Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

2 monitory o różych rozdziałkach


domin3p

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, mam zamiar kupić drugi monitor i na nim będę grał w rozdzielczości 1920x1080 a na starym chcę mieć po prostu pulpit w rozdzielczości 1024x768 i czy da się tak zrobić? Czy musi być jednakowa rozdzielczość na obu?

 

ps. taki monitor dobry ? http://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-asus-ve247t,id-185727

Opublikowano

Tak, można tak zrobić.

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

Można tylko na Radeonach. Nvidia nie udostępnia takiej technologii, za to dzięki Eyedifinity (czy jakoś tak), które jest w większości radeonów, można to zrobić bez problemu. Sam mam 2 monitory, na jednym jest gra w FullHD, na drugim pulpit w 1600x900. Na Nvidii niestety takiego komfortu nie uświadczysz. Jedyne co na nvidii zobaczysz, to większy monitor z małym oczkiem na środku z rozdzielczością starego mkonitora i czarnymi pasami wokół, których się nie pozbędziesz.

Opublikowano

Można tylko na Radeonach. Nvidia nie udostępnia takiej technologii, za to dzięki Eyedifinity (czy jakoś tak), które jest w większości radeonów, można to zrobić bez problemu. Sam mam 2 monitory, na jednym jest gra w FullHD, na drugim pulpit w 1600x900. Na Nvidii niestety takiego komfortu nie uświadczysz. Jedyne co na nvidii zobaczysz, to większy monitor z małym oczkiem na środku z rozdzielczością starego mkonitora i czarnymi pasami wokół, których się nie pozbędziesz.

Nie wprowadzaj nikogo w błąd, na starym 7800GTX miałem podłączony telewizor i monitor, bez problemu to działało. Telewizor to był stary, kineskopowy Philips, modelu nie pamiętam, rozdzielczości też, ale na pewno była mniejsza niż monitor, który miał 1280x1024. Miałem ustawione, jakby stały jedno obok drugiego. Filmy oglądałem przesuwając okno odtwarzacza do telewizora i tam go maksymalizując. I nie miałem żadnych małych oczek z pasami. 

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

 

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2
  OS: Windows 10 Pro 64bit

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

 
Opublikowano

Czyli jak, da się czy nie bo zdanie podzielone. Jak da się to jak? Programem jakimś? Czy w sterownikach karty graficznej ?

Opublikowano

Czyli jak, da się czy nie bo zdanie podzielone. Jak da się to jak? Programem jakimś? Czy w sterownikach karty graficznej ?

Jak podpinasz 2 monitory, to masz do wyboru albo ustawić je jako 2 osobne (jeden główny, drugi poboczny) albo jako jeden rozszerzony (jeden pulpit na 2 monitorach).

Wszystko ma Windows wbudowane i zmieniasz ustawienia (PPM na pulpit > rozdzielczość ekranu).

436951440626370320491.png

Opublikowano

Ok, dzięki tylko tak chciałem po prostu zapytać i się dowiedzieć :)

Opublikowano

ja też mam jedno pytanie jak się obsługuje takie dwa monitory? że myszkę się przesuwa w prawą stronę ekranu i myszka przechodzi na drugi monitor? i jak coś się daje na pełny ekran to będzie na jednym monitorze czy na 2? ja bym wolał gdyby to było na 1 monitorze :f

 

jedyne dwa monitory jakie obsługiwałem to była kopia obrazu z laptopa przeniesiona poprzez hdmi na telewizor

 

wiem że może się to okazać dla was niezrozumiałe co napisałem ale inaczej nie umiem :f

Opublikowano

ja też mam jedno pytanie jak się obsługuje takie dwa monitory? że myszkę się przesuwa w prawą stronę ekranu i myszka przechodzi na drugi monitor? i jak coś się daje na pełny ekran to będzie na jednym monitorze czy na 2? ja bym wolał gdyby to było na 1 monitorze :f

 

jedyne dwa monitory jakie obsługiwałem to była kopia obrazu z laptopa przeniesiona poprzez hdmi na telewizor

 

wiem że może się to okazać dla was niezrozumiałe co napisałem ale inaczej nie umiem :f

Normalnie przesuwasz myszką z 1 monitora na drugi tak, jakby to był 1 monitor.

Ofc możesz pobrać program, żeby ustalić, że np. tylko jak klikasz LPM i PPM na raz, to dopiero możesz przełożyć kursor na 2gi monitor, ale to jest zbędne.

Gry się odpalają w zależności od tego jak masz ustawione, jak masz jeden, rozszerzony monitor, to wtedy na obydwu, a jak 2 osobne, to na tym, który jest ustalony jako główny.

Nie da się grając w grę w trybie pełnoekranowym przejechać myszką z 1 monitora do 2.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Jak grasz to zazwyczaj gra schodzi do okna i wtedy możesz przejechać na drugi monitor.

Opublikowano

Dobra mam teraz 2 monitory ale muszę myszkę przesunąć na prawą stronę aby kursor pojawił się na 2 monitorze który jest po lewej stronie (nie mam  miejsca na biurku żeby go postawić na prawej stronie)

da się jakoś zrobić że gdy przesuwam kursor na lewą stronę przechodzi na 2 monitor?

 

dobranie (nie) wiedziałem że to takie proste :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...