Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Którą płytę wybrać / jaki zasilacz jest potrzebny


Manio356

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam zamiar kupić nowego kompa z i5-4690K. Jaka płyta będzie odpowiednia pod tego procka?

Na oku mam aktualnie dwie płytki od MSI:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/

Czy ta tańsza (link 1) wystarczy na tego procka? Co jak co ale chyba każdy chciałby zaoszczędzić a jeśli ona bez problemu wystarczy to po co brać coś droższego.

Jeśli chodzi o inne części to:

- obudowa Corsair 330R 

- chłodzenie Thermalright HR-02 Macho 120

- zasilacz właśnie... jaki będzie odpowiedni? Jedyne czego mogę się domyślić że minimum 550W.

 

Jeśli coś jeszcze potrzebne to pytajcie.

Pozdrawiam, każdą pozytywną pomoc nagrodzę like a zbędny spam zgłaszam.

Opublikowano

Czy Ty nie możesz normalnie wziąć i założyć tematu o zakupie całego komputera? Tylko spamujesz oddzielnym tematem o każdym podzespole... Weź napisz tutaj jaki masz budżet na całe pudło czy co tam Ci jeszcze potrzeba prócz tego i się dobierze najbardziej opłacalny zestaw, a nie co chwila temat o czymś innym.

Opublikowano

Myślałem nad czymś takim:

http://imgur.com/dtRsfYg

Najlepiej jakby się zmieścić w 3800 czyli jest jeszcze jakieś 300 pare zł na zasilacz lecz kasa nie musi być w 100% wydana.

Ja myślałem nad takim zasilaczem:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs-series-650w-modular-80-gold-cp-9020077-eu-618777/

Chyba że masz inne propozycje to chętnie zobaczę.

 

PS: Gdy wyjdą nowe GTX'y to zapewne tego 760 wymienię na coś innego bo one mają być wydajniejsze a cena nie dużo wyższa.

Opublikowano

Rozumiem, że interesują Cię płyty takie bardziej "pseudo Gaming", które oprócz dobrej jakości będą też ciekawie wyglądać? Jeśli tak to warto dorzucić do tego Gigabyte

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-gaming-5-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-5-641683/

a jeśli wystarczy "cywilna" płyta bez gamingowych bajerów (mało przydatne) to wtedy najlepszym wyjściem będzie ASRock Z97 Extreme 3 albo 4

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-extreme4-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-z97-extreme4-640920/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-extreme3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-z97-extreme3-645428/

 

Zamierzasz wymienić grafikę na coś nowszego, ale +/- za jaką kwotę? Jeśli będzie to typowy High End w stylu GTX 780 Ti to wtedy ten Corsair może zostać. Jeśli jakaś karta za około 1000-1500 złotych to wtedy w zupełności wystarczy ten CM

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

 

SSD daj tego

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/

Jeden z najnowszych modeli, szybki i sprawdzony, najlepsze wyjście do 300 złotych.

 

Weź sobie też szybsze pamięci

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-red-ddr3-2133-cl10-8-gb-tld38g2133hc10qdc01-614307/

 

I cooler zmień na Grandisa

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

 

Reszta (w sumie niewiele tego zostało :) ) jest ok i może zostać.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
to ta usługa.
Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O44Y129AC8
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A

Opublikowano

A możesz mi powiedzieć co jest złego w tej tańszego płycie MSI?
Czy ona sobie nie poradzi w OC ?

Chcę żeby byłą wydajność ale też wygląd. 

Patrząc jak wezmę wszystkie te części co Ty poleciłeś to niestety trochę przekroczę budżet.

Grafika to będzie raczej coś z tej nowej serii 900 co niedługo wychodzi, wszystko zależy od ceny.

Na samą skrzynkę mam jakieś 3800zł bo na całego kompa mam jakieś 4500zł z czego niecałe 200 myszka+klawiatura, około 200 słuchawki z mikrofonem i 300 zostaje na monitor (pewnie używany).

Opublikowano

Nie no nie jest zła, ale GB jest lepszy. Z OC poradzi sobie bez problemu, jak bardzo chcesz to możesz ją brać. Przykładowo kosztujący podobnie Z97 Extreme 3 ma mocniejszą sekcję zasilania procesora. Jedno pytanie z ciekawości - chcesz płytę, która będzie super wyglądać, tylko pytanie po co skoro bierzesz wyciszaną obudowę bez okna? Jaki w tym sens? Co będziesz sobie okazyjnie odkręcał boczną klapę i podziwiał komponenty? :)

 

A jak weźmiesz tą Z97 Gaming 3 albo Z97 Extreme 3 to też przekroczysz budżet mając na uwadze wszystkie moje zmiany? Tańszy zasilacz też uwzględniłeś? Bo GTX 970 nie powinien mieć kosmicznego zapotrzebowania na energię zatem taki CM wystarczy bez problemu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...