Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Podoba Ci się pomysł na serwer? (RPG)(Średniowiecze)(Survival-Gildie-Frakcje)(Szukamy ekipy na serwer) [Projekt]


Czy zagrasz kiedyś na serwerze?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zagrałbyś na takim serwerze?:

    • TAK
      12
    • NIE
      4
    • NIE WIEM
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

256211406375067879093.png

 

 

154981406375067879093.png

 

Witam, chciałem się Was zapytać, czy spodobał by się Wam pomysł o serwerze. Planuję zrobić taki serwer, aby było coś nowego na rynku serwerów minecraft. Wiele o tym myślałem, ale to nie ode mnie zależy tylko od Was (graczy). Bo ja nie robię serwera dla siebie, tylko dla graczy. Typ serwera to RPG (Survival - Gildie - Frakcje) z nutą średniowiecza. Na pewno na jakąś skale, pomysł by się spodobał. Jak wiadomo, jedni lubią freebuild, następni hardcore itd. Ja chciałem odmienić ten świat, aby nie było zawsze tego samego. Założyłem ten temat, aby się dowiedzieć co o tym myślicie, jak Wam się podoba.

 

Szczególnie zależy mi na komentarzach co by można było zmienić, lub dodać. Proszę także o głoś w ankiecie, i najlepiej napisać w komentarzu swoją opinię!

 

 

256211406375067879093.png

 

 

584521406375067879093.png

 

 

Jak wiadomo na serwerze była by fabuła na której się wzorujemy. (Fabułę w każdej chwili można wymyślić, ale mam już jedną w głowie ale nie chcę jeszcze jej publikować). Na serwerze były by 2 mapy. Mapa 1 główna czyli wszystkie lokacje, miasta, i inne. Na pierwszej mapie rozpoczynamy grę, czyli spawnujemy się, lub jak to inaczej określić respimy się. Spawn serwera, nie wiem jak by go ulokować, czy będziemy znajdować się gdzieś w więzieniach, czy w zamku króla. Zaczynamy jako zwykły chłop, który nic nie umie, oraz nie ma do niczego praw. Przykładowo podając nie umiemy obsłużyć się narzędziami, nie możemy założyć gildii itd.. Lecz możemy poszukać pracy. Praca na serwerze by polegała na takich zawodach, jak np. górnik, drwal i inne. Za wykonywaną pracę będzie dostać marne pieniądze, które będą nam potrzebne koniecznie do przeżycia (Pieniądze w grze będą przedstawione w walutach DUKAT). Ale to nie wszystko, jesteśmy tak jak by władcą króla, nie możemy nić zrobić. Ale to kiedyś musi się skończyć, można wykupić kaucję w ratuszu (czyli uwolnić się od króla i rangi CHŁOP, i pójść dalej w przygody) Podając taką sytuację, przychodzę do ratusza i chcę wykupić sobie kaucję, podchodzę np. do (tylko nie wiem jak to będzie zrobione, czy NPC będzie czy będzie się klikać na tabliczkę) i będzie można wykupić nową rangę "MIESZCZANIN", który np. będzie kosztował 5000 dukatów. Ranga mieszczanin, ma już jakieś większe uprawnienia. Np. Do możliwości wysyłania listów, posługiwania się kamiennymi narzędziami. Bo chłop będzie mógł się posłużyć tylko drewnianymi narzędziami. Będą inne rangi w których będą większe możliwości, ale nie chce mi się trochę tego pisać później uzupełnię  ;) PS. Będzie tez można wybrać swoją postać. (Fabuła będzie wiązać się z więzieniem - więcej informacji wkrótce)

 

 

256211406375067879093.png

 

 

112581406375067879093.png

 

Planujemy zrobić mapę taką swoją oryginalną, wszędzie woda. Na mapie były by kontynenty, opuszczone wioski, poboczne miasta i wsie. - Główny spawn znajdował by się w stolicy ( nie mam jeszcze nazw dla miast oraz kontynentów). Znajdował by się zamek, jakieś domy, sklepy i inne. - Miasta, wsie poboczne, czyli planuję zrobić ze w biomach, zimowych, pustynnych, dżunglowych będą też miasta oraz wsie. Cała mapa była by rozbudowana. - Jakieś gospodarstwa, miejsca drwali, obozy, tawerny, kryjówki, pola uprawne i wiele wiele więcej! Do mapy głównej, nie będzie możliwości aby sobie jakoś przejść przez wodę, będzie to można przepłynąć łódką, lub iść na port i wejść do odpowiedniego statku, wpisać odpowiednią komendę i zostaniemy tam prze teleportowani. Ale oczywiście nie za darmo  ;) Nie wiem może jak mi się uda takiego coś zrobić, ze jak gracz wejdzie do wody to się podtapia i może zginąć.

