Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Obsługa i konfiguracja maszyn wirtualnych dla botów - Poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W ramach aktualizacji moich poradników postanowiłem założyć osobny temat poświęcony wirtualnym maszynom. Dzięki temu tematy o botach będą o botch, a tutaj zajmiemy się maszynami :)


Proszę moderatora o wyrozumiałość, nie jest to bezpośrednio związane z LoL'em, ale z refkami już tak, a refki są już powiązane z LoL'em. No cóż, zapraszam :)


 


Co to jest wirtualna maszyna?


Wirtualne środowisko na którym możemy wyemulować system, zainstalować na nim programy. Łopatologicznie rzecz biorąc - komputer w komputerze ;)


Jak coś takiego stworzyć?


Zalecam korzystanie z VMWare, są inne programy, ale VMWare jest najłatwiejszy w obsłudze imo.


 


Jak stworzyć maszynę?


> ściągamy VMWare w najnowszej wersji


> instalujemy


> W białe pole klikamy PPM>New Virtual machine


Wybieramy "Custom (Advanced)


> Klikamy Next


 


Przy wyborze instalowanego systemu tutaj ważne informacje:


zr4f9y.jpg


Zalecane systemy operacyjne.


 


>Next aż do momentu kiedy dojdziemy do opcji RAMu


 


Przy instalowaniu MicroXP odznacz "EasyInstall"!


 


I znów ważne informacje:


GhostBOT/EmuBOT: +512 MB RAM dla maszyny, polecam 768 MB


iARAM/Soraka: zalecane 512 MB, można mniej


 


> Next


 


Wirtualny dysk: Rozmiar ok 15 GB


 


ETAP II - PRZYGOTOWANIE MASZYNY WIRTUALNEJ DO OBSŁUGI DANEGO BOTA


 


Tutaj podam co trzeba zainstalować aby dany bot chodził:


 


iARAM/Soraka (BoL based): MSVC 2010 C++ x86 redist, DirectX 9 Redist, .NET Framework 4.5/3.5, odpowiednie skrypty (w tematach o botach), oczywiście LoL


EmuBOT/GhostB0T:  .NET Framework 4.5 (dla Emu), .NET Framework 3.5 (dla GhostBota), LoL


 


ETAP III - KLONOWANIE MASZYN WIRTUALNYCH


(nie dotyczy iARAM / Soraka)


 


GhostBOT/EmuB0T:


> Klikamy PPM na daną maszynę


doi1fs.jpg


> Klikamy Take Snapshot


Nazywamy go jak chcemy.


Teraz powtarzamy tą czynność (PPM>Snapshot) tylko tym razem wybieramy Snapshot Manager.


Zaznaczamy Snapshot który utworzyliśmy, klikamy "Clone...", z listy ponownie wybieramy nasz snapshot i tworzymy linked Clone 4 razy (Host + 4 maszyny)


 


Pamiętajcie aby snapshotować po zainstalowaniu na jednej maszynie LoL'a i wszystkiego i dopiero wtedy klonować!


 


Myślę że chwilowo to tyle. Będę ten temat aktualizował w miarę możliwości. Piszcie w komentarzach jeżeli macie jakieś problemy, postaram się udzielić wsparcia.


Opublikowano

Siemka. Używam VMware Workstation i mam ten sam problem co kolega pare postów wyżej. Tylko że ja jestem w tym nowy i jeszcze nie kminie co i jak ;) Mógłbyś bardziej rozjaśnić? "Exiting Intel PXE ROM. Operating system not found "Mógłbyś szybko pomóc ;) ?

olasek-GoldenRak-Turcja-0.png

Opublikowano

Jakiego programu sie uzywa ? w tym poradniku wgl nie jest napisane, wchodzę w VMWARE oficjalna stronka daje download i tam mi wyskakuje ok 50 VMWARE i kompletnie nie iwem które to jest..

 VMware Workstation

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...