Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Zainstalowane 4Gb ramu Dostępne 2.71


xxdiag

Pytanie

Opublikowano

Witam , mam system windows 8.1 oryginalny. Problem jest taki ,iż zainstalowane mam 4Gb rano a dostępnych jest tylko 2.71 , system mam 64 bitowy , w biosie rowniez czyta 4Gb ramu, a więc co mogę z tym zrobić by było więcej? wiem ,że trochę zabiera system ale bez przesady ,że prawie 1.5 Gb , proszę o szybką odpowiedź

post-843599-0-90570800-1406720018_thumb.png

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Spróbuj jeszcze w biosie coś poszukać i ewentualnie tam czy karta zintegrowana nie potrzebuje tak dużo pamięci.

Jeżeli to nie karta, to prawdopodobnie płyta główna w tym laptopie potrzebuje tyle zarezerwować, albo po prostu jest uszkodzona.

Opublikowano

A masz kartę graficzną dedykowaną?

Jeżeli ciśniesz na zintegrowanej to ona potrafi zabrać sporo ramu.

Uruchom "dxdiag.exe" tam masz wypisane wszystko ile ramu masz, a ile bierze karta itp.

Opublikowano

No i co mi z tego monitora, mówiłem sprawdź w dxdiag.

Nie odpowiedziałeś czy masz zintegrowaną kartę czy dedykowaną.

Możesz też w biosie sprawdzić czy nie masz ustawień skopanych, że nie korzysta z całej pamięci jaką ma.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...