 

 

256211406375067879093.png

 

 

769411406375067879093.png

 

Na tej mapie, rozpoczyna się prawdziwa akcja o przeżycie. Możemy założyć swoją gildie, zarządzać nią, przyjmować, rekrutować nowych członków. Atakować na inne wrogie gildie, czy tam frakcje. Przyjmować sojusze, i przejmować dodatkowe tereny swoich wrogów. Na tej mapie będziemy mogli założyć gildie / frakcje. Na mapie będą ukryte lokacje, jakieś małe niespodzianki. Także będzie zbudowane takie małe miasto, z portem gdzie będziemy mogli dostać się do głównego świata. Będą jakieś pobliskie sklepy z jedzeniem, może jakiś kowal. (zobaczymy żeby było trudniej  ;) ) W głąb mapy, będzie można znaleźć jakieś obozy, tawerny, pola uprawne i inne. Ale to jeszcze zobaczymy, coś na pewno będzie jeszcze  ;)

 

 

256211406375067879093.png

 

 

625551406375067879093.png

 

 

Listy - Tak jak wiadomo każdy wie jak wygląda list. Ale jak to wygląda? Wpisując odpowiednią komendę, dostajemy kartkę papieru, i na tym kawałku papieru możemy napisać swoją wiadomość. Następnie, możemy ją wysłać do kogo tylko chcemy, wpisująć np. komendę /wyslij. To się wydaje łatwe, ale tak nie ma  ;) Za każde wysłanie listu, oraz pobranie papieru pobierana są pieniądze (dukaty). Przykładowo, wysłanie listu kosztuje 20 dukatów, a pobranie papieru 10 dukatów. No ok, a co dalej? Jak ktoś będzie wiedział ze list do niego dotarł? Czy ma jakąś wiadomość? Otóż to przyleci do Nas Enderman, z taką "półką". Klikamy na Endermana, i mamy list.

 

 

Pochodnie - Od teraz, w kopalni nie musisz co parę kroków stawiać pochodnie. Wystarczy ją tylko trzymać, a ona oświetli Ci drogę. Tyczy się też to lawy w wiaderku, trzymamy wiaderko w ręku i mamy tam jakiś kawałek drogi oświetlony.

 

 

Nowe craftingi - Będą nowe craftingi, np. będziemy stworzyć niemożliwe itemy w minecraft. np. diament będziemy mogli zrobić za pomocą 9 sztabek złota.

 

 

Krew - Na serwerze będzie krew, jak to wygląda? Jeśli zostaniemy uderzeni, wokół nas pojawi się czerwona wełna, wylatujące z nas redstone. Jak wiadomo, jest to na pokaż. Nie będziemy mogli sobie ich wziąć. Dotyczy się to upadku z wysokiej wysokości, zaatakowania przez inne moby i inne.

 

 

Ochrona dla koni, oraz plugin do kupowania koni - Będzie taki system na serwerze, ze będziemy mogli posiadać swojego konia. Konia będziemy mogli ochronić przed zabiciem, ukradnięciem. Możemy go nazwać, dodać do niego jakiegoś przyjaciela a nawet go sprzedać. Może będzie taka możliwość prze teleportowania go do siebie. Koń pomoże nam do pokonywania dużych odległości a nawet do ucieczki. 

 

 

Plecaki - Dodatkowy ekwipunek, gdy zabraknie nam miejsca.

 

 

Questy - Czyli zadnia na serwerze. Niektóre zadania będzie można wykonać raz, a nie które co 24 godziny. Zadania będą podzielone na łatwe, średnie, oraz trudne. Za wykonanie zadania, będziemy mogli otrzymać nagrodę, ale może i się zdarzyć że jej nie otrzymamy  ;) Podając przykładowe zadanie : " Idź do lasu, zbierz dla mnie 5 stacków drzewa ciemnego, potrzebne mi na opał" i inne..

 

 

Survival - To tutaj jest prawdziwa rozrywka, walka o przetrwanie. Tutaj musisz mieć oczy dookoła głowy. Nikomu nie możesz zaufać, bo możesz paść ofiarą śmierci. Nie dość ze zginiemy, stracimy itemy, nie możemy ich sobie sami zrobić, musimy iść do odpowiednich ludzi. Moby będą silniejsze, jeden będzie słabszy drugi zatem silny. Zależy od DMG. Na survivalu odbywa się całą akcja, musimy znaleźć zaufanych ludzi i stworzyć z nimi swoją gildie. Zbudować swoją posadę, siedzibę i godnie nią zarządzać.swoją gildią, należy także ją bronić. Nie znasz dnia ani godziny, aby Cię zaatakować.

