Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie działa mi Minecraft


Jonki97

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym zacząć grać w grę Minecraft. Gry uruchamiam grę ładują mi się AKTUALIZACJEarrow-10x10.png i skiny i gdy wszystko się załaduje i gdy powinna uruchomić się gra to ona się wyłącza. Podejrzewam, że problem leży w mojej zintegrowanej karcie graficznej. Przeczytałem w sieci, że do uruchomienia tej gry potrzebna jest karta, która obsługuje OpenGl w przynajmniej wersji 2.0. Ściągnąłem sobie jakiś PROGRAMarrow-10x10.png i zobaczyłem, ze ja mam OpenGl w wersji 1.1. Moje sterowniki są chyba jak najbardziej aktualne. Mam komputer DELL`a. Pobrałem program CPU-Z i gdy wchodzę w zakładkę motherboard i praphic pokazuje mi takie coś: http://zapodaj.net/e...017db9.png.html
Czy ktoś może mi pomóc w dowiedzeniu się czy ta zintegrowana karta graficzna może obsłużyć OpenGl w wersji 2.0. Dodatkowo wspomnę, że pobrałem jave(najnowsza wersję), directx, net. framework, visual c++. Zapomniałbym wspomnąć, iż zakupiłem sobie najnowszy system Windows 8 z najnowszymi aktualizacjami. Chciałbym się dowiedzieć czy problem leży w karcie graficznej, czy może w systemie.


Moje logi:

 

---- Minecraft Crash Report ----
// Shall we play a game?
 
Time: 13.08.14 17:51
Description: Initializing game
 
org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bao.ag(SourceFile:340)
at bao.f(SourceFile:713)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:148)
 
 
A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------
 
-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bao.ag(SourceFile:340)
 
-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at bao.f(SourceFile:713)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:148)
 
-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.7.10
Operating System: Windows 8.1 (x86) version 6.3
Java Version: 1.7.0_67, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
Memory: 1513752 bytes (1 MB) / 26808320 bytes (25 MB) up to 518979584 bytes (494 MB)
JVM Flags: 2 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.7.10
LWJGL: 2.9.1
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps: 
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Anisotropic Filtering: Off (1)
Opublikowano

Miałem kiedyś identyczny problem. Wszystko przez ósemkę. :P Na innych forach czytałem że wystarczy zaktualizować sterowniki do karty graficznej i mi to teoretycznie pomogło. ;) Niektóre starsze karty graficzne z tego co się orientuję nie obsługują nowszych wersji OpenGL

Opublikowano

Zwykłe zainstalowanie sterowników nie zawsze pomaga. Musisz to zrobić na sztywno. Tylko ja miałem wtedy jak to robiłem normalną kartę więc nie wiem czy u Ciebie to zadziała.

 4043121350.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...