Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak uruchomić i zarządzać serwer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka

 

Właśnie ogarnąłem sb serwer MC z Bukkitem wg poradnika LeeSinora i mam pare pytań :

 

 

+ Jak skonfigurować serwer ?

+ Jak grać na nim ?

+ Jak wgrać mody/pluginy i czym one się od siebie różnią ?

+ Jak zaktualizować serwer po wydaniu nowego patcha gry ?

+ Jak wygląda tworzenie świata na serwerze ?

+ Jakie macie rady dla początkującego admina ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Dokonam rozlewu lajków jeśli będzie taka potrzeba :)

3d10a40e96e20.png

Opublikowano

1) Zależy jaki hosting

2) Wchodzisz na IP jakie hosting Ci przypisuje

3) Pluginy -> Pliki serwerowe -> plugins -> tu wgrywasz

4) Aktualizujesz craftbukkita lub bukkita

5) Generuje Ci randomowy teren

6) Poucz się z tutoriali

 

Jeżeli serwer na localhoście to napisz to wszystko przerobie *O ile będę miał czas*

Opublikowano

+ Jak skonfigurować serwer ? - http://www.mpcforum.pl/topic/1000324-mini-tutopiskonfiguracja-serverproperties/

+ Jak grać na nim ? - http://www.mpcforum.pl/topic/281837-tutjak-zagrac-na-serwerze-minecraftmpcforumpl/

+ Jak wgrać mody/pluginy i czym one się od siebie różnią ? - http://www.mpcforum.pl/topic/1051861-tutjak-poprawnie-wgrac-pluginskrypt/ ~ http://www.mpcforum.pl/topic/437153-tut-jak-wgrac-mody-na-serwer/

+ Jak zaktualizować serwer po wydaniu nowego patcha gry ? - Zaktualizowanie silnika bukkit ~ spigot

+ Jak wygląda tworzenie świata na serwerze ? - Renderuje Ci się do okoła świat tzn. Drzewa, ziemia itp.

+ Jakie macie rady dla początkującego admina ?  - Załatwienie kogoś kto Cie nauczy komend itp.

Opublikowano

Na razie to ci poradzę, żebyś nie robił publicznych serwerów bo wszystkich hejterów tego świata do siebie ściągniesz ;) poczekaj z pół roku aż nabierzesz doświadczenia.

Z powodu licznych hejtów w moją stronę, nie będę korzystał więcej z tego konta (prawdopodobnie z forum też). Haters gonna hate...

Opublikowano

A więc tak po pierwszy czy chcesz zrobić serwer publiczny czy masz namyśli konfigurację serwera na komputerze serwer np hamachi ?
Napisz mi to a wtedy Ci powiem co i jak ;)

d63.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...