Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Xposed Installer - czyli jak wykorzystać możliwości Androida!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema.

Większość z Was posiada smartfony z Androidem. Każdy zapewne wie, że jest to bardzo "otwarty" system. Dziś przedstawię Wam, jak wykorzystać potencjał "zielonego robocika" dzięki kilku prostym krokom. Na wstępie pragnę podkreślić, że rzeczy, takie jak root, są nie zbędne. No dobra, to zaczynamy!

Zacznę może najpierw od instalacji.

Teraz telefon się zresetuje i będziemy już mięli działającego framework'a. Proste, prawda?

                                                                                  

 

Teraz przejdę do modułów. Możemy je pobrać oraz zainstalować prosto z aplikacji, z zakładki Pobierz. Postaram się wypisać tylko najciekawsze. Aby moduł aktywować należy zresetować urządzenie!

Wszystkie moduły sam używam. Mój telefon: Samsung Galaxy Note 3 N9005 z CM 11 M8 oraz Aurora Kernel (niektóre testowałem też na  Hawkish Rom).

 

1. Wanam Xposed (oparty na "samsungowym" touchwiz'ie - nie będzie działał na romach innego typu, np. Cyanogen)

  • pełna edycja panelu powiadomień,
  • wybór animacji blokady ekranu,
  • możliwość włączenia 4 sposobów restartu,
  • możliwość wyłączenia powiadomień (takich, jak wybór klawiatury),
  • zwiększanie limitu dla Wi-Fi AP,
  • i wiele, wiele więcej...

Jest to jeden z dwóch najbardziej funkcjonalnych modułów. Poleca się go używać dla użytkowników Samsungów zamiast GravityBox - tego drugiego. 

 

                                                                                  

 

 

2. AppOpsXposed:

  • Pozwala na włączanie/wyłączanie uprawnień aplikacji (np. dostęp do lokalizacji)

                                                                                  

 

 

3. AppSettings:

Wiele się nie będę rozpisywał, gdyż opcji ma naprawdę wiele. Moduł pozwala na "szperanie" w naszych aplikacjach. Nie polecam dla osób, które nie znają angielskiego i nie znają podstawowych pojęć.

 

                                                                                  

 

 

4. BootManager:

  • manager aplikacji włączających się przy starcie,

                                                                                  

 

 

5. GravityBox (dla systemów JellyBean, czyli 4.1 - 4.3 z dopiskiem [JB], dla systemów 4.4+ z dopiskiem [KK])

Posiada te same funkcje, co Wanam Xposed, dodatkowo zawiera:

  • Interfejs Pie,
  • możliwość włączenia/edycji przycisków nawigacyjnych (nie polecam tego używać bez konieczności, u mnie działało TYLKO na Cyanogenmod 11 - inaczej było ze Stockowym oprogramowaniu Samsunga oraz z Hawkish Rom [oparty na touchwiz'ie])
  • zmienianie jakości nagrywania ekranu/ss'ów,
  • i inne...

                                                                                  

 

5. Xad:

  • blokuje reklamy w aplikacjach systemowych (działa dostatecznie dobrze, czasem ma problemy, nie radzi sobie z reklamami na cały ekran)

 

                                                                                  

 

6. YouTube AdAway:

  • omija reklamy w aplikacji YouTube (czyli te, które są puszczane przed filmem)

                                                                                  

 

 

7. Xposed Preference Injector:

  • dodaje skróty modułów do ustawień

                                                                                  

 

8. Xposed GEL Settings:

Dodaje opcje personalizacji do launcherów: Google Launcher Now oraz Trebuchet:

  •  zmiana wielkości ikon,
  • możliwość wyłączenia paska wyszukiwania,
  • upodabnia launcher do tego z Android L (nie widzę różnicy),
  • dodaje gesty oraz znaczniki powidomień
  • zmienia rozmiar siatki,
  • oraz ogrom innych opcji

                                                                                  

 

Dziękuję za przeczytanie!

Pytania, problemy kierujcie na pw/GG - postaram się pomóc. W treści wiadomości napiszcie model telefonu, rom oraz wersję systemu. W komentarzach piszcie propozycje modułów, które można dodać.

Opublikowano

Super :3 Aplikacji używam od dłuższego czasu. Samsung Galaxy S3 I9300 na najnowszym CarbonRom'ie śmiga świetnie ;) Dodaj: AllNotificationsExpanded (wszystkie powiadomienia są rozwinięte (jeżeli można, 4.1+)

#teams4bal

Opublikowano

Super :3 Aplikacji używam od dłuższego czasu. Samsung Galaxy S3 I9300 na najnowszym CarbonRom'ie śmiga świetnie ;) Dodaj: AllNotificationsExpanded (wszystkie powiadomienia są rozwinięte (jeżeli można, 4.1+)

W jaki sposób to działa? Zainstalowałem u siebie i nie widzę różnicy...

P.s. fajna sygnaturka ;)

To jest identyczne z tym, co oferuje np. GravityBox (hands up)

@down

Identyczna opcja jest również w GravityBox.

Opublikowano

W jaki sposób to działa? Zainstalowałem u siebie i nie widzę różnicy...

P.s. fajna sygnaturka ;)

Wszystkie powiadomienia od razu są rozwinięte. Różnicy nie widzisz, bo pewnie nie wyświetliło Ci się ani jedno powiadomienie rozwijalne ;)

 

Polecam moduł Advanced Power Menu.

Dzięki wspaniałomyślności administracji już nie pomagam na MPC Forum. 

 

Jeżeli w dziale panuje burdel, to skierujcie wzrok wyżej. 

 

 

Jeśli mnie jakoś znajdziecie (patrz > profil) to chętnie pomogę.

 

 

935801456340937867857.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...