Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak wyłączyć klawisz ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema.

Jak wyłączyć klawisz w C#.

Chodzi mi o to, żeby w programie nie działał jakiś klawisz na przykład "M".

Opublikowano

Wklej ten kod do pliku .cs w Unity, potem kliknij 2x F13 i już, problem z głowy xD
 

Tak, na serio:

Dziwne pytanie...

To trzeba samemu zaprogramować, żeby działał jakiś klawisz, więc po prostu usuń tą część kodu, która odpowiada, za czynność wykonywaną przez ten klawisz, lub go zmień.

A może masz na myśli, jak zrobić, aby ten klawisz wykonywał jakąś czynność ?

No ale, podaj kod... zobaczę, o co Ci chodzi...

 

PS. Z tego co napisałeś, to najbardziej prawdopodobne jest to, że ściągnąłeś z neta jakiegoś gotowca programu napisanego w C# (a nawet możliwe, że ten kod jako "skrypt" do Unity) i nie znasz nawet podstaw C#, więc nie wiesz, który kod usunąć... Ciężko, się domyślić... Ale jeśli tak, to tak jak wyżej - podaj kod, jasnowidzów tu nie ma.

Opublikowano

Chodzi mi o to, że mam chat.

I nie chcę aby dało się wpisać ustaloną literę.

Chyba źle przeczytaleś, chodzi o to, że ma być zablokowany ten klawisz.

Opublikowano

Chodzi mi o to, że mam chat. I nie chcę aby dało się wpisać ustaloną literę. Chyba źle przeczytaleś, chodzi o to, że ma być zablokowany ten klawisz.

 

Ja pier***e, wróżek tu nie ma. Nikt się nie domyśli, że masz na myśli chat, jeśli tego nie napiszesz -,-

 

Siema.

Jak wyłączyć klawisz w C#.

Chodzi mi o to, żeby w programie nie działał jakiś klawisz na przykład "M".

 

Nigdzie, tu nie piszesz o chacie. Tyko, jak zrobić aby w programie klawisz nie działał ...

Szczerze? Google nie boli, najpierw szukaj a potem pisz i jest różnica, i to nawet ogromna, czy potrzebujesz tego do aplikacji napisanej w C#, czy do kodu C# w Unity.

 

 

Ale jak w pytaniu, podam przykład, jak do zwykłej aplikacji w C#:

private void Wymysl_jakas_nazwe(object sender, KeyEventArgs e)
{
    if(e.KeyCode == Keys.M){
        e.Cancel = true;
    }
}

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...