Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Pisanie i tworzenie muzyki


JoNy13

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, chcialbym sie dowiedziec ile trwa nauka tworzenia bitow, w jakich programach to najlepiej robic; w czym najlepiej nagrywac oraz chialem porozmawiac na temat tego jak tworzycie rapy, w jakiej kolejnosci:)

__________________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy!

w14l0h.jpg

Opublikowano

1. chcialbym sie dowiedziec ile trwa nauka tworzenia bitow?
- To zależy czy masz do tego talent, pasje, serce.. To zależy od ilości poświęconego czasu..
Około dwóch lat Ci to zajmie aby robić słabo-średnie bity ze ściąganymi samplami, efektami,
Użyciem własnej kreatywności, aby nie były one kwadratowe, monotonne i szcztuczne. ;)

2. w jakich programach to najlepiej robic?
- FL Studio.

3. w czym najlepiej nagrywac?
- Ja nagrywam w cool edit pro 2.1 (nagrywka, obróbka, mix)

4. chialem porozmawiac na temat tego jak tworzycie rapy, w jakiej kolejnosci?

- wymyślam temat
- szukam bitu który najbardziej by pasował pod wymyślony temat
- wsłuchuje się w bit, myślę jakie narzucę tam tempo i flow, akcenty, skille, refren itp..
- Piszę tekst.
- Drukuje tekst, puszczam bit na słuchawki i nagrywam po przez mikrofon.
- lekka obróbka, leciutki mix, jakość wav, potem wstawiam tło i wrzucam na yt.

1343548143-U383429.png
ExKid FanART | Gold Member | ExMentor | ExMMT Recenzent | ProUser | Postmarker | Blue Member | Random 2k11!

Wszystko O Mnie:


Mój Fanpage:
https://www.facebook.com/Majken.Majki
 

Moje kawałki na YouTubie:

http://www.youtube.com/user/tvMajken/videos


Galerie:

- Moje Dema na YouTube
- Zwykła galeria Teksty/Dissy
Staż na Forum:
Wygrane Pojedynki - 128
Przegrane Pojedynki - 47
Remisy - 6
Tutoriale:
Mam ich 10 znajdziecie wszystkie na profilu.
Dziękuje że zaglądacie do działu: Pojedynki

Opublikowano

A probowales kiedys pisac bez bitu ? Albo przy jakim kolwiek bicie ? Skad pobierasz bity,

Ja też pisze, ale mam problem z tematami i zaczynaniem tekstu. Masz jakies rady moze bo widze ze jestes zaawansowany. Ja mam zaledwie 2 teksty bo reszta byla totalnie slaba.

__________________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy!

w14l0h.jpg

Opublikowano

A probowales kiedys pisac bez bitu ?

- TAK, ale potem trzeba dobierać lub robić bit pod dany tekst aby to jakoś wyglądało.

 

 

Skad pobierasz bity ?

-YouTybe ? Wpisz nazwe swojego ulubionego wykonawce + Instrumental np. Dr.Dre Instrumental albo HipHop/Rap Instrumental.

the_fast_and_the_furious_brian_by_akyany


тнє иувυ

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

1. A probowales kiedys pisac bez bitu ? Albo przy jakim kolwiek bicie ?

- wariacie.. Ja piszę czwarty rok teksty, jest ich ponad tysiąc..
Gdzieś od dwóch lat nagrywam. Ale rzadko..
Zazwyczaj jak nie mogę znaleźć bitu, to piszę pod byle jaki a potem znowu szukam.
Przez pierwszy rok pisałem bez podkładów, teraz czasem mi się zdarzy bez bitu pisać.
W szkole na lekcjach nie włącze bitu. Zamiast słuchać i robić zadania, nakurwiam szesnastki.

2. Skad pobierasz bity,

Z Youtube najczęściej ;)

3. Ja też pisze, ale mam problem z tematami i zaczynaniem tekstu. Masz jakies rady moze bo widze ze jestes zaawansowany. Ja mam zaledwie 2 teksty bo reszta byla totalnie slaba.

- Wariacie.. Ja piszę o swoim życiu.. To co przeżywam, tematy którymi żyje..
Dynamiczne tematy, gdzie w 3dni o nim myślę, a potem zanika.. Czasem po latach..
To zależy od stanu i okolicznościach w jakich jestem, co robię i od zdarzeń.
Ktoś umrze, piszę o śmierci.
Zakocham się, piszę o miłości.
Mam nalot na chatę, piszę o nalocie.
Lecę z dragami jakiś czas, piszę o dragach.
Lecę z maczetą po północy w pole kukurydzy zabijać smoki, to piszę o skrabie jaki znalazłem w jaskini smoka.
Ktoś mnie wkurwi, piszę o wrogach.
Wszystko co mnie dotyka w życiu, przelewam to na papier.

1343548143-U383429.png
ExKid FanART | Gold Member | ExMentor | ExMMT Recenzent | ProUser | Postmarker | Blue Member | Random 2k11!

Wszystko O Mnie:


Mój Fanpage:
https://www.facebook.com/Majken.Majki
 

Moje kawałki na YouTubie:

http://www.youtube.com/user/tvMajken/videos


Galerie:

- Moje Dema na YouTube
- Zwykła galeria Teksty/Dissy
Staż na Forum:
Wygrane Pojedynki - 128
Przegrane Pojedynki - 47
Remisy - 6
Tutoriale:
Mam ich 10 znajdziecie wszystkie na profilu.
Dziękuje że zaglądacie do działu: Pojedynki

Opublikowano

A jak sie zabierasz za wejscie(poczatek tekstu) z tego co wiem wiele ludzi ma z tym problemy. Moze masz jakies wskazowki ktore moga mi pomoc w pisaniu. Chetnie wyslucham wszystkiego. Wiem ze jestem slaby nie ukrywam, ale pyam bo wiem ze tutaj wiele ludzi potrafi i moze mi pomoc w tym by robic postepy.

__________________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy!

w14l0h.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...