Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dlaczego wszystko razem się przesuwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak stworzyłem sobie div "test":

.test {
	margin-top: 100px;
}

To całość się przesuwa, i wygląda o tak:

http://scr.hu/2rr4/4ar23

A przed dodanie <div class="test"> Tekst </div>:

http://scr.hu/2rr4/94kot

A normalnie, jak piszę coś to jest OK, tylko jak dodam diva to spada w dół :/

 

 

Pozdrawiam.

Laptop: Lenovo G500


Procesor: Intel Core i3-3110M 2.40 GHz, 2 rdzenie, 4 wątki


RAM: 4GB


Grafika: HD Graphics 4000


Dysk: 1 TB


Windows: 8.1 64 bit


 


 

Opublikowano

Chodzi mi o to, że menu, ma się nie ruszać, a to margin-top: 100px; ma być pod tym paskiem, tak aby menu się nie ruszyło.

 

A tu kod menu:

.menu {
	float: right;
	font-size: 25px;
	width: 700px;
	margin-top: 30px;
	
}
li {
	list-style-type: none;
	border-right: 2px solid #333c47;
	float: left;
	
}
ol > li:hover {
	border-right: 2px solid gray;
	margin-top: 5px;
}
li a {
	width: 100px;
	text-decoration: none;
}
ol {
	padding: 0;
	margin: 0;
	font-size: 18px;
    height: 2px;
    line-height: 2em;
    text-align: center;
}
ol > li {
	float: left;
	color: #eee;
	width: 150px;

}
ol a {
	display: block;
	color: #333c47;
	text-decoration: none;
	padding: 0 5px;
}

Laptop: Lenovo G500


Procesor: Intel Core i3-3110M 2.40 GHz, 2 rdzenie, 4 wątki


RAM: 4GB


Grafika: HD Graphics 4000


Dysk: 1 TB


Windows: 8.1 64 bit


 


 

Opublikowano

Najlepiej, to zamiast bawienia się w jakieś śmieszne 'li' i 'ol' zrób to na osobnym divie, po czym w html ustaw go pod spodem i nadaj mu margin-top jaki chcesz.

76561198008004488.png

Opublikowano

Najlepiej, to zamiast bawienia się w jakieś śmieszne 'li' i 'ol' zrób to na osobnym divie, po czym w html ustaw go pod spodem i nadaj mu margin-top jaki chcesz.

li i ol to są wykazy. Tak się robi menu.

gamedevmania.com

Opublikowano

li i ol to są wykazy. Tak się robi menu.

Przecież nie jest nigdzie powiedziane, że koniecznie tak to musi być zrobione. Divy spisują się równie dobrze.

76561198008004488.png

Opublikowano

Przecież nie jest nigdzie powiedziane, że koniecznie tak to musi być zrobione. Divy spisują się równie dobrze.

Widzisz. Jesli tak twierdzisz to najwidoczniej nie masz o tym pojęcia. Tworzenie stron to nie tylko zrobienie ładnego wyglądu. Wszelkie elementy należy stosować według ich przeznaczenia.

Eh. Palnąłeś taką głupotę, że aż kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać.

 

Pamiętaj, że jeśli nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj. I polecam bardziej się przykładać do nauki! Bo potem ludzie czytają takie głupoty jak ty piszesz i liczba pseudowebmasterów rośnie w bardzo szybkim tempie.

 

Nie będę cie przekonywal, bo pewnie i tak bedziesz sie upieral przy swoim. Ale moze sluchaj osob ktore sa bardziej obeznane i doswiadczone od ciebie.

gamedevmania.com

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...