Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Domowa produkcja książki


RSman

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, ostatnio strasznie mi się nudziło, więc postanowiłem w domu zrobić książkę(nie napisać) ;)
Nie wyszła w 100% tak jak chciałem, lecz jest dobrze.
Zacząłem od przekonwertowania pliku .pdf z książką do word'a, następnie od poprawy wyglądu całego tekstu w książce(strasznie nudne i męczące). Gdy to dobiegło końca zabrałem się za drukowanie oraz składanie, przedstawiam to na zdjęciach:
 


 
Po wydrukowaniu trzeba było kartki pociąć na pół(aby zrobić format A5) oraz je ułożyć numerycznie.
 
Vd9mD71.jpg
Qnn96gG.jpg
8ji85O2.jpg
5pTsDut.jpg
5HuVGhB.jpg
L08d8d3.jpg
 
 
Posłużył do tego taki jednorazowy stolik :D
 
HWEbbVz.jpg
 
 
Po ułożeniu książki numerycznie, nadszedł czas na jej sklejenie.
Wszystko trzeba było dokładnie ułożyć, aby żadne kartki nie wystawały.
 
 
dNCV9Mn.jpg
SE1Lynv.jpg
2QSf1wv.jpg
QCEkzX8.jpg
OwWe56p.jpg
 
 
To kleimy!
 
pUOxctV.jpg
jjksCZq.jpg
dJCvrk8.jpg
NhEI6uf.jpgLYELKns.jpg
oXNl0wl.jpg
 
Następnie wywierciłem otwory przez które przewlekałem mocny sznurek, aby książka się nie rozleciała. Nie miałem pewności cd. kleju :P
Po całej nocy schnięcia, kolejnego dnia na szybko zrobiłem projekt okładki i ją wydrukowałem. 
Oprawiłem cienką drewnianą płytę, a wszystko skleiłem przeźroczystą taśmą oraz podgrzałem żelazkiem.
 
Efekt jest całkiem dobry:
 
ar8ujeJ.jpgXRIFvml.jpg
P5GCeod.jpg
1xJeOsi.jpg
HDRNjv4.jpg
 
 

 

Opublikowano

Propsy. Może nie jest idealnie, ale fajnie wyszło. Okładka nie jest trochę za mała?

 

O jakieś 5mm jest za mała, ale jest dobra

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...