Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw do biegania na zimę i jesień


Gość Masao

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, zamierzam zacząć biegać na jesień i zimę, ale jestem początkującym w tej dziedzinie i potrzebuję pomocy. Otóż, chciałbym zakupić sobie jakiś zestaw do biegania, a najbardziej oczywiście buty. Do wydania mam około 500 zł. Może być to trochę chaotyczny post więc przepraszam bardzo. Otóż, czego bym potrzebował oprócz tych butów? Oczywiście jakieś ubranie na korpus, żeby nie zakładać niepotrzebnie w zimę 4 koszulek, spodni (nie wiem jak to wszystko nazywa się profesjonalnie) oraz jakieś urządzenie które mierzy ilość przebieganych km, najlepiej by było gdyby do tego zestawu dodać jakiś "chwytak" na telefon, żeby podczas biegu nie wypadł z kieszeni w spodniach. Jeżeli chodzi o buty, potrzebuję tutaj Waszej opinii oraz polecenia danej marki - tak samo jak z ciuchami.
Przepraszam jeszcze raz za ten cały chaos w tym komentarzu, jednakże szczerze nie wiedziałem jak to dobrze ułożyć :)
@Edit
Zapomniałem dodać, buty potrzebuję do biegania po powierzchni mieszanej (o ile takie są - wiem, że są specjalne do biegania po powierzchni twardej typu beton) 

Opublikowano

z butów polecam nike dual fusion, kupisz za ok 250zł, wygodne i z*******e do biegania.

z urzadzen to na pewno pulsometr, a co d chwytaka nw, ja nigdy nie mialem problemu z wypadajacym telefonem, chyba ze masz strasznie płytkie kieszenie

Opublikowano

Dzięki Michoł, właśnie o coś takiego mi chodziło. Co do tych butów to poczekam na opinie jeszcze innych ludzi, tak poza tym. Buty mam zamiar kupić w normalnym sportowym sklepie i czy nie lepiej byłoby prosić o poradę sprzedającego? :)

Opublikowano

Buty od Asics, używam, są świetne.

Odzież na zimne dni najlepiej termoaktywna, znajdziesz na pewno w decathlonie.

Czasomierz - telefon z aplikacją, ja używam nike+

"Chwytak na telefon" - opaska na ramię.

Opublikowano

Co do aplikacji to tak jak up@ nike + albo endomondo(tego sam używam do jazdy na rowerze i sprawdza się bardzo fajnie. Czasem tylko ma jakieś odpały z prędkością maxymalną, ale na szczegółowych wykresach już jest wszystko w porządku)

Things have changed. Forever.


314x177-many-faces-of-aj-lee.jpg

Opublikowano

No to tak, trenuje już jakiś czas więc postaram Ci się pomóc. 

 

Z butów posiadam Nike Dart 9 (ponad 1.5 roku) i sprawują się świetnie, biegam dużo, są bardzo odporne, w terenie są bardzo wygodne. Od ponad pół roku posiadam też Rebook RF Transition 4.0 i są jeszcze wygodniejsze i wytrzymałe jak na razie, oby dwie pary wrzucam do pralki i nic z nimi się nie dzieje. Ceny to okolice 200 zł, więc i jedne i drugie mogę Ci polecić. Co do urządzenia to duże tego jest, poleciłbym Ci jakiś pulsometr ale taki mierzący km, z GPS to już nie na ten budżet, więc zostaje aplikacja na telefon i jakiś uchwyt na ramię. Jeśli chciałbyś jakiś porządny zegarek to polecam Ci Sigma pc 15.11, wytrzymały i posiada wiele potrzebnych funkcji, liczy spalone kalorie, mierzy puls itd. Co do ubrań, hmm załóżmy, że na buty wraz z wysyłką itd. wydasz 250zł więc zostaje drugie tyle, koszulka może być zwykła, nie potrzebujesz jakiejś specjalnej, byle nie sztuczna, kurtka lub bluzka i spodnie, getry hmm. Polecam Ci "sklepbiegacza.pl", na pewno coś sobie dobierzesz w tej cenie, ew. kup sobie koszulkę i długie getry za jakiś czas jak dozbierasz kasy i zrobi się chłodniej to dokupisz resztę. Na zimę dokupisz jakąś szalik czy komin (poleciłbym Ci raczej komin), czapkę, rękawiczki i masz w sumie wszystko. Pamiętaj żeby nie ubierać się grubi, byle ubrania przylegały do ciała i będzie dobrze. Mam nadzieje, że trochę pomogłem, jak coś to pisz. :)

 

Co do aplikacji to tak jak wyżej, polecam endomodo :D

xD

Opublikowano

Dzięki Kamil za pomoc jak i Wam wszystkim. Napisałeś Kamil również, żebym nie ubierał się grubo i ubranie ma przylegać do ciała - podczas biegania jaka jest różnica między zwykłym dresem który odstaje od ciała a takim który przylega? Swobodniej się biega?

Opublikowano

Swobodniej na pewno i nie masz tego całego ciężaru na sobie :)

 

Malutki zestaw do biegania moim zdaniem :

Buty - Posiadają zajebistą amortyzację i cena nie za duza - http://esklep.intersport.pl/pl/product/82719/buty-adidas-duramo-q20815 160zł

Podkoszulek termoaktywny - http://www.mikesport.pl/azzurro-bamboo-bielizna-termoaktywna-meska-koszulka-k-r-pl.html 35zł (wystarczajacy)

Bluza - http://www.mikesport.pl/dare-2b-distribute-core-stretch-prdml022-meska-bluza-ocieplana-3.html (mam i polecam, swietnie sie sprawdza)

Spodnie - jesli jesien i zima powinny być długie :) oczywiscie pod nie mozesz ubrac jakies majciory termo ale to juz nie jest wymagane, http://www.mikesport.pl/dare2b-fuseline-meskie-spodnie-do-biegania-dml095-800.html 

Do tego powinienes kupic jakies dosyc wysokie skarpetki i czapeczke :) 

u6pv.jpg


 

Opublikowano

Jeżeli mowa o skarpetach (mam normalne bawełniane), czapka, rękawiczki i szalik jest - to chyba każdy ma, więc z tym raczej nie będzie problemu, jednakże kolega wyżej polecał kominek, więc to i również mogę dokupić lub skubnąć matkę na parę złotych żeby sama mi to zakupiła :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...