Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Unturned] Tworzenie dedykowanego serwera na komputerze


Nanus_

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiem, że taki poradnik już jest, w Swoim starałem wszystko opisywać dla totalnych "laików", może komuś się przyda

 

Stworzyć serwer "no hamachi" jest łatwo, a zaletą (jaką widzę) jest brak potrzeby instalacji hamachi czy innego badziewia
 
Podstawowym krokiem aby utworzyć serwer "no hamachi" jest utworzenie skrótu gry na pulpit. Są na to dwa sposoby, ja opiszę szybszy i moim zdaniem, wygodniejszy
1. Otwieramy folder gdzie Steam'a, u mnie jest to 

D:\Program Files\Steam
2. Przechodzimy do folderu "steamapps", potem folder "common" i "Unturned"
3. Tworzymy skrót gry na Pulpit
4. Klikamy PPM na skrót
Teraz utworzymy nasz serwer, jest to dziecinnie proste, musimy podać tylko kilka parametrów grze, robimy to w polu "Element Docelowy". Domyślnie podana jest tam ścieżka do gry w folderze Steam'a
U mnie jest to

"D:\Program Files\Steam\steamapps\common\Unturned\Unturned.exe"
 
Po ścieżce podajemy parametry które przekażemy grze, aby utworzyć nasz serwer. Dla przykładu są to takie parametry

-port:25444 -players:20 -nographics -pei -gold -nosync -pve -sv
Celowo podałem najpierw parametry, abym mógł wytłumaczyć Ci (jeśli się nie domyślasz) co one oznaczają i jakie inne możesz podać
-port
Pierwszy parametr ustanawia port na którym będzie działał nasz serwer (Serwer oczekuje połączeń od klientów, czyli graczy na danym porcie), domyślny port to 25444, my możemy dać Sobie np 77777, ale po co, skoro domyślny port będzie łatwiej zapamiętać potencjalnym graczom?
 
-players
W drugim parametrze podajemy liczbę slotów, tj. ilu graczy może maksymalnie grać na naszym serwerze
 
-nographics
Ten parametr usuwa nam GUI w grze, będziemy widzieć tylko czarny ekran (chodzi o to, żeby drugiego Unturned'a, do gry uruchomić przez Steam'a, ten skrót będzie uruchamiał tylko serwer)
 
-pei
Jak z pewnością wiesz "PEI" to nazwa mapy, więc parametr -pei ustawia mapę "PEI" możemy zamiast tego podać -arena i ustawić mapę "Arena"
 
-gold
W grze mamy cztery tryby gry
bambi (Easy)
normal
hardcore
gold

-gold ustawia tryb gry na serwerze "Gold", możemy wpisać tu -bambi, -normal, -hardcore lub właśnie -gold
 
Zapamiętaj: Tryb "Gold" wymaga, aby osoby które chcą zagrać na Twoim serwerze posiadały konto Gold, w innym wypadku nie będą mogły dołączyć do gry
 
-nosync
Synchronizacja sprawia, że gracz nie ma postaci z "Single Player" na serwerze
-nosync wyłącza synchronizację, a -sync włącza
 
-pve
Z pewnością wiesz, że gra może być PVP (gracz kontra gracza) lub PVE (Gracz kontra natura (i zombie :D)). Parametr -pve ustawia PVE czyli tak jakbyśmy grali z zombie, gracze nie mogą się zabijać (nie zadają Sobie obrażeń, tam samo pułapki), możesz więc podać -pvp jeśli chcesz grę PVP
 
-sv
Tu nie ma co gadać, ten parametr informuje grę, że nie będzie ich już więcej musi zawsze pojawić się jako ostatni
 
-pass
A co gdybyś chciał serwer na hasło? To proste, przed -sv daj -pass:haslo
 
 
Zapisz więc teraz swój element docelowy, u mnie całość teraz wygląda tak
 

 
"D:\Program Files\Steam\steamapps\common\Unturned\Unturned.exe" -port:25444 -players:20 -nographics -pei -gold -nosync -pve -sv
 
Oczywiście u Ciebie ścieżka do gry będzie inna, może być to też np. coś takiego
 
 

 
"D:\Program Files\Steam\steamapps\common\Unturned\Unturned.exe" -port:25444 -players:20 -nographics -pei -bambi -nosync -pvp -pass:juziu123 -sv
 
 
Czy...
 

 
"D:\Program Files\Steam\steamapps\common\Unturned\Unturned.exe" -port:77474 -players:3 -nographics -arena -normal -sync -pvp  -sv
 
 
W każdym razie chciałem Ci pokazać, że nie musisz sugerować się tym co ja podałem, możesz również podawać parametry w różnej kolejności, ale -sv zawsze musi być na końcu
 
No dobra, wciśnij "Zastosuj" potem "OK" i odpal skrót. Powinieneś ujrzeć coś takiego (prawdopodobnie najpierw ujrzysz GUI, a potem dopiero zniknie)
 
Co dalej? Odpal teraz grę przez Steam'a (lub utwórz Sobie drugi skrót gry na pulpit)
Skąd masz wziąć IP swojego serwera? Musisz wziąć swoje IP, odradzam tu korzystania ze stron które podają twój adres IP, ponieważ Ty musisz podać swój (to nie jest groźne ;)) prywatny adres IP komputera, a one podają publiczny. Skąd więc go wziąć? To nic prostszego. Odpal konsolę komend Windows i wpisz polecenie "ipconfig"
 
Ujrzysz tam swój adres IP, możesz zobaczyć tam kilka kart sieciowych, dlaczego? Programy takie jak Hamachi czy np. VirtualBox instalują swoje sterowniki i są podawane jako różne karty sieciowe. Ty masz podać IP z tego połączenia którego aktualnie korzystasz (najczęściej ma w nazwie "Połączenie lokalne, na zdjęciu wyżej, czyli u mnie jest to trzecia "karta")
Skopiuj (lub przepisz) adres IP i gotowe, możesz połączyć się ze Swoim serwerem przez "Connect"
 
Miłej gry :)
 
 
Zrobiłem wszystko jak w poradniku i na serwerze mogę grać tylko ja - co robić?
Prawdopodobnie masz wewnętrzny adres IP, dla Ciebie oznacza to tyle, że nikt nie zagra na Twoim serwerze. Możesz zgłosić się do dostawcy internetu, możliwe, że zmieni Twój adres IP na zewnętrzny, ale nie ufaj programom które zmieniają Twój adres IP - póki nie zrobi tego dostawca Twój adres nadal będzie wewnętrzny
Jak sprawdzić czy Twój adres IP jest wewnętrzny? 
 
 
 
Drogi użytkowniku, napisanie tego materiału trochę czasu mnie kosztowało, zabraniam kopiowania tego bez mojej zgody
Opublikowano

Teraz tylko WINE na linuxa, ściąganie tam steama i robim serwer na VPS :P

 

Ogolnie świetny poradnik :D

Ja tam czekam nim wyjdzie konsola do stawiania serwera która nie wymaga gry, najlepiej też na Linuxa. Z tego co wiem, WINE lubi nie działać :D

 

PS: Ile za VPS'a dałeś, że WINE Ci tam pójdzie? :D

  • Biter. zmienił(a) tytuł na [Unturned] Tworzenie dedykowanego serwera na komputerze

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...