monitory tak aby działały przy tej karcie graficznej..?

Szukałem różnych sposobów aby je podłączyć o to co znalazłem:

1.

2x VGA > VGA następnie przepinka VGA > DVI-I

http://zapodaj.net/56ff0f5dca32b.jpg.html

lub

2x VGA > DVI-I

http://zapodaj.net/7355b867f9849.jpg.html

2.

VGA > DVI-D

http://zapodaj.net/61b21fc2895a6.jpg.html

3.

VGA > DISPLAYPORT

http://zapodaj.net/d92c83dfa97cc.jpg.html

lub

Kabel VGA do przepinki VGA > DVI-I a następnie do DVI-I > DISPLAYPORT

http://zapodaj.net/8383d7578691a.jpg.html

4.

Wątpię czy to będzie działać..

VGA > HDMI

http://zapodaj.net/3f4820f45cb18.jpg.html

 

To chyba na wszystko i właśnie pytanie do was który ze sposobów będzie działał i może znacie jakieś inne skuteczne sposoby do podłączenia 2x monitor 17’ do tej karty graficznej ..

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Jeżeli coś zrobiłem źle lub niezgodnie ze wzorem proszę mnie powiadomić od razu to poprawie.

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

najpierw zrozum zasadę, jedno gniazdo JEDEN MONITOR a nie jakieś rozdzielacze na dwa monitory które dadzą ten sam obraz , a potem kupuj przejściówki z odpowiednimi końcówkami zaczynając od WYJŚCIA jakie posiadasz w grafice kończąc na wejściu monitora

 

zalecane: 

1 ) DVI-I na VGA czyli zwykłe analogowe

2 ) HDMI albo DisplayPort konwerter na VGA , zalecany bardziej DisplayPort na VGA

 

koszt obu ok 20-30 zł

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...