 

 

Gildia - Tworzenie gildii, za uzyskane itemy, pieniądze (dukaty) Możemy rekrutować członków do naszej gildi, wywalać, nadawać moderatora itp.. Napadać na inne gangi, mieć sojusze z innymi. Na założenie takiej gildii, np. będzie potrzeba nam, 64 diamienty, 32 złote marchewki, 50 sztabek złota. i wiele więcej. Także np. 4000 dukatów.

 

 

Narkotyki – Trochę zabawy na serwerze. Możemy się naćpać, możemy dostać efektów mdlenia, trucizny, spowolnienia, brak siły, przyśpieszenia i wiele innych. Ćpać możemy cukier, kaktusy, jakieś barwniki i inne konserwanty. Aby uległy dolegliwości należy napić się mleka.

 

 

Więzienia – Za zginięcie podczas walki, możemy trafić do więzienia. Za utrudnianie w zabawach, przeklinaniu, uciekaniu podczas walki trafi nas kara.

 

 

Kowal – wiadomo kowal, naprawia nam ekwipunek, klikamy na kowala i naprawia nam miecz, kilof i inne narzędzia. Pieniądze pobiera od zależności uszkodzenia narzędzia.

 

 

Zbrojarz – u zbrojarza możemy zakupić różnego rodzaje zbroji. Będą też inne npc sklepikarz, rybiarz itd.

 

 

Jobs – prace na serwerze, za określoną pracę otrzymujemy kasę.

 

 

Ekwipunek oraz zbroje za LVL – Aby posługiwać się narzędziami, musimy uzyskać odpowiedni LVL aby cos zrobić z narzędziem. Np. używanie drewnianych narzędzi, będzie dostępne po uzyskaniu 10 LVL. Jeśli zginiemy i lvl przepadnie, musimy od nowa nabijać doświadczenie. Używanie diamentowych narzędzi np. od 70 LVL.

 

 

Ochrona dla nowych graczy – Będzie ochrona dla nowych graczy aby zapoznali się bezpiecznie oraz powoli z serwerem. Nowy gracz, oraz stały gracz nie mają możliwości zabicia siebie. Ochrona będzie obejmowała czas od 30 min do 1 h.

 

 

Klasy (Najprawdopodobniej Heroes) - Można będzie sobie wybrać klasę.

 

 

EVENTY (Zabawy) – Jak wiadomo na serwerze nie może zabraknąć rozrywki i konkursów. Będą organizowane różne eventy, np. walki PVP, walki króla PVP, wyścigi konne, pędzenie itemów. Zabawa walka PVP na koniach. Będą tworzone jakieś areny PVP, MobArena i inne.  ;)

 

 

NETHER – oddzielny świat, który będzie włączany w odpowiednich godzinach.

 

 

INNE – Losowe teleporty, komendy z informacjami na serwerze. Ograniczenia świata, antyreklamy, kultura na chacie - cenzura, tagi nad głową, alkohol na serwerze, możliwość usiadania na serwerze, zabezpieczenia przeciwko x-ray, MCMMO, NPC na mieście, namioty, i wiele wiele innych.

 

 

256211406375067879093.png

 

 

111781406375068879093.png

 

 

Na serwerze będą zablokowane takie itemy jak redstone, tnt i inne itemy które gryzą się z starożytnością. Także nie będzie żadnych komend ułatwiających teleport, także prywatnych wiadomości nie będzie za pomocą komend /tell i innych - są od tego listy.

Nie będzie żadnych świniarek, darmowego jedzenia itd. Dotyczy się też tego że administrator nie będzie mógł zmienić dnia, godziny itd.

Nie będzie żadnych ułatwień /warp kopalnia. Gracz sam musi do tego dążyć aby coś osiągnąć w życiu.

 

 

 

256211406375067879093.png

 

 

227011406375068879093.png

 

 

Co do realizacji projektu, nie jestem w stanie określić kiedy serwer miałby powstać. Ale zrobiłbym to jak najszybciej. Może to się i wydaje, ze to jest nie wykonywalne? Ale moim zdaniem jest, i wszystko da się zrobić, ale potrzeba czasu oraz zaangażowania  ;) 

 

 

256211406375067879093.png

 

 

 

192521406375068879093.png

 

 

Poszukuję także ludzi, do pomocy przy serwerze. Najbardziej zależy mi na budowniczych. Bo wiadomo, jak jest nas więcej, to robota idzie szybciej.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby pomóc nam przy budowie serwera, zgłoś się do mnie na PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ na forum. 

