Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

C++ Odliczanie i jego zatrzymanie!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Potrzebuje prostego programu który odlicza sekundy od uruchomienia programu! Zrobiłem to na zwykłej pętli for tylko że jest ona jakby nieskończona, ponieważ początkowo nwm do ilu sekund bd chciał odliczać! Czy da się to jakoś wyłączyć bez wyłączania programu? 

 

KOD:

#include <iostream>
#include <conio.h>
#include <windows.h>

using namespace std;
char wybor;
int sek;
int czas;
int main()
{
cout<<"-------------"<<endl;
cout<<"     MENU    "<<endl;
cout<<"-------------"<<endl;
cout<<"1.Licznik czasu! Tylko w sekundach"<<endl;
cout<<"2.Kalkulator sekund!"<<endl;
cin>>wybor;
system("cls");
    switch(wybor){
        case '1':
            {
            cout << "By rozpoczac odliczanie wcisnij ENTER!" << endl;
            getch();
                for(int i=1; i>=0; i++)
                    {
                        Sleep(1000);
                        cout<<i<<endl;


                    }
            }
            break;

            case '2':{
            cout<<"Podaj liczbe sekund: ";
            cin>>sek;
            czas = sek/60;
            cout<<"Musisz poczekac "<<czas<<" minut!";

            }break;
                }

    return 0;
}

Nie przejmujcie się tym drugim case który zamienia liczbę sek na min ponieważ to jest tylko test a później jeszcze zamienię int na float by było dokładniej! 

 

Cześć...

Opublikowano

Może wychodzenie z pętli przez naciśnięcie klawisza? Umieść taki kod w pętli: 

if(kbhit()) if(getch() == 'q') break;

Nie jestem pewny co do zadzaiałania (nie mam przy sobie IDE), ale w razie czego możesz poczytać o kbhit albo zrobić sprawdzenie klawisza do osobnego wątku

3587513.png


Potrzebujesz pomocy? Pisz śmiało na PW/Skype/Gadu-Gadu!


(albo napisz na forum... ^.^)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...