 

 

Wymagania nie są jakieś duże, ale wymagam tych podstawowych rzeczy.

- Kultura

- Wywiązywanie się z obowiązków

- Zaangażowania

- Trochę humoru

- Przynajmniej skończone 14 lat

- Przede wszystkim ortografii

- Znajomość komend (WorldEdit i innych przydatnych w budowie serwera) 

- Jakieś zdjęcia z Twoich budowli (Jeśli nie masz, możemy sprawdzić Twoje zdolności na serwerze testowym)

- Kontaktu (PW na forum, GG)

 

 

Jeśli chciałbyś pomóc w rozwinięciu tego serwera, zgłoś się do mnie na PW (Prywatną wiadomość na forum)

Uzupełnij wzór podania, i wyślij go do mnie na PW.

1. Imię:
2. Wiek:
2. Napisz coś o sobie:
3. Dlaczego właśnie Ty miałbyś zostać budowniczym?:
4. Jako budowniczy, co byś wprowadził na serwer?:
5. Znajomość komend (0/10):
6. Ortografia (0/10):
7. Twój nick w MC:
8. Kontakt:
9. Zdjęcia Twoich budowli (Jeśli nie masz, Twoje zdolności sprawdzimy na serwerze):

256211406375067879093.png

 

 

 

Opublikowano

Jestem Jak Najbardziej Za! Jesli to bedzie ta mapa,ktora budowales to z Wielka Chęcią Zagram! Na Twoim miejscu stworzyl bym 2 królestwa,żeby walczyły przeciwko sobie ;)I Oczuwiscie 2 Kroli :*

Opublikowano

Tak jak budowałem tą mapę. Tylko napotkało mnie trochę takie małe nieszczęście.

 

Dysk mi padł, i ogólnie wszystkie pliki straciłem. Trochę szkoda mi tej mapy, bo trochę włożyłem w nią pracy.

Zbudujemy jeszcze lepszą ;)

 

Pozdrawiam! 

Opublikowano

1. Imię:Wojciech
2. Wiek:Mam 17 lat
2. Napisz coś o sobie:Jestem starszym graczem minecraft. gram od bety :>
3. Dlaczego właśnie Ty miałbyś zostać budowniczym?:Nie jestem jakimś mistrzem ale umiem coś wybudować :>
4. Jako budowniczy, co byś wprowadził na serwer?:jeszcze nie wiem musiałbym ujrzeć mapę:>
5. Znajomość komend (0/10):7
6. Ortografia (0/10):9
7. Twój nick w MC:podam na PW :>
8. Kontakt:GG : 47013540 / PW
9. Zdjęcia Twoich budowli (Jeśli nie masz, Twoje zdolności sprawdzimy na serwerze):nie mam ;/

post-797478-0-22852600-1429556938.png

Opublikowano

1. Imię:Wojciech

2. Wiek:Mam 17 lat

2. Napisz coś o sobie:Jestem starszym graczem minecraft. gram od bety :>

3. Dlaczego właśnie Ty miałbyś zostać budowniczym?:Nie jestem jakimś mistrzem ale umiem coś wybudować :>

4. Jako budowniczy, co byś wprowadził na serwer?:jeszcze nie wiem musiałbym ujrzeć mapę:>

5. Znajomość komend (0/10):7

6. Ortografia (0/10):9

7. Twój nick w MC:podam na PW :>

8. Kontakt:GG : 47013540 / PW

9. Zdjęcia Twoich budowli (Jeśli nie masz, Twoje zdolności sprawdzimy na serwerze):nie mam ;/

 

Podania proszę składać na PW,

Proszę o wypowiadanie się, podawania pomysłów itd.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Podania proszę składać na PW,

Proszę o wypowiadanie się, podawania pomysłów itd.

 

Pozdrawiam.

Do Pomocy Potrzebujesz Samych Budowlańców,czy też może Moderatorów ITP? Jeśli Tak To Jestem Chętny! ^^:)

Opublikowano

Do Pomocy Potrzebujesz Samych Budowlańców,czy też może Moderatorów ITP? Jeśli Tak To Jestem Chętny! ^^:)

 

Moderatorzy itp. też się przydadzą. 

Ale wiesz, najbardziej by mi się przydali ludzie którzy ładnie budują ;) Bo bez tego ani rusz, stara ekipa mi się posypała, i teraz szukam nowych ludzi :)

Opublikowano

To jest tak jak by złączenie większości trybów z gry :P. Coś mi się to nie widzi, a z tego co wiem już ktoś taki projekt miał w planach, ale upadł :P.

 

No trochę złączone ;) RPG z nutą survivalu ;)

 

Upaść może upadł, ale ten "ktoś" próbował coś nowego zrobić.

Jak znajdę stałą ekipę, to zaczniemy budować mapę.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

W pierwszej kolejności w przy takiego typu projektach zaczyna się od pluginów, bo jeżeli będą one dobrze zrobione, dopracowane, działające etc. to na pewno znajdzie się ktoś kto mapę zbuduje. Jeżeli zaczniesz od mapy to skończy się to tak, iż nie będziesz miał czasu na pluginy, a serwer i tak wypuścisz. "No bo przecież budowałem tyle czasu mapę, to dlaczego ma się marnować?". 

106071453484304291456.jpeg

Opublikowano

W pierwszej kolejności w przy takiego typu projektach zaczyna się od pluginów, bo jeżeli będą one dobrze zrobione, dopracowane, działające etc. to na pewno znajdzie się ktoś kto mapę zbuduje. Jeżeli zaczniesz od mapy to skończy się to tak, iż nie będziesz miał czasu na pluginy, a serwer i tak wypuścisz. "No bo przecież budowałem tyle czasu mapę, to dlaczego ma się marnować?". 

 

Witaj, od pluginów się nie martw ;) Na wszystko będzie czas, nie zrobie serwera z dnia na dzień ;)

 

Co do mapy, niech się marnuje. Niech gracze zbudują swoją mapę, oryginalną, w swoim rodzaju. A nie każdy będzie podstawiał na tacę gotową mapę, Nikomu mapy nie udostępnię, więc spokojnie ;)

 

 

Fajnie ale na przyszłość nie rób takiego gówna

http://www.mpcforum.pl/topic/1250689-uxancraft/#entry10684482

 

Dzięki za opinie ;)

Ale jakiego gówna? :-) Ten link co podałeś, pierwszy raz jestem w tym temacie. I nie mam nic z tym wspólnego. Każdy robi sobie serwer, jak chce ;)

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Survival i frakcje ? serio ? takich serwerów jest dużo... aż za dużo...

 

Dzięki za opinie. Jeśli byś przeczytał przynajmniej opis serwera, to..

Survival - Frakcje? Jak to będzie serwer RPG, z dodatkiem frakcji oraz survivala.

Opublikowano

Grałbym :3

 

Dzięki za odpowiedź.

Czekam na następne odpowiedzi, oraz na jakieś propozycje.

Zapraszam także do składania podań na budowniczego.

Opublikowano

Mi podoba się ten pomysł

 

Dzięki za opinie.

Zapraszam do komentowania, podawania propozycji.

Także zapraszam do składania podań na budowniczego.

Opublikowano

Hej witam.

Pomysł mi się bardzo podoba. Ten klimat, prace, miasta to naprawdę fajna sprawa, bardzo mi się podoba. Teraz serwery to takie ze stone lub freebuild, a mi się podoba ( i moim kolegom) stary styl gildi i zwykłych rud. Nie wiem jak bardzo ciebie prosić żebyś zrobił ten serwer, ale jeśli pójdzie będę cię wspierał ze strony youtube (186 widzów na dzień dzisiejszy :P). Może też chciałbym być chociaż moderatorem, ale grałbym zwykle, normalnie. Popieram ciebie i jestem na TAK :D

,

Opublikowano

Hej witam.

Pomysł mi się bardzo podoba. Ten klimat, prace, miasta to naprawdę fajna sprawa, bardzo mi się podoba. Teraz serwery to takie ze stone lub freebuild, a mi się podoba ( i moim kolegom) stary styl gildi i zwykłych rud. Nie wiem jak bardzo ciebie prosić żebyś zrobił ten serwer, ale jeśli pójdzie będę cię wspierał ze strony youtube (186 widzów na dzień dzisiejszy :P). Może też chciałbym być chociaż moderatorem, ale grałbym zwykle, normalnie. Popieram ciebie i jestem na TAK :D

 

Witaj, dzięki za opinie ;)

Zobaczymy, jak to będzie ;)

 

ZAPRASZAM DO SKŁADANIA PODAŃ NA BUDOWNICZEGO.